№47

Податки & бухоблік, червень, 2024/№ 47 Інші номери журналу ›
  • Пільги з ПДВ для підприємств осіб з інвалідністю Цей тематичний номер присвячений підприємствам та організаціям, заснованим громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю. Таким підприємствам законодавством надані певні преференції. Тому ми розглянемо, які пільги зі сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) мають такі підприємства. Поговоримо про трудові пільги та гарантії працівникам з інвалідністю, підтвердження інвалідності під час воєнного стану. Розберемо порядок розрахунку нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю, а також з’ясуємо, яка відповідальність загрожує за його невиконання. А розпочнемо з оподаткування та пільг з ПДВ.
  • Пільга з податку на прибуток для підприємств осіб з інвалідністю Для підприємств осіб з інвалідністю ПКУ передбачена пільга зі сплати податку на прибуток. Який порядок застосування прибуткової пільги та які особливості звітування про результати пільгованої діяльності? З’ясуємо це зараз.
  • Інші податкові послаблення для підприємств осіб з інвалідністю Підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, можуть розраховувати на чималий обсяг послаблень з приводу сплати різних податків і зборів. Причому такі пільги стосуються не тільки сплати податку на прибуток та ПДВ, а й інших податків, у тому числі й майнових. Тому далі ми поговоримо про те, на які пільги можуть розраховувати такі підприємства в частині інших податків.
  • Працівник з інвалідністю: особливості оподаткування Взяли на роботу особу з інвалідністю? Тоді вам буде корисно дізнатися, як правильно оподатковувати її доходи, що виплачує роботодавець. Чи є якісь податкові пільги для працівника з інвалідністю? Як він має підтвердити свій статус для їх застосування? За якою ставкою нараховується ЄСВ на його трудові доходи? Відповіді на ці запитання шукайте у статті.
  • Особа з інвалідністю працює за ЦПД: податки та ЄСВ Підприємство виплачує дохід за надані послуги за цивільно-правовим договором (ЦПД) особі, якій установлена інвалідність. Як правильно оподатковувати такий дохід? Чи встановлені пільги з ЄСВ щодо такої особи? Ці запитання надійшли від нашого читача. Відповідаємо на них.
  • Працівники з інвалідністю: трудові гарантії У цій статті зібрані трудові пільги та гарантії, які передбачені законодавством для працівників з інвалідністю. Їх дотриманням не можна нехтувати, адже працевлаштування осіб з інвалідністю та організація їх роботи завжди в зоні уваги контролерів. Тож давайте розбиратися в цьому питанні.
  • Підтвердження інвалідності в умовах воєнного стану Під час дії воєнного стану до порядку підтвердження інвалідності додані нові опції. Чи спрощують вони отримання особами з інвалідністю відповідних виплат та пільг? Та чи на користь роботодавця ці зміни? Дізнавайтеся про це з нашої статті.
  • Норматив працевлаштування осіб з інвалідністю: готуємось до виконання До 15 квітня поточного року роботодавці, які не виконали норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю, мали сплатити адміністративно-господарські санкції за 2023 рік. Щоб у майбутньому не зазнавати фінансових втрат, настав час замислитися над виконанням «інвалідного» нормативу за 2024 рік. Про нього й поговоримо.
  • ЄСВшний Д1: якщо застосували не ту ставку Працівник має інвалідність. Проте на його дохід помилково нарахували ЄСВ за ставкою 22 % та в Д1 відобразили як звичайного працівника. Чи буває таке? Звісно, буває, як і зворотна ситуація, коли працівник втратив інвалідність, а ЄСВ продовжували нараховувати за ставкою 8,41 % та показували його у звітності, як звичайного працівника. У бухобліку помилку виправили, а що зі звітністю? Відповідь на наведене запитання знайдете в цій статті.
  • Чи може ФОП з інвалідністю врахувати самого себе в норматив? Якщо у ФОП працює (середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за рік) 8 та більше працівників, то обов’язковим стає створення робочих місць для осіб з інвалідністю. І тут традиційно постає питання: а якщо сам ФОП є особою з інвалідністю, чи це якось враховується? Розбираємось!
  • Обліковуємо штраф за непрацевлаштування осіб з інвалідністю За невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю підприємству загрожують адміністративно-господарські санкції, а у разі порушення строків їх сплати ще й пеня (докладно див. у статті «Норматив працевлаштування осіб з інвалідністю: готуємось до виконання» » // «Податки & бухоблік», 2024, № 47). Як та коли відображати ці санкції і пеню в бухгалтерському обліку? Чи виникає тут штрафна різниця за п.п. 140.5.11 ПКУ? Розбираємося.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі