Списки персонального військового обліку: 2023/2024 Особа, відповідальна за ведення військового обліку на підприємстві, постійно працює зі Списками персонального військового обліку: формує їх, звіряє відомості зі Списків із записами у військово-облікових документах працівників, а ще готує такі Списки на підпис керівнику щороку до 25 січня. Тож саме час пригадати, як працювати зі Списками.
Декларація платника єдиного податку — юрособи за 2023 рік Наближаються строки подання декларації з єдиного податку (ЄП) за підсумками роботи 2023 року для підприємств-єдиноподатників. Звітують такі єдиноподатники у квартальні строки. У статті нагадаємо особливості подання та заповнення декларації платника ЄП — юрособи.
Не врахували «пропорційність» ЄП-ліміту і перевищили його: як тепер діяти? Платник єдиного податку групи 3 ставка 5 % у I кварталі 2023 працював на звичайному ЄП (дохід склав — 2 млн грн). Потім перейшов на спецЄП. З 01.08.2023 повернувся на звичайний ЄП (обсяг доходу за період з 01.08.2023 по 30.09.2023 склав 1,5 млн грн; за період з 01.10.2023 по 31.12.2023 — 2,4 млн грн). Загальний обсяг доходу, отриманого на звичайному ЄП, склав 5,9 млн. Але не врахували, що ліміт ЄП-доходу розраховується пропорційно місяцям, в яких не працювали на спецЄП. Отже, виходить, ліміт доходу перевищено. Як тепер діяти?
Повернення переплати з бюджету Іноді платники переплачують податки. Це може статися через помилку в оплаті або коли подається уточнююча декларація, яка зменшує раніше нараховані зобов’язання. Незалежно від причини виникнення переплати, її можна повернути. Детальніше про цей процес читайте у статті.
Доступні кредити за програмою «5-7-9»: що в обліку? ТОВ отримало кредит за програмою «5-7-9». Як відображати в обліку компенсацію державою відсотків за кредитом? Якщо відсотки нараховано, але компенсовано Фондом з затримкою — на яку дату в цьому випадку визнавати дохід за відшкодованими відсотками? Якщо за програмою відсотки нараховуються за ставкою 0 % (відсотки банку взагалі не сплачуються): чи потрібно в такому разі в обліку відображати такі відсотки та їх відшкодування (компенсацію)?
Місцева пільга з податку на нерухомість для киян очима ДПСУ Майже через пів року з того моменту, коли ця пільга запрацювала, головні фіскали звернули на неї свою увагу (див. роз’яснення ДПСУ від 19.12.2023*). На щастя, пільгою можна скористатися й заднім числом починаючи з 18.07.2023. Тому вважати це роз’яснення зовсім марним не можна. Давайте поглянемо, який із нього зиск може бути киянам — власникам нерухомості.
Мікропідприємство розпочинає створювати резерв відпусток Мікропідприємство вирішило створювати резерв відпусток з 01.01.2024. Куди відносити у 2024 році витрати на відпустки, що зароблені станом на 31.12.2023: на поточні витрати (рахунки 91, 92, 93) чи на субрахунок 442? Зараз з’ясуємо!
Повернення коштів фізособам-покупцям: відображення в 4ДФ ФОП займається продажем одягу фізичним особам через мережу Інтернет. Бувають випадки, коли покупці відмовляються від покупки і повертають товар. У свою чергу, підприємець повертає таким покупцям кошти, сплачені ними раніше. Чи потрібно відображати ці кошти у 4ДФ?
Неналежне маркування РЕС, тютюнових та алкоголю: наслідки Нещодавно в категорії 114.09 БЗ з’явилась консультація* щодо відповідальності за зберігання, транспортування, продаж РЕС (рідини, що використовуються в електронних сигаретах), немаркованих (неналежно маркованих) акцизними марками. Низка нюансів, пов’язаних із цими штрафами/порушеннями щодо РЕС, а також і щодо тютюнових виробів та алкоголю, здались нам цікавими. І ми вирішили поділитись цим із читачами.