№34

Податки & бухоблік, квітень, 2025/№ 34 Інші номери журналу ›
  • Індивідуальна податкова консультація: допомога платникам Українська система оподаткування є однією з найскладніших у світі. Тому, спираючись на норми ПКУ, можна відшукати цілу низку лайфхаків, які дають право захистити свій бізнес від нападів фіскалів. Сьогодні поговоримо про них, а саме розглянемо питання захисту від штрафів за наявності фіскального підходу податківців до певної ситуації, в яких випадках можна не допускати перевіряючих до перевірки, чи можна уточнитися при камеральних перевірках, як скористатися презумпцією правомірності тощо. А розпочнемо з індивідуальних податкових консультацій (ІПК). Адже багато хто думає, що наявність гарної ІПК — це 100 % панацея від усіх проблем та претензій фіскалів. Але, насправді, все не зовсім так. Отже, які переваги отримання ІПК та як не потрапити в халепу?
  • Оскаржуємо не ППР, а ІПК Часто усталені стереотипи не дають поглянути на ситуацію з іншого ракурсу і щось змінити, поліпшити, спростити. Так часто буває і в оподаткуванні. Десятиліттями стала поведінка може призвести до значних ризиків, а можливо, і втрат. Але ситуацію можна вирішити інакше.
  • Як затягнути податкову перевірку або виконання ППР Іноді під час перевірки потрібно виграти час. Причини можуть бути різними. Наприклад, треба підготувати документи для подальшої суперечки в суді або ж для того, щоб підготувати необхідний пакет документів. Чи елементарно для того, щоб накопичити гроші для сплати штрафів та донарахувань за податковим повідомленням-рішенням (ППР). Проте в цій статті ми причини не розглядатимемо. Натомість розберемося, як зробити так, щоб перевірка тривала трошки довше. Підкажемо вам кілька лайфхаків і звернемо увагу на ризики.
  • Недопуск до податкової перевірки: чим корисний та як використовувати? Найкраща податкова перевірка — це перевірка, яка не відбулася. Такою, досить справедливою, до речі, установкою керуються багато платників. А як же не допустити візиту контролера? Звісно, можна сподіватися, що якщо ФОП чи юридична особа будуть ідеально вести бізнес, то податківці не звернуть на них увагу. Проте не завжди це працює. Тим більше заходи контролю можуть бути відверто протиправними. Тому є механізм недопуску до незаконної податкової перевірки. Як це має виглядати? На що звернути увагу? Які ризики можуть загрожувати за недопуск до податкової перевірки? У цій статті ділимося лайфхаками та корисною інформацією.
  • Уточненки під час камералки: як скористатися цим інструментом Податківці при перевірках дуже часто виявляють ті чи інші порушення законодавства, що загрожує платникам чималими штрафами. Уникнути штрафних санкцій і пені можливо, якщо одразу після отримання акта камеральної перевірки самостійно виправити помилку, подавши уточнюючий розрахунок (декларацію). Фіскали, звісно, з цим не погоджуються. Але суди повністю на боці платників. Ось — аргументи.
  • Використовуємо презумпцію правомірності дій платника податків Всім відомо про те, що положення нормативно-правових актів, які регулюють справляння податків і зборів, містять неоднозначності, суперечності, колізії і тому їх можна трактувати у будь-який бік. І цими прогалинами іноді користуються податківці, щоб просунути свою позицію. Хоча у випадку неоднозначного трактування законодавчих норм перевага має бути саме на боці платників податку. Про те, чому так має відбуватися і як це використовувати на практиці, ми і поговоримо далі.
  • Як не потрапити в халепу при користуванні воєнним звільненням від штрафів За результатами перевірки, якою виявлено заниження податку (недоплату), платникові надішлють податкове-повідомлення рішення (ППР), яким донарахують податкове зобов’язання (ПЗ) разом із фінансовими санкціями (штрафами і пенею). Однак під час воєнного стану (ВС) діє пом’якшувальне правило, яке дозволяє уникнути санкцій. За яких умов спрацьовує це послаблення? Як ним скористатися? А також чи слід платити штраф при самовиправленні і чи можна його повернути, якщо випадково сплатили? Як виявилося із спілкування з платниками, багато хто не знає про ці воєнні норми. Про них зараз і поговоримо.
  • Є пом’якшувальні обставини? Сплачуємо 50 % податкового штрафу! Податковий кодекс передбачає своєрідний «бонус» для тих порушників, які перебували в обставинах, що пом’якшують відповідальність. Зокрема, якщо фіскали фіксують такі порушення, то платник може отримати «знижку» — сплатити лише 50 % від розміру штрафу, встановленого у ПКУ. Що це за обставини? Як можна скористатися цим механізмом? Розбираємося у цій статті.
  • Одне порушення — один вид відповідальності: як застосувати? Загальний принцип будь-якої відповідальності: двічі за одне й те саме порушення карати не можуть. Іноді платникам вдається значно зекономити на штрафах, використовуючи цей принцип. Тож як ця теза працює на практиці і як її застосувати? Розкажемо далі у матеріалі.
  • Сплатили податок не туди = сплатили (але з клопотом) Інколи буває, що платник здійснює сплату податку не на той бюджетний рахунок, що потрібно. Якщо так сталося, то відразу виникає запитання: що буде за таку помилку? Чи загрожує відповідальність за несвоєчасну сплату податку? Якщо так, то чи можна її уникнути? Відповідь на це запитання шукайте нижче.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі