Податки та бухгалтерський облік, травень, 2016/№ 42

 • Виправлення помилок в бухгалтерському обліку До бухобліку в українських бухгалтерів традиційно було не таке серйозне ставлення, як до податкового. Але після суцільної «бухобліковізації» податку на прибуток роль бухгалтерського обліку суттєво зросла. Це стосується в тому числі і виправлення бухоблікових помилок. Як виправляти помилки в показниках фінансової звітності і яке значення має виправлення цих помилок? Про це — просто зараз!
 • Зміна облікової політики як підстава для уточнення прибутку У попередній статті ми розповіли про вплив бухгалтерських помилок на фінансовий результат, а отже, і на кінцеву суму податку на прибуток. Але інколи навіть у безпомилковому бухобліку доводиться вносити виправлення у фінансові показники діяльності. Йдеться про випадки перегляду облікової політики підприємства. Отже, що таке облікова політика і коли в неї можна (потрібно) вносити зміни? Як відобразити зміну облікової політики в бухгалтерському обліку і як ця процедура впливає на облік податковий? Про все це — в нашій статті.
 • Виправляємо помилки в декларації з податку на прибуток Бухгалтерський і «податковоприбутковий» облік сьогодні нерозлучні. Тому багато сьогоднішніх помилок у декларації з податку на прибуток «родом з бухобліку». Хоча, звичайно, вони можуть мати і незалежний характер. Але будь-яка (і «бухгалтерська», і «незалежна») помилка в прибутковій декларації має бути виправлена за механізмом, установленим податковим законодавством. Про різні «податковоприбуткові» помилки та про механізм їх виправлення і піде мова в цій статті.
 • Виправляємося через уточнюючу декларацію З попереднього матеріалу ви вже зрозуміли, що помилки в декларації з податку на прибуток можуть бути виправлені двома способами. Кожен платник самостійно робить вибір на користь одного з них. У цій статті поговоримо про порядок виправлення помилок через уточнюючу декларацію, а також проаналізуємо, які переваги та недоліки має цей спосіб.
 • Виправляємо помилки через поточну декларацію Із попередньої статті ви вже знаєте про один із способів виправлення помилок у декларації з податку на прибуток — через уточнюючу декларацію. У цій статті поговоримо про інший спосіб — у поточній декларації.
 • Заповнюємо декларацію після самовиправлення Уточнивши «прибуткову» декларацію, платник повинен уважно відстежити — чи не зачіпають виправлені показники наступних за виправленням помилки декларацій. У яких ситуаціях таке можливе? Які дані після уточнення переносимо до наступної поточної декларації? Давайте розбиратися.
 • Нефінрезультатні помилки: поспішіть виправитися У бухобліку порядок, і з податком на прибуток все «ок»! Проте такий «ідеальний» варіант можливий тільки в малодохідників (з доходом не більше 20 млн грн.), які прийняли рішення не возитися з різницями. Усі інші платники свій «ідеально-правильний» фінрезультат повинні ще коригувати на різниці. І тут «коригувальників» можуть чекати помилки в їх відображенні. Чи потрібно їх виправляти і як, щоб досягти порядку у «прибутковій» декларації? Про це — прямо зараз.
 • Коли «забули»/поквапились подати декларацію Від помилок у нашому житті ніхто не застрахований. Як відомо, уже минув граничний термін подання декларації з податку на прибуток за I квартал 2016 року. І раптом зараз виявляються якісь помилки за попередній (2015-й) рік, які змінюють показник річного доходу-2015. Тобто через такі помилки виходить, що дохід за минулий рік «перестрибнув» відмітку у 20 млн грн. або, навпаки, впав нижче за цю відмітку. Тобто, як виявилось, платник був зобов’язаний / не був зобов’язаний подавати декларацію за I квартал 2016 року. Обговоримо можливі наслідки таких ситуацій і дії, які варто зробити платникам, що потрапили в них.
 • «Амортизаційні» помилки: як виправити та відобразити в обліку Приводом для написання цієї статті стало запитання нашої читачки. На підприємстві, де вона працює бухгалтером, виявили помилку: при зарахуванні на баланс нового об’єкта основних засобів неправильно визначили його первісну вартість і відповідно викривили суму нарахованої амортизації. Як виправити амортизаційну помилку в бухгалтерському та податковому обліку? Відповідь на це запитання знайдемо всі разом у цій статті*.
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
Перейти до номеру
 • № 43
 • № 41
 • № 40
 • № 39
 • № 38
 • № 37
 • № 35-36
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить