№40

Податки & бухоблік, травень, 2025/№ 40 Інші номери журналу ›
  • Навіщо вигадали блокування податкових накладних Задуманий зі шляхетною метою приборкати махінаторів із паперовим податковим кредитом, механізм зупинки реєстрації ПН/РК мав на меті запобігати схемам ухилення. Проте на практиці система часто стає свавіллям контролерів: замість шахраїв під пресинг потрапляють сумлінні платники, змушені збирати купи доказів реальності операцій. Як працює механізм блокування, чому він іноді блокує чесні операції, хто стає ризиковим платником, до чого це призводить — про все це поговоримо у цьому тематичному номері. А почнемо з головного: що таке блокування ПН/РК і навіщо воно потрібне. Адже важко боротися з системою, не знаючи, яка в неї мета.
  • Отримали ризиковий статус платника ПДВ: наслідки Підприємство включили в число ризикових (отримано рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку на додану вартість). Які наслідки це матиме для цього платника та для його контрагентів?
  • Як не потрапити у ризикові платники ПДВ? Запобігти включенню платника до переліку ризикових набагато легше, ніж потім позбуватися ризикового статусу. Про те, що це за критерії ризиковості та як ПДВ-платнику не опинитися серед ризикових, зараз поговоримо.
  • Як позбутися ризикового ПДВ-статусу? Тавро ризикового спричиняє купу неприємностей для платника ПДВ. Адже більшість податкових накладних (ПН) / розрахунків коригування (РК), що відправляються ним на реєстрацію, зупинятимуться, Таблиця даних не працюватиме, позитивна податкова історія не враховуватиметься. На додачу через ризиковість платника його контрагенти по ланцюжку також можуть опинитися в ризикових. А тому при потраплянні в категорію ризикових слід якнайшвидше позбутися цього статусу. Що треба зробити, щоб вийти з ризикових платників? Ось відповіді на актуальні запитання.
  • Контрагент позбувся ризиковості: як працює автоматичне зняття ризикового статусу Якщо платнику вдається вийти зі статусу ризикового, його контрагенти також можуть автоматично втратити статус ризикових. Але це можливо лише у випадку, коли єдиною підставою для внесення контрагентів до переліку ризикових було саме здійснення операцій із цим платником. Поговоримо детальніше, як працює таке автоматичне виключення, і що робити, якщо причина ризикового статусу — це співпраця з ризиковим контрагентом.
  • Крок за кроком: як адміністративно оскаржити рішення про ризиковість платника ПДВ Якщо вас внесли до списку «ризикових» платників ПДВ — треба якнайшвидше позбутися цього статусу. Інакше ви не зможете реєструвати податкові накладні та розрахунки коригування. Але що робити, коли податкова відмовляється знімати ризиковий статус? Один з варіантів — час діяти через адміноскарження. Як це працює — розповімо у цій публікації.
  • Податківці не виводять з ризикових: йдемо до суду У цій статті поговоримо про судове оскарження рішень щодо включення платника ПДВ до ризикових. А запитань виникає у зв’язку з цим багато. Як і куди подавати позов? Скільки часу є у платника, щоб звернутися до суду? Чи зупиняється виконання рішення тоді, коли ми судимося за протиправність ризиковості? І взагалі, чи має сенс звертатися до суду? Даємо відповіді на ці запитання та даємо корисні поради далі.
  • Зняли ризиковість платника — ПН розблокують автоматом! Але не завжди… Якщо платник позбувся ризикового статусу, податкова накладна (ПН) / розрахунок коригування (РК) можуть бути автоматично розблоковані. Але для цього мають виконуватися певні умови. В цій статті поговоримо про те, що це за умови. Також розглянемо алгоритм дій, якщо ПН/РК не потрапили під автоматичне розблокування.
  • Дропшипінг та ПДВ: як не потрапити в «ризикові» В останні роки значною популярністю користується торгівля на умовах дропшипінгу (або пряме постачання). Якщо такою діяльністю займається суб’єкт господарювання — платник ПДВ, то існує великий ризик того, що йому можуть присвоїти ризиковий статус. Як його уникнути, ми і з’ясуємо далі.
  • Чи можна розблокувати податкову накладну, маючи ризиковий статус? Підприємство включили в ризикові платники і з цієї причини заблокували податкові накладні (ПН). Підприємство готує документи для того, щоб позбутися ризикового статусу, але покупцю терміново потрібен податковий кредит за заблокованою ПН. Чи розблокують ПН, якщо подати документи та пояснення для її розблокування, за наявності ризикового статусу платника?
  • Виводимо з ризикових платників: реальні судові прецеденти Підготували для вас добірку цікавої судової практики щодо ризиковості платника ПДВ. На що звернути увагу? Які тенденції у позиціях податківців? Як на це дивляться суди? Тож мотаємо на вус, як то кажуть ☺.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі