Приміщення у госп- і негоспдіяльності

В обраному У обране
Друк
Солошенко Людмила, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2019/№ 64
Підприємство збирається частину офісу відвести під негоспвикористання — обладнати для працівників кімнату-зал приймання їжі (придбали меблі, холодильник, мікрохвильову піч, кулер, кавоварку, електрочайник). Крім того, в планах придбавати для співробітників одноразовий посуд, продукти харчування і воду. Як такі негоспоперації відобразити в обліку?

Спершу зазначимо, що іноді, не бажаючи сперечатися з перевіряючими і боротися за господарність витрат, деяким платникам простіше примиритися з думкою фіскалів і погодитися з негоспстатусом витрат. Тоді як на ділі ще не все так безнадійно і

у низці випадків при належному документальному оформленні можна відстояти господарність

Особливо, якщо витрати, приміром, є працеохоронними і здійснюються на виконання норм з охорони праці (наприклад, про витрати на облаштування в офісі спортзалу див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 82, с. 24; про витрати на забезпечення працівників питною водою — «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 50, с. 6).

Що ж до «харчувальних» витрат, то якщо вода, чай, кава, продукти придбаваються, наприклад, для партнерів, відвідувачів (клієнтів) і проведення зборів, зустрічей, переговорів тощо, то при належному документальному оформленні вони можуть вважатися представницькими, а отже, виявитися пов’язаними з госпдіяльністю (детальніше про облік представницьких витрат див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 39, с. 12 і № 41, с. 14). Втім, навіть якщо придбавати їх лише для працівників, господарським може стати, наприклад, зарплатний варіант (за «компенсаційно-заохочувальним» п.п. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5, детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 24, с. 63; 2017, № 82, с. 9). Інша справа, що не завжди може бути прийнятним рішення вважати таку виплату зарплатою.

Тому далі усі госпаргументи залишимо позаду, а зупинимося на випадку, коли платник вирішив вважати частину приміщення невиробничою через негоспвикористання.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити