Клуб білого бізнесу: Закон прийнято 18.06.2024 Верховною Радою був прийнятий Закон № 3813* (перебуває на підписі у Президента), який вносить зміни до ПКУ. Зокрема, закріплюються норми, які стосуються функціонування так званого «клубу білого бізнесу». Відповідний законопроєкт ми вже свого часу аналізували (див. статтю «Клуб білого бізнесу, або Як платникам стати білими й пухнастими» // «Податки & бухоблік», 2024, № 36). А тепер поглянемо на остаточний варіант змін.
Працівника мобілізували: дії роботодавця Працівник отримав «бойову» повістку чи підписав контракт на військову службу? А може, його вже мобілізували і він повідомляє про це роботодавцю телефоном? Що у цих випадках робити роботодавцеві? Які документи потрібно оформити? Які гарантії слід надавати працівнику, який призваний / прийнятий на військову службу? Відповіді на ці запитання шукайте в нашій статті.
Придбали автомобіль: що включаємо до первісної вартості, а що ні? Придбали автомобіль. Які витрати включаються до його первісної вартості? Розберемося з цим детально, бо на перший погляд запитання доволі просте, але на практиці часто виникають сумніви стосовно того, які витрати слід включати до первісної вартості, а які можна одразу списати на витрати.
Звільнення та відсторонення від роботи: нові підстави Незабаром у КЗпП з’являться нові підстави для звільнення з ініціативи роботодавця, а також для відсторонення працівників від роботи. Давайте подивимося, що це за підстави, і за яких умов їх можна буде застосувати.
Спливає 365-денний ПДВ-строк для розблокування воєнних ПН Невблаганно насувається сплив перебігу граничного строку (365 календарних днів) для подання розблокувальних документів щодо зупинених податкових накладних (ПН) / розрахунків коригування (РК) за операціями воєнного часу. Для ПН/РК, датованих з 24.02.2022 по 31.07.2023 включно, цей 365-денний строк закінчується 30.07.2024. Як порахувати 365 днів, аби не проґавити граничну дату, покажемо на прикладах.
ФОП на ЄП і повернення авансу: як двічі не сплатити ЄП Новий ФОП-єдиноподатник групи 3 отримав аванс за послуги на підприємницький рахунок, збільшив в обліку дохід, сплатив ЄП і зняв із рахунку цей дохід готівкою. Але наступного кварталу ФОП змушений був розірвати договір і повернути кошти. Для цього поповнив рахунок власними коштами (фактично раніше знятою готівкою). Більше жодних операцій у нього не було. То що, з урахуванням вимог податківців, у такому разі слід знову збільшити дохід? Тобто вийде, що ФОП узагалі нічого не заробив, натомість двічі має сплатити ЄП?
ФОП на ЄП виграв суд: чи оподатковувати компенсацію судових витрат? Якщо ФОП звернувся до суду за захистом своїх прав і йому пощастило виграти справу, то зазвичай відповідач компенсує йому судові витрати. А як щодо оподаткування отриманих сум? Із цим сьогодні і розбиратимемося, бо податківці змінили свою позицію з цього приводу.