№3

Податки & бухоблік, січень, 2023/№ 3 Інші номери журналу ›
  • ПДВ-перерахунок за 2022 рік: алгоритм проведення Платник ПДВ, який протягом 2022 року одночасно здійснював оподатковувані і неоподатковувані операції, має зробити у грудні перерахунок нарахованих протягом року розподільчих податкових зобов’язань (ПЗ). Як розрахувати коефіцієнт ЧВ та так званий антиЧВ? Як саме перерахувати розподільчі ПЗ? Як відобразити коригування ПЗ у декларації з ПДВ? Відповіді на ці запитання — у нашій статті.
  • Неоподатковувані операції виникли/зникли посеред року Трапляється, що неоподатковувані операції з’являються чи, навпаки, припиняються з середини року. Або взагалі неоподатковувана операція може виявитися разовою (наприклад, здали макулатуру чи металобрухт). Як за таких обставин розподілити ПДВ, зараз з’ясуємо.
  • Розподільчі ПН і перерахункові РК Розподіл ПДВ, передбачений ст. 199 ПКУ, має в ПДВ-обліку конкретний механізм реалізації. А саме: через розподільчу компенсуючу ПН. Так само і річний перерахунок ПДВ роблять за допомогою спеціальних РК до розподільчих ПН. Як складати ці податкові документи? Про це будемо говорити у цій статті!
  • Генераторна пільга та ПДВ-перерахунок Підприємство продає електротовари, звільнені від ПДВ, наприкінці 2022 року. Чи повинен платник, який застосовує цю пільгу, здійснювати розподіл ПДВ і річний перерахунок відповідно до ст. 199 ПКУ? Про це будемо говорити прямо зараз!
  • Здали металобрухт/макулатуру: чи розподіляти ПДВ? Здійснюємо оподатковувану діяльність і збираємося здати металобрухт/макулатуру (як відходи виробництва/упаковки). Оскільки такі операції пільгуються, чи виникне через них необхідність у розподілі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
  • Експедиторські послуги нерезиденту і ПДВ-розподіл Експедитор-резидент залучає перевізника-резидента для міжнародного перевезення. Замовник — нерезидент. Чи повинен у цьому випадку експедитор здійснювати ПДВ-розподіл?
  • Як розподіляти ПДВ, якщо минулорічне антиЧВ менше 0,01 %? Порахована за підсумками 2021 року частка неоподатковуваних операцій (антиЧВ) становить менше 0,01 % (її розрахунок навели в додатку Д6 до декларації з ПДВ за січень 2022 року). Як у цьому випадку розподіляти ПДВ протягом 2022 року? Адже минулорічне антиЧВ виявилося «нульовим»?
  • Чи розподіляти ПДВ, якщо пільгових постачань не було? Чи треба розподіляти ПДВ (нараховувати розподільчі податкові зобов’язання (ПЗ)) за придбаннями в тих місяцях, коли пільгових постачань не було. Наприклад, якщо весь рік вели подвійну діяльність (і оподатковувану, і пільгову), а в листопаді була тільки оподатковувана діяльність і жодних пільгових операцій не здійснювали?
  • Розподіл ПДВ за прямими витратами (матеріалами та сировиною) Ми є виробниками пільгового й оподатковуваного товару. Розподіляємо ПДВ не лише за орендою, комуналкою, адміністративними витратами, але через велику номенклатуру і за прямими витратами (матеріалами та сировиною) — оскільки прямим рахунком порахувати, скільки припало на оподатковувану та неоподатковувану (пільгову) діяльність, складно. До яких це може призвести наслідків?
  • Якщо в подвійній діяльності використовуємо побудовану будівлю Платник, який надає освітні послуги (ПДВ-пільга за п.п. 197.1.2 ПКУ), у побудованій будівлі також збирається здавати різні аудиторії в оренду (оподатковувана діяльність). Чи треба за побудованою будівлою нараховувати якісь компенсуючі ПЗ?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі