Законопроєкт про збільшення податків: з’явилася оновлена редакція Продовжуємо слідкувати за законопроєктом № 11416*, яким плануються досить фіскальні зміни до ПКУ, зокрема щодо військового збору. З’явилася оновлена версія цього проєкту (№ 11416-д). Чи передбачає вона хоча б якісь «пом’якшення» порівняно з тим, що ми бачили на початку* (див. статтю «Проєкт про збільшення податків: військовий збір «з обороту», мінбаза ПДФО із зарплати тощо» // «Податки & бухоблік», 2024, № 60)? Давайте поглянемо.
Дерегуляційний Закон: уже скоро Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов провадження господарської діяльності в період воєнного (надзвичайного) стану в Україні» від 17.07.2024 № 3869-ІХ
ПДВ-пільга щодо будівництва житла за державні кошти Навіть попри те, що продовжується війна, держава вже сьогодні спрямовує значні кошти у нове будівництво і відбудову зруйнованого житла, зокрема, за рахунок коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Пропонуємо відповіді на найпоширеніші запитання щодо застосування звільнення від ПДВ-оподаткування будівництва житла за державні кошти з урахуванням висновків УПК № 397*.
Землі під фортифікаційними спорудами: які є податкові пільги? Для того щоб захиститися від військової агресії, військовим доводиться будувати фортифікаційні споруди. Будують їх у тому числі й на земельних ділянках, які належать суб’єктам господарювання. Якщо на землі збудовано фортифікаційні споруди, то таку землю її власникам використовувати у господарській діяльності не вдасться. З урахуванням цього виникає закономірне запитання, чи потрапляють такі землі під звільнення від оподаткування, а саме від справляння плати за землю?
Середня зарплата для оплати відрядження, вихідної допомоги, донорських... Доволі часто, окрім середньої відпускної зарплати чи середньої непрацездатної зарплати, бухгалтеру потрібно розрахувати «іншу» середню чи, як її ще називають, середню за 2 місяці. Тож поговоримо, коли саме потрібна така середня? Як розрахувати її суму? Ну і, звісно, без прикладів вас не залишимо.
Грант для ОСББ на встановлення сонячних станцій та теплових насосів З травня 2024 року діє нова програма для ОСББ і ЖБК, спрямована на сприяння використанню альтернативних джерел енергії — «ГрінДІМ». Що це за програма, які умови отримання гранта, як його обліковувати — про це і поговоримо у статті.
Заміна ПРРО: чи треба переоформлювати алкогольні та тютюнові ліцензії? ФОП на загальній системі оподаткування реалізує вроздріб алкогольні напої та тютюнові вироби через ПРРО. Фіскальний номер реєстратора і його назва вписані в додатку до відповідних ліцензій. Оскільки цей ПРРО виявився не дуже зручним, виникло бажання замінити його на інший. При цьому інші реєстраційні дані (назва господарської одиниці, її адреса, П. І. Б. підприємця тощо) не змінюватимуться. Який правильний порядок дій у такому випадку?