Облік інвестиційної нерухомості: «по справедливості» чи як? Якщо ви передаєте в операційну оренду будівлю, її частину, земельну ділянку, то вони стають інвестиційною нерухомістю. Тому відразу виникає маса важливих запитань. Чи можна не обліковувати такі об’єкти за справедливою вартістю (тобто не займатися їх постійною «переоцінкою»)? Які податковоприбуткові особливості обліку? Про це наша подальша розмова.
Звільняємо у відпустці для догляду за дитиною Чи можна звільнити працівницю в період її відпустки для догляду за дитиною? Чи неодмінно треба чекати її закінчення і звільняти першим робочим днем? Як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку за такою працівницею? Як визначити суму середньоденної зарплати? Ну що ж, шукаємо відповіді на цікаві запитання за темою «звільнення у відпустці для догляду за дитиною».
ОЗ на один місяць: чи є амортизація? Читач звернувся до нас із запитанням. Підприємство придбало верстат і 20 серпня ввело його в експлуатацію як основний засіб. А рівно через місяць (тобто 20 вересня) його вивели з експлуатації і продали. Читач вагається: а чи можна нарахувати на цей верстат амортизацію?
Нарахували податкові зобов’язання із ПДВ на період раніше До редакції надійшло запитання: «У липні завищили ПЗ, а в серпні занизили на цю ж суму: випадково раніше строку провели ПН. Чи можна згорнути і скільки уточнюючих розрахунків (УР) подавати?». У принципі, помилка незначна, бюджет не постраждав, адже ПДВ-зобов’язання у результаті були сплачені завчасно. Разом з тим виправляти таку помилку необхідно. Давайте разом розберемося, як це зробити.
Одне постачання — дві ПН: яку «вбивати»? Останнім часом почастішали запитання про виписування розрахунку коригування (РК) до податкової накладної (ПН), коли на одне постачання однією й тією ж датою продавець виписав і зареєстрував в ЄРПН дві ПН. Причому одну з них, виписану раніше, яку заблокували, він зареєстрував пізніше — після її розблокування комісією ДФСУ. Ось у платників і виникає запитання: яку з цих ПН тепер «вбивати» шляхом виписування «мінусового» РК? Першу чи другу?
ФОП на ЄП не заповнював Книгу ОДВ: як бути? ФОП на ЄП третьої групи «з ПДВ» не мав ані доходів, ані витрат із 2013 року. Тож не вів Книгу ОДВ. Заповнити наразі її чи завести нову? А може, краще електронну?
Календар робочого часу на 2018 рік Календар робочого часу (виробничий календар) — перший друг і помічник як кадровика, так і бухгалтера! У ньому міститься інформація про кількість календарних, робочих, вихідних і святкових днів, а також про норму робочого часу в поточному календарному році.
Індексуємо зарплату за листопад 2017 року Індексацію заробітної плати повинні проводити усі роботодавці. Нагадаємо, що починаючи з грудня 2015 року розпочали діяти нові правила індексації, а з 1 січня 2016 року збільшили поріг індексації до 103 % (подробиці див. в «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 22; 2017, № 7, с. 35).
Доходи за 2003 — 2017 рр. виплачені в жовтні 2017 року: розраховуємо компенсацію Таблицю з величинами приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням термінів виплати зарплати у разі погашення боргів у вересні 2017 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 75, с. 29. У цьому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими у 2003 — 2017 роках, якщо вони виплачуються в жовтні 2017 року.
Погашаємо кредит за працівника за договором поруки Працівник підприємства отримав у банку кредит. Фінансовим поручителем за цим кредитом виступило підприємство. Працівник за зобов’язаннями перед банком не розрахувався, тому підприємство само погасило кредит. Після чого було прийнято рішення щодо прощення працівникові суми боргу. Як таку операцію відобразити в обліку?
«Без ПДВ» і момент відображення операції Підприємство здійснює операції, звільнені від ПДВ. У якому звітному періоді виникають «нульові» податкові зобов’язання за такими операціями?
Податкові накладні аграріїв не блокуватимуться Мінфін наказом від 18.09.2017 р. № 776 вніс зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН, затверджених наказом від 13.06.2017 р. № 567.
Удосконалено Закон про бухоблік Парламент прийняв зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» на базі законопроекту від 16.06.2017 р. № 4646-д.
Застосуванню ЕЦП у всіх сферах — зелене світло! Парламент прийняв Закон України «Про електронні довірчі послуги» (базовий законопроект від 17.05.2016 р. № 4685), що передбачає ідентифікацію громадян за електронним цифровим підписом (ЕЦП), Bank ID і Mobile ID.