Податки та бухгалтерський облік, лютий, 2016/№ 11

 • Додаток Д8: чи варто подавати і чи його боятимуться Усі ми ще пам’ятаємо часи, коли факт подання додатка Д8 був підставою для віднесення сум ПДВ за відсутніми/неправильними податковими накладними до податкового кредиту. Але все змінюється. За 2015 рік платники ПДВ уже звикли, що сподіватися на Д8, як на гарантію недоторканності податкового кредиту, не варто. А максимум, на що можна сподіватися, — це перевірка недбалого контрагента*. Чи змінилося щось зараз? Чи став додаток Д8 більш дієвим інструментом у боротьбі платника за свій податковий кредит?
 • Нова ліберальна норма і старі податкові накладні Наші читачі вже знають, що з 1 січня 2016 року в п. 201.10 ПКУ* з’явилася довгоочікувана ліберальна норма, що дозволяє збільшувати податковий кредит за податковою накладною, що містить помилки. Причому помилки ці можуть бути навіть в обов’язкових реквізитах. Прокоментували ми цю норму одразу після появи Закону № 909** (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 5, с. 13). Судячи з ваших запитань, настав час детальнішого розгляду.
 • Скасування «зернової» пільги — наслідки з ПДВ… Усі вже знають, що з волі законодавців ПДВшні пільги із зерна та техкультур з 01.01.2016 р. «наказали довго жити». Щоправда, тема ця — завжди гостра і, можливо, «зернопільги» не дуже надовго залишили «ПДВшне поле». Доки законодавець не похопився, обговоримо деякі перехідні деталі від пільгування до оподаткування ПДВ операцій постачання зернових і технічних культур.
 • Звіт з ЄСВ за січень: заповнюємо незважаючи ні на що! Чесно скажемо, коли з 1 січня змінилися правила «гри» з ЄСВ, ми не вірили, що наші контролюючі органи поклопочуться і своєчасно внесуть зміни до звітності з ЄСВ. Чому? Досвід минулого року. Пам’ятаєте, тоді теж усе змінилося, а ми нову звітність чекали аж чотири місяці. На жаль, передчуття нас не підвело: за січень звітуємо за старою формою. Як це буде, розповімо далі.
 • Звіт про інвалідів: заповнюємо та подаємо без проблем! Чим частіше подається будь-який звіт, тим краще інформація про порядок його заповнення та строки подання відображається в пам’яті бухгалтера/кадровика. Але є звіти, що подаються раз на рік. Звісно, пригадати рік потому, що ти вписував у той чи інший рядок звіту, дуже важко. На допомогу завжди готові прийти ми. Сьогодні давайте поговоримо про Звіт до Фонду інвалідів. Що це за звіт? У яких випадках та в які строки він подається? Як він заповнюється? Розбираємося!
 • Дивіденди-2016: кому — прибутки, а кому — суцільні податки… Якщо наприкінці року прийнято підбивати його підсумки, то початок нового року — саме час «пожинати плоди» роботи в минулому році. Отже, власники підприємства вирішили спрямувати частину минулорічного прибутку на виплату дивідендів і радіють довгоочікуваному доходу. А ось бухгалтеру тільки й залишається, що задаватися питанням: як правильно нарахувати дивіденди та не забути при цьому обкласти їх суму всіма належними податками. Давайте освіжімо в пам’яті вже, можливо, відомі вам правила оподаткування дивідендів і поговоримо про те, як облікувати дивіденди, що виплачуються у 2016 році за підсумками 2015 року.
 • Податок на нерухомість для фізосіб Я видел хижины и видел я дворцы —
  Дворец кому-то тоже дом.
  (Із пісні А. Макаревича «Родной дом»)
  Із попереднього номера нашого видання ви вже знаєте, що платниками податку на нерухомість, крім юридичних осіб, є також і ми з вами — пересічні громадяни. Причому правила обчислення і сплати податку для цих двох категорій платників відрізняються доволі суттєво. Тож є сенс присвятити окремий матеріал саме фізособам, причому лише тим, які не є суб’єктами підприємницької діяльності*. Сподіваємося, він буде цікавий кожному з вас, адже якщо не ви особисто, то хтось із ваших рідних, близьких чи знайомих є власником якоїсь там собі «хатинки». Скільки ж, коли і як за неї доведеться сплатити у поточному році?
 • Резерв відпусток: «Мої думки лише про тебе…» Зовсім нещодавно* ми з вами, дорогі друзі, розглядали порядок створення та використання резерву відпусток, а також інвентаризації його залишку на кінець року. Проте судячи з кількості дзвінків, які щодня надходять від наших читачів на «гарячу лінію» редакції, ця тема, як і раніше, залишається «хітом сезону». Щоб задовольнити інтерес до неї, ми підготували відповіді на найбільш нагальні «резервно-відпускні» запитання. Упевнені, вони допоможуть вам у вашій роботі!
 • Подаємо фінзвітність «малят» разом із «прибутковою» декларацією Де в декларації з податку на прибуток поставити відмітку про те, що до неї додається фінансова звітність суб’єкта малого (мікро-) підприємництва?
 • Чи можна не відображати в доходах отримане цільове фінансування? Підприємство отримувало цільове фінансування у вигляді компенсації середнього заробітку мобілізованих працівників. Сума такого отриманого фінансування стала причиною того, що дохід підприємства за 2015 рік перевищив 20 млн грн. Чи можна було не відображати в бухгалтерському обліку підприємства отримане цільове фінансування у складі доходів і витрат, щоб зазначений критерій перевищений не був? Що загрожує підприємству в разі, якщо доходи та витрати не будуть відображені?
 • Чим запам’ятався січень
 • Нова ПДВ-декларація — уже за січень! Чекаємо й нову ПН Новина number one — зустрічайте нову ПДВ-звітність!
 • «Земельна» декларація: логіка — окремо, алгоритм — окремо ГУ ДФС у Черкаській обл. надало роз’яснення щодо окремих нюансів заповнення декларації з плати за землю (див. за посиланням http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/232927.html).
Перейти до номеру
 • № 17
 • № 16
 • № 15
 • № 14
 • № 13
 • № 12
 • № 10
 • № 9
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить