№82

Податки & бухоблік, жовтень, 2024/№ 82 Інші номери журналу ›
  • ЄСВ для ФОП у 2025 році: повернення обов’язковості? Воєнне право несплати ЄСВ за себе залишалося чи не єдиним послабленням для всіх ФОП. Але є плани на 2025 таке звільнення прибрати.
  • Законопроєкт про збільшення податків: що пропонують до другого читання Продовжуємо слідкувати за долею фіскального законопроєкту № 11416-д*. Маємо вже версію до другого читання. Бачимо в ній певні новації. Тож ще раз зробимо стислий огляд цього динамічного документа.
  • Масове скидання провайдерів зі спрощенки: що врахувати З 01.10.2024 відбулось масове скидання інтернет-провайдерів зі спрощенки. Голова Податкового комітету ВРУ розцінив цю подію, як «свято детінізації галузі телекому». Як провайдерам за «святкуванням» цієї події не прогледіти вимоги загальної системи оподаткування — про це наш сьогоднішній матеріал.
  • Зведені кадрові накази: коли це можливо? Якщо суб’єкт господарювання є роботодавцем, то без оформлення кадрових наказів не обійтися. При цьому для мінімізації документообігу виникає спокуса видати один наказ про прийняття на роботу, переведення (переміщення) та/або звільнення відразу за кількома працівниками. Або одним наказом оформити надання працівнику / працівникам кілька видів відпусток. Чи можна це робити? Давайте пошукаємо відповіді разом.
  • Бронювання через Дію: зміни Можливістю забронювати працівників через портал Дія відповідно до Порядку № 650* скористалося багато роботодавців. Головна причина — простота та швидкість такого бронювання. Та вже 02.10.2024 до цього Порядку внесено зміни. Розглянемо, що змінилося.
  • Національний кешбек: тепер і для бізнесу У межах програми «Зроблено в Україні» держава допомагатиме підприємствам і підприємцям, які купуватимуть енергетичне обладнання та техніку вітчизняного виробництва. Вони можуть отримати компенсацію з держбюджету в розмірі 15 % вартості. Що для цього треба, читайте в статті.
  • Сплата податків на помилковий рахунок: умови уникнення відповідальності Бувають ситуації, коли платник «промахується» — перераховує податок не на той бюджетний рахунок, що потрібно. Після нещодавніх змін у ПКУ тепер у платника є можливість уникнути в цій ситуації відповідальності за несвоєчасну сплату податку. Але є певні умови? Зараз про це все розповімо.
  • Старі-нові обмеження щодо продажу алкоголю, тютюнових та РЕС У цьому матеріалі нагадаємо-порівняємо старі й нові (наведені в ст. 71 Закону № 3817*) обмеження щодо продажу (і споживання) алкогольних напоїв, тютюнових виробів, РЕС тощо, а також подивимось, які тепер передбачені санкції за недотримання цих обмежень.
  • Нікотин — непідакцизний, але торгівлю заборонено Лист ДПСУ від 16.09.2024 № 4455/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
  • Вчора фізособа — сьогодні ФОП: амортизуємо придбане раніше Зараз ви — ФОП-загальносистемник, а не так давно були звичайною фізособою і придбали приміщення, авто, ноутбук тощо? І тепер сумніваєтеся, чи можна вам, як ФОП, амортизувати активи, куплені до держреєстрації? Зараз розберемося, як тут усе працює.
  • Безоплатні передачі та «1 млн грн» для реєстрації платником ПДВ Лист ДПСУ від 20.09.2024 № 4547/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі