Купуємо нерухомість у фізособи: а що там з ПДФО та ВЗ? Доволі часто фізособи є власниками будинку, квартири, яка є дуже цікавою для підприємства. Тож чому не придбати її, якщо з’являється така можливість? Нерухомість не продається, проте здається в оренду? Що ж, інколи такий варіант навіть кращий для юрособи, ніж купівля. Звісно, під час придбання чи оренди будинку, приміщення чи їх частини виникають запитання щодо оподаткування виплат, які здійснюються на користь фізосіб, відображення таких операцій у бухобліку тощо. Допомогти їх вирішити — ціль цього тематичного номера «Податки & бухоблік». А почнемо нашу розмову з ситуації, коли підприємство купує нерухомість у фізособи й повинно сплатити ПДФО та ВЗ. Чи може не повинно? Шукаємо відповідь на це запитання разом.
Юрособа купує нерухомість у фізособи: що робити, якщо ПДФО/ВЗ сплатила фізособа Ситуація. Фізична особа, яка продає нерухомість юридичній особі, самостійно сплатила ПДФО та ВЗ з такого доходу до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу. Чому так сталося? Бо вона раніше мала намір продати нерухомість іншій фізособі. Але щось пішло не так й угода не відбулася. Чи може в такій ситуації юрособа-покупець не сплачувати ПДФО/ВЗ з доходу, що виплачується фізособі-продавцю? Якщо ні, то що робити фізособі? Адже маємо подвійну сплату податків! Як діяти юрособі, коли вона повинна була сплатити ПДФО/ВЗ, але не сплатила? Відповіді на всі ці запитання ви знайдете в нашій статті.
Купівля-продаж нерухомості: а що мутять з ВЗ? А чи чули ви про те, що уряд планує підвищити розмір ставки військового збору? А чи знаєте, що все це щастя може призвести до зростання цін на нерухомість. Чому? Розповідаємо.
Як «юрику» сплачувати податок на нерухомість за квартиру, куплену у «фізика» Можна сказати, що фізособі — колишньому власнику квартири пощастило двічі. По-перше, йому не треба перейматися розрахунком нерухомого податку, бо це мають зробити податківці. А по-друге, сплатити податок за ті повні місяці, коли квартира ще була його, доведеться аж у наступному році. А от юрособі, що придбала квартиру, жодних послаблень закон не дає. Що і в які строки треба зробити, аби не потрапити на штрафи, читайте в цій статті.
Користуємося нерухомістю фізособи: краще оренда чи позичка? У фізособи є нерухомість, якою буде користуватися юрособа. Що краще в плані оподаткування доходів фізособи, яка передає приміщення в користування: укласти договір оренди чи взяти приміщення в позичку? З таким запитанням до нас звернувся читач. Відповідаємо!
Орендуємо нерухомість у фізособи: бухоблік і податок на прибуток Коли нема свого, доводиться брати чуже. Говоримо не про те, що погано лежить ☺, а про оренду, зокрема про оренду нерухомості. Доволі часто орендодавцем буває звичайний громадянин (не підприємець). І тут, звісно, є свої правила, пов’язані з оподаткуванням його доходів*. А чи є якісь інші облікові особливості, про які має знати юрособа-орендар? Відповідь на це запитання — в нашій статті.
Юрособа отримує в позичку нерухомість від фізособи Звичайні фізособи, особливо засновники та учасники юрособи, доволі часто передають своє нерухоме майно в користування підприємству. Якщо так відбувається, то відразу виникає запитання: як таку операцію відобразити в обліку і як вона впливає на оподаткування? Відповіді на всі ці запитання шукайте далі.
Безкоштовне житло для працівника і госпдіяльність для підприємства Законом, яким запроваджено Клуб білого бізнесу, законодавці також вирішили підкоригувати деякі інші податкові правила. Так, наприклад, вони внесли у ПКУ норму, яка визначає житло для працівників підприємства — господарчим, тобто використаним у господарській діяльності платника податку на прибуток, якщо таке житло належить підприємству. Як така норма впливає на податковоприбутковий облік, ми і поговоримо далі.