№65

Податки & бухоблік, серпень, 2024/№ 65 Інші номери журналу ›
  • Ризикова операція: коли захистить позитивна історія? Ризиковість платника, хоча і найпоширеніша, проте не єдина причина блокувань ПН/РК*. Ще ПН/РК можуть блокуватися, якщо при моніторингу буде встановлено їх відповідність критеріям ризиковості операції. Тому сьогодні в тематичному номері ми продовжимо тему блокувань ПН/РК і поговоримо про ризикові операції: детально розберемо критерії ризиковості, розглянемо, які документи подавати для розблокування ризикових ПН/РК, а також як оскаржити відмову в їх реєстрації. Але насамперед з’ясуємо, як може захистити від блокувань позитивна історія.
  • Критерій 1 ризиковості операції («пересорт») Мабуть, найпоширеніший критерій для віднесення операції до ризикових — критерій 1 з додатка 3 до Порядку № 1165*. Так званий критерій «пересорт». Немало платників ПДВ бачило у квитанції фразу «…Обсяг постачання перевищує величину залишку.., що відповідає п. 1 Критеріїв здійснення операцій…». Це й означає, що ПН/РК заблокована за цим критерієм. Розберемося, як він працює, які операції небезпечні і як можна уникнути його появи.
  • Автоматична реєстрація податкової накладної після врахування таблиці даних Загальновідомо, що пропхнути таблицю даних — справа непроста. Проте подавати таблицю можна і треба. Ба більше, якщо податківці її врахують, то на вас чекає подвійний сюрприз: по-перше, в майбутньому ПН/РК не блокуватимуть з причини ризиковості операцій, а по-друге, вам автоматично розблокують деякі ПН/РК. Давайте розглянемо умови цього автоматичного розблокування.
  • Критерії ризиковості операцій 2 та 3 (підакцизні товари) У цьому матеріалі ми обговоримо деякі нюанси застосування Критеріїв ризиковості здійснення операцій під номерами 2 та 3. Обидва ці критерії стосуються операцій з підакцизними товарами: критерій 2 — зі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, а критерій 3 — з пальним. Оскільки нещодавно відбулися серйозні законодавчі зміни, які стосуються цих товарів, то ми сьогодні розглянемо, як це може вплинути на блокування ПН/РК за цими двома критеріями.
  • Критерій 4 ризиковості операцій: РК на зміну номенклатури На жаль, але в деяких випадках навіть така досить поширена операція, як зміна номенклатури, може вважатися ризиковою і стати причиною блокування розрахунку коригування (РК) на зміну номенклатури. Розглянемо, коли це можливо.
  • Критерій 5 ризиковості операцій: зменшуючий РК Під блокування за певних обставин може потрапляти зменшуючий розрахунок коригування (РК), складений на покупця — платника ПДВ. Причому в такому разі моніторять покупця, який повинен реєструвати РК. Розглянемо цей блокувальний критерій детальніше.
  • Критерій 6 ризиковості операцій — зменшуючий РК на неплатника ПДВ Майже напевно, що складений на неплатника ПДВ і відправлений на реєстрацію зменшуючий розрахунок коригування (РК) буде зупинено. Адже одна з причин блокування таких РК — ризикова операція. За яких умов спрацює критерій 6 ризиковості операцій для зупинення реєстрації зменшуючого РК у ЄРПН? Чи можна не займатися його розблокуванням (кинути)? Про це наразі й поговоримо.
  • Які документи подавати на розблокування — сучасні чи періоду складання ПН/РК? Підприємство в серпні 2024 року подає розблокувальні документи щодо податкової накладної (ПН), складеної на надані орендні послуги в жовтні 2023 року і зупиненої в листопаді того ж року. До пояснень потрібно додавати підтвердні документи станом на зараз? Чи достатньо направити документи, що стосуються періоду складання заблокованої ПН? А якщо податківці зажадають додаткові пояснення та копії документів, що тоді? З’ясовуємо…
  • ПН/РК заблокували через ризиковість операції: перелік розблокувальних документів Щоб відновити реєстрацію зупинених податкових накладних (ПН) / розрахунків коригування (РК), слід подати податківцям підтвердні документи. Які саме документи мають бути включені в розблокувальний комплект, якщо ПН/РК зупинили внаслідок ризиковості операції? В який строк треба подати пояснення та копії документів на розблокування? Розберемося з цим докладно.
  • Податкову накладну не зареєстрували через ризиковість операції: як оскаржити? Ситуація: податківці відмовили в реєстрації ПН, заблокованої через ризиковість операції. Отже, настає час для оскарження таких дій контролюючого органу. Тож у цій статті розберемося з тим, як це зробити. Куди, що та в які строки подавати?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі