Бенефіціари: час спливає… Усі кажуть про подання даних про бенефіціарів… Якщо ви вперше чуєте про те, що юридичним особам щось кудись треба подавати, то раджу спершу ознайомитися зі статтями у «Податки & бухоблік», 2021, № 59, с. 2 та № 49, с. 2. А в цій статті зробимо невеличку шпаргалку з базовими фактами та розкажемо про деякі новини.
Від’ємна ПДВ-пільга в додатку Д5: коли це можливо? Тривалий час контролери роз’яснювали, що сума пільг, визнаних платником (тобто втрат бюджету через пільги), не може вийти від’ємною. Але минали роки, підхід до обліку пільг змінювався: пільги з пільгового Звіту перебралися в декларації. І ось тепер фіскали стали визнавати, що іноді все-таки можливі винятки з правил. Що це можуть бути за випадки, давайте з’ясовувати.
Екоподаток: специфічні ситуації От і минув ще один квартал 2021 року. А тому суб’єктам господарювання потрібно засукати рукави і братися до заповнення чергової порції квартальної звітності. Щоб вам було простіше відзвітувати з екоподатку, далі поговоримо про те, на що слід звернути увагу при звітуванні за ІІІ квартал.
Будівля: наслідки неподання ф. № 20-ОПП Підприємство багато років орендує будівлю, в якій зареєстроване. В електронному кабінеті немає відомостей про цю будівлю як про об’єкт оподаткування. Податкова вимагає подати ф. № 20-ОПП. Чи потрібно подавати цю форму? Чим загрожує її неподання? Чи існують строки давності при неподанні ф. № 20-ОПП? Розберемося!
Користуємося ТМ — платимо роялті ФОП Виробниче підприємство на упаковку виготовленої продукції наносить торговельну марку, за яку платить ФОП-єдиноподатнику роялті грошима. На яку статтю витрат слід відносити суми роялті, що нараховуються на користь ФОП: на собівартість виготовленої продукції або у витрати на збут? Чи треба підприємству як податковому агенту оподатковувати виплати роялті ПДФО і ВЗ?
Пальний акциз: здрастуй, «блокування» реєстрації АН! Зустрічайте: чергові «поліпшення» СЕАРП*! Ще до того, як податківці спромоглися опублікувати на сайті інформацію** щодо нових перевірочних функцій СЕАРП, нам на гарячу лінію вже стали надходити дзвінки від стурбованих читачів щодо неможливості зареєструвати акцизні накладні (АН) з незрозумілих причин. Але згодом (після згаданої ДПС-публікації) «розтин показав», що трапилося з «хворою» СЕАРП. Далі — щодо цих нововведень-«покращень» і — як із ними співіснувати.
Оренда і ПДВ Хоча оренда належить до досить поширених операцій, питання, проте, залишаються. Вагома їх частина стосується, поза сумнівом, ПДВ. Розберемо найпопулярніші з них.
«Перепрошивка» РРО та алко-ліцензія Чи потрібно вносити зміни в ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями після «перепрошивки» РРО? Податківці стверджують, що не треба, чи це правильно? У нас є сумніви.