Податківці вважають власну готівку доходом ФОП-спрощенця Якби ми взялися розповідати вам про абсолютно всі незаконні витівки податкової, то вийшло б, мабуть, занадто довгенько. Тож сьогодні пропонуємо дізнатися про десять найбільш абсурдних і, водночас, найбільш небезпечних для спрощенців: як ФОП, так і юросіб. І почнемо з найабсурднішого: ФОП на єдиному податку вносить власну готівку (заощадження) на свій підприємницький рахунок, а податківці вважають це єдиноподатковим доходом. Як так?!
ФОП-спрощенець отримує компенсацію комуналки: непросте оподаткування ФОП — платники ЄП у рамках своєї діяльності можуть передавати приміщення в оренду. При здійсненні таких операцій слід не тільки пам’ятати про обмеження щодо площі, яку ФОП можуть здавати в оренду, але й про правила оподаткування доходу, отриманого від такої здачі, а саме про особливості оподаткування компенсації комунальних платежів. Детально про це і поговоримо далі.
Мінімальний орендний платіж при оренді приміщення у ФОП на єдиному податку Одна з ідей-фікс від податківців, яка взагалі не клеїться з дійсними вимогами ПКУ, — це прив’язка ціни оренди в договорі оренди нерухомості у ФОП на єдиному податку до мінімального орендного платежу. Здавалося б, ігноруємо ці фантазії, та й усе. Це ж узагалі якась маячня. Але після аналізу судової практики оптимізму меншає, скажімо так, до нуля. Тож ще раз проговоримо цю проблему.
Проблемні аспекти надання фіндопомоги платником єдиного податку Платники ЄП доволі часто виявляють бажання допомогти гривнею іншим суб’єктам господарювання чи фізособам, які потрапили у скруту. А саме в них прокидається бажання надати іншим поворотну безвідсоткову фінансову допомогу. Чи можливо це зробити, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, ми і з’ясуємо далі.
Курсові різниці у спрощенців: що думають фіскали Продовжуємо розглядати незаконні вимоги податківців щодо платників єдиного податку. На черзі курсові різниці. Це питання з дуже давньою історією. Чи потрібно платити єдиний податок з курсових різниць? Якщо і потрібно, то чи є особливості їх розрахунку для спрощенців? А що думають на сьогодні суди? Із цими питаннями розберемося в статті.
ФОП-єдинник має повернути валюту із закордонного рахунку до кінця періоду / року?! За наполяганням податківців, якщо ФОП на єдиному податку отримує кошти на рахунок у системах Payoneer, Wise, Paypal, Gusto, Scrill або Genome та до кінця звітного періоду перераховує їх на банківський рахунок ФОП в Україні, то такі кошти оподатковуються єдиним податком. А от якщо кошти залишаються на рахунках в іноземних платіжних системах (або зараховуються на особисті рахунки в Україні), то вони оподатковуються за правилами для фізосіб. Давайте з’ясуємо, наскільки законні такі вимоги фіскалів.
Дисконтування: податківці вимагають від юросіб ставити ЄП-дохід Довгострокові заборгованості на кожну дату балансу слід оцінювати за теперішньою (дисконтованою) вартістю. Дохід від дисконтування податківці неправомірно вимагають включати до складу доходу юридичної особи — платника єдиного податку. Дивіться, чому ця позиція хибна.
Дохід для юрособи на єдиному податку за бухправилами?! Якщо юридична особа — платник податку на прибуток обирає групу 3 єдиного податку (ЄП), то щоб визначити, чи вписується вона у граничну межу доходу за минулий рік, слід орієнтуватися на суму доходу, розраховану за правилами бухобліку та відображену у рядку 01 річної прибуткової декларації. Останнім часом так кажуть податківці. На наш погляд, цей підхід помилковий. Чому? Давайте розбиратися.
Податковий борг і скидання зі спрощенки: як вийти з проблемної ситуації Наявність у платника єдиного податку податкового боргу може призвести до того, що платнику буде потрібно покинути лави спрощенців. Якщо він сам цього не зробить, то це можуть зробити податківці. Водночас доволі часто податківці роблять це не за встановленою процедурою, і тому спрощенцям вдається зберегти свій статус платника ЄП. Детально про цю ситуацію ми і поговоримо далі.
Що належить до технічно складних побутових товарів: максималізм податківців Як визначити, чи належить той чи інший товар / виріб до технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, для цілей Закону про РРО? Зокрема для цілей обліку товарних запасів ФОП на єдиному податку? Податківці традиційно демонструють тут досить дивну логіку. А компанію їм нерідко складають суди. Тож що відбувається?