Податки та бухгалтерський облік, вересень, 2019/№ 74

 • Погляд у майбутнє: як поправлять податкове законодавство Не встигли новоспечені народні обранці зібратися на пленарне засідання, як одразу на їх столі з’явився законопроект № 1210*. Ним планується переформатувати правила стягнення низки податків і зборів (про проект РРО-нововведень читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 72, с. 24). Чи стане цей законопроект законом — покаже тільки час. Але шанси на це у нього доволі великі. Тож щоб його зміни для вас не стали сюрпризом, коротко охарактеризуємо основні нововведення, які він принесе в ПКУ.
 •   Продаж нерухомості: коли нараховувати ПДВ? Підприємство продає об’єкт нерухомості (будівлю). Спочатку оформили перехід права власності (зареєстрували договір купівлі-продажу в нотаріуса). Передача будівлі та акт приймання-передачі будуть оформлені потім, покупець розрахується пізніше. Коли нараховувати податкові зобов’язання (ПЗ) з ПДВ: за переходом права власності або за актом приймання-передачі?
 •   Посередництво при безоплатних роздачах Зазвичай договір доручення для розповсюдження зразків товару на безоплатній основі платник укладає з метою просування своїх товарів на ринку збуту. Тобто такі операції мають рекламний характер. Фактично в цьому випадку посередник надає замовникові рекламні послуги. Зразки товару роздають безоплатно, а ось за саму послугу замовник посередникові платить. Давайте розглянемо, як такі операції відображаються в обліку посередника і замовника.
 •   Заправлення пального у бак — кінець його шляху в СЕАРП1? На жаль, досі фіскали чітко не прояснили ситуацію, як оформляти акцизні накладні (АН) при відпуску пального з роздавальних колонок або пересувних акцизних складів безпосередньо у баки транспортних засобів, інших механізмів або обладнання, що експлуатуються платниками пального акцизу. Висловимо щодо цього свою думку з урахуванням «пально-акцизних» нормативів та роз’яснень ДФСУ, що вийшли.
 •   Засновник використовує авто підприємства Дехто із засновників вважає, що раз він заснував підприємство, то може без обмежень користуватися і будь-яким його майном, не здогадуючись іноді про податкові наслідки таких дій для його дітища. Напевно, з цієї причини до нас періодично звертаються читачі із запитаннями на кшталт: як краще і з мінімальними втратами оформляти випадки використання засновником автомобіля підприємства, у тому числі коли підприємство ще і заправляє його пальним? Давайте подумаємо разом.
 •   Продовжуємо оренду «з доважком» Часто так буває: узяли приміщення в оренду на рік, навели в ньому красу (відремонтували) — сподобалося, строк оренди продовжили ще. Які нюанси в обліку можуть бути, опишемо в статті.
 •   Звільнення з перешкодами Як не дивно, але навіть незважаючи на високий рівень безробіття в Україні, виникають непоодинокі ситуації, коли людині звільнитися з роботи по-доброму не вдається. Хто винен? Роботодавець, який всіляко перешкоджає її звільненню? Причини різні: примусити працівника до виконання певного обсягу робіт перед звільненням; зволікати, щоб знайти йому заміну; особиста неприязнь тощо. Давайте розглянемо, наскільки законними є подібні методи боротьби з особовим складом.
 •   Індексуємо зарплату за жовтень 2019 року Індексацію заробітної плати повинні проводити всі роботодавці. Нагадаємо, що починаючи з грудня 2015 року розпочали діяти нові правила індексації, а з 1 січня 2016 року збільшили поріг індексації до 103 % (подробиці див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 22; 2017, № 7, с. 35).
 •   Доходи за 2005 — 2019 рр. виплачені у вересні 2019 року: розраховуємо компенсацію Таблицю з величинами приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням термінів виплати зарплати у разі погашення боргів в серпні 2019 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 66, с. 20. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими в 2005 — 2019 роках, якщо вони виплачуються у вересні 2019 року.
 •   Як переукладення договору оренди впливає на сільгоспЄП Лист ДФСУ від 28.08.2019 р. № 4055/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
 •   Нова НГО* та орендна плата — без змін у договорі?! Лист ДФСУ від 25.07.2019 р. № 3446/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
 •   Один РРО на кілька адрес: чи таке можливо? Підприємство має кілька торговельних майданчиків у різних районах, які надає іншим суб’єктам господарювання під розміщення їхніх об’єктів торгівлі. Для збирання готівкової плати за ці послуги підприємство зареєструвало по одному міні-РРО за адресою кожного з таких майданчиків, хоча для оптимізації роботи підприємства достатньо було б і одного касового апарата. Податківці порадили зареєструвати резервний РРО і використовувати його на всіх майданчиках, але є сумнів у правильності такої поради. Чи можна зареєструвати один РРО за місцезнаходженням підприємства і при необхідності приймати через нього готівку за будь-якою адресою?
 •   Ввезли для себе, потім передумали: ПДВ-наслідки Підприємство ввезло в Україну енергозберігаюче обладнання для використання у власному виробництві. На митниці надали відповідні документи для звільнення від мита і ПДВ. Після завершення митного оформлення з’ясувалося, що на це обладнання є покупець, який навіть перерахував за нього аванс. Чи потрібно в такому разі нараховувати податкові зобов’язання (ПЗ) з ПДВ? Чи можна звернутися на митницю для здійснення коригування митної декларації (МД) і врахувати імпортний ПДВ у податковому кредиті (ПК)?
Перейти до номеру
 • № 78
 • № 77
 • № 76
 • № 75
 • № 73
 • № 72
 • № 71
 • № 70
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить