Дешеві продажі — що це таке і коли можливі? Безумовно, діяльність будь-якого суб’єкта господарювання спрямована на отримання прибутку. Однак не завжди кожна господарська операція цей прибуток приносить. Іноді трапляються і збиткові операції. Тим паче у період війни, коли для втримання на плаву чимало суб’єктів господарювання знижують ціни на свої товари / послуги, часом до свідомо збиткового рівня. Саме дешевим продажам ми присвятили цей тематичний номер. Тут ми проаналізували вплив дешевих продажів на податок на прибуток і ПДВ, навели лайфхаки щодо уникнення мінбази з ПДВ, розповіли про наслідки дешевої оренди, аспекти дешевих продажів фізособам, у ФОП-загальносистемників і основних засобів єдиноподатниками-юрособами. Але насамперед з’ясуємо, що слід розуміти під дешевими продажами і чи є якісь обмеження щодо їх здійснення.
Дешеві продажі і податок на прибуток Чи можливо взагалі продавати товари / послуги за ціною, нижчою за фактичну собівартість виготовлення / дешевшою за вартість придбання? Які наслідки з податку на прибуток матимуть такі збиткові операції? Наразі з цим розберемося.
Дешеві продажі резидентами Дія Сіті і податок на виведений капітал Резидентам Дії Сіті не заборонено здійснювати дешеві продажі. Наприклад, можуть перепродати програмний продукт нижче його купівельної вартості чи взагалі надати послугу нижче її собівартості. Якщо так стається, то виникає запитання: як така операції впливає на сплату ПнВК? Відповідь на нього шукайте нижче.
Дешеві продажі та ПДВ У дешевих продажів є свої ПДВ-особливості. Нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ у такому разі треба з урахуванням мінімальної бази оподаткування (так званої «мінбази»). Про її застосування і правила визначення зараз поговоримо.
Як не переплачувати ПДВ при дешевих продажах Продаж нижче ціни придбання / звичайної ціни (для товарів / послуг) або балансової вартості (для необоротних активів) завжди пов’язаний з неприємною процедурою дотягування податкових зобов’язань з ПДВ до мінімальної бази. А чи можна якось уникнути зайвої сплати ПДВ? Річ тут зовсім не в тому, щоб якось обійти встановлені правила, відхилитися від оподаткування. Питання в тому, щоб платник у ці скрутні часи використав свої кошти в потрібному руслі — на розвиток своєї діяльності, виплату зарплати тощо. Такі варіанти є. Давайте розбиратися.
Дешевий продаж комісіонером і відшкодування різниці в ціні Комісіонер продав товар дешевше, ніж обумовлено у договорі з комітентом. Різницю в ціні комісіонер відшкодував комітенту. Які ПДВ-наслідки виникають у сторін договору комісії на продаж у такій ситуації? Як відобразити відшкодування різниці в ціні у бухгалтерському обліку? Зараз це й з’ясуємо.
Дешева оренда Для залучення нових орендарів і збереження наявних орендодавці іноді готові запропонувати «дешеву» оренду. Зокрема, встановлюючи посильний розмір орендної плати — який іноді може виявитися навіть нижче собівартості (амортизації). Щоправда, дешева оренда не дає спокою контролерам. Що можна в цьому випадку зробити і як уникнути таких проблем — з’ясуємо в статті.
Продаємо дешево: чи є дохід у фізособи-покупця? Фізособі задешево продано рухоме чи нерухоме майно або ж якісь товари. Чи отримає вона разом з бажаним ще й оподатковуваний дохід? Відповідь на це запитання в першу чергу залежить від того, хто був продавцем: інша фізособа чи суб’єкт господарювання. Чому так і звідки дохід, якщо фізособа-покупець витратила свої кошти? Зараз все розповімо.
Продаж фізособою корпоративних прав іншій фізособі зі збитком Ситуація. Фізособа продає іншій фізособі частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю. При цьому вона отримує збитки. Як оподатковується така операція? Чи потрібно фізособі у цій ситуації подавати річну декларацію про майновий стан і доходи? Розберемося разом.
Дешеві продажі у ФОП на загальній системі У ФОП на загальній системі виникла потреба продати товар дешевше ціни його придбання. Чи є тут якісь «підводні камені»? Зараз все з’ясуємо.
Дешеві продажі основних засобів юрособою-спрощенцем Платнику єдиного податку (ЄП) дешевий продаж основних засобів (ОЗ) може буди вигідний з позиції оподаткування. Адже об’єкта для ЄП не буде. Звісно, платників хвилює погляд податківців на такі операції. Усі моменти таких продажів розглянемо в статті.