Масове скидання провайдерів зі спрощенки: що врахувати З 01.10.2024 відбулось масове скидання інтернет-провайдерів зі спрощенки. Голова Податкового комітету ВРУ розцінив цю подію, як «свято детінізації галузі телекому». Як провайдерам за «святкуванням» цієї події не прогледіти вимоги загальної системи оподаткування — про це наш сьогоднішній матеріал.
Зведені кадрові накази: коли це можливо? Якщо суб’єкт господарювання є роботодавцем, то без оформлення кадрових наказів не обійтися. При цьому для мінімізації документообігу виникає спокуса видати один наказ про прийняття на роботу, переведення (переміщення) та/або звільнення відразу за кількома працівниками. Або одним наказом оформити надання працівнику / працівникам кілька видів відпусток. Чи можна це робити? Давайте пошукаємо відповіді разом.
Бронювання через Дію: зміни Можливістю забронювати працівників через портал Дія відповідно до Порядку № 650* скористалося багато роботодавців. Головна причина — простота та швидкість такого бронювання. Та вже 02.10.2024 до цього Порядку внесено зміни. Розглянемо, що змінилося.
Національний кешбек: тепер і для бізнесу У межах програми «Зроблено в Україні» держава допомагатиме підприємствам і підприємцям, які купуватимуть енергетичне обладнання та техніку вітчизняного виробництва. Вони можуть отримати компенсацію з держбюджету в розмірі 15 % вартості. Що для цього треба, читайте в статті.
Сплата податків на помилковий рахунок: умови уникнення відповідальності Бувають ситуації, коли платник «промахується» — перераховує податок не на той бюджетний рахунок, що потрібно. Після нещодавніх змін у ПКУ тепер у платника є можливість уникнути в цій ситуації відповідальності за несвоєчасну сплату податку. Але є певні умови? Зараз про це все розповімо.
Старі-нові обмеження щодо продажу алкоголю, тютюнових та РЕС У цьому матеріалі нагадаємо-порівняємо старі й нові (наведені в ст. 71 Закону № 3817*) обмеження щодо продажу (і споживання) алкогольних напоїв, тютюнових виробів, РЕС тощо, а також подивимось, які тепер передбачені санкції за недотримання цих обмежень.
Вчора фізособа — сьогодні ФОП: амортизуємо придбане раніше Зараз ви — ФОП-загальносистемник, а не так давно були звичайною фізособою і придбали приміщення, авто, ноутбук тощо? І тепер сумніваєтеся, чи можна вам, як ФОП, амортизувати активи, куплені до держреєстрації? Зараз розберемося, як тут усе працює.