№42

Податки & бухоблік, травень, 2025/№ 42 Інші номери журналу ›
  • Що включається в доходи платника єдиного податку Щоб бути платником єдиного податку, потрібно врахувати цілу низку нюансів. А саме слід правильно визначити суму оподатковуваного доходу, розрахувати розмір податків та зборів до сплати (у тому числі і ЄСВ з ВЗ), заповнити декларацію тощо. Тому сьогодні проллємо світло на всі ці нюанси. А розпочнемо з порядку визначення оподатковуваного доходу від здійснення різних видів операцій. Адже від розміру отриманого доходу залежить можливість подальшої роботи в лавах спрощенців, а для групи 3 — ще й сума податку, яку слід сплатити в бюджет.
  • Продаж основних засобів юрособою-єдиноподатником Бувають випадки, коли платники єдиного податку (ЄП) продають свої основні засоби (ОЗ). Визначення ЄП-доходу від такого продажу доволі специфічне, а вартість таких активів доволі значна. Здійснення цієї операції може істотно вплинути на ЄП-дохід. Тому сьогодні поговоримо про те, як юрособі — платнику ЄП визначити ЄП-дохід від продажу ОЗ і що слід пам’ятати при здійсненні цієї операції.
  • Єдиний податок і військовий збір: скільки та коли платити спрощенцю Юридичні особи та фізичні особи — підприємці (ФОП), які перебувають на спрощеній системі оподаткування, замість окремих податків і зборів сплачують єдиний податок (ЄП). Заразом з 01.01.2025 єдиноподатники груп 1 — 3 мають сплачувати ще й військовий збір (ВЗ). У якому розмірі та коли юрособам і ФОП груп 1 — 3 слід платити ЄП і ВЗ? Про все це наразі детально й поговоримо.
  • Заповнюємо разом декларацію єдиного податку: зразки для ФОП Шукаєте інструкцію, як заповнити головний звіт спрощенця — декларацію єдиноподатника? Ось і вона — короткий гайд: що куди писати, де не вляпатися і як не витратити годину часу на справу, яку реально закрити за 10 хвилин. З прикладами для всіх груп: 1, 2 і 3. Наочно в таблицях. Приступимо!
  • Як ФОП-спрощенцю правильно сплатити ЄСВ за себе? Є три базових платежі, які треба сплачувати, якщо ти — ФОП на спрощенці. Це, по-перше, — ЄП, по-друге, — ВЗ і, по-третє, — ЄСВ. З ЄП та ВЗ ми вже розібралися*, тож тепер черга саме ЄСВ — внеску, який дає підприємцям право на пенсію, лікарняні, декретні. Як його сплачувати? У які строки? Куди? Як відзвітувати і не потрапити на штрафи? І, нарешті, хто ті обрані ФОП, які від ЄСВ узагалі звільнені? Розкладаємо по поличках.
  • Як спрощенці рахують МПЗ Спрощенці, які використовували у своїй діяльності сільгоспугіддя, повинні при звітуванні за рік (ФОП групи 2) чи останній звітний період року — IV квартал (ФОП та юрособи групи 3) здійснювати розрахунок мінімального податкового зобов’язання (МПЗ). Про те, як це зробити, і поговоримо далі.
  • Як юрособі заповнити декларацію з єдиного податку? Подання декларації з єдиного податку (ЄП) є невід’ємним обов’язком юридичних осіб — платників групи 3. Тож у цій статті розглянемо актуальний порядок заповнення декларації, строки її подання, особливості у разі відсутності діяльності. Також, звісно, буде приклад — щоб все було без помилок, коректно та вчасно.
  • Бухоблік і фінзвітність юрособи-єдиноподатника Юридичні особи, які працюють на єдиному податку (ЄП) у групі 3, зобов’язані вести бухгалтерський облік і подавати фінансову звітність нарівні з усіма іншими підприємствами. Чи передбачені для таких юросіб-єдиноподатників якісь особливості і спрощення ведення бухобліку та подання фінзвітності? Давайте зараз із цим розберемося.
  • Облік доходів ФОП груп 1 — 3: правила та поради У ФОП на єдиному податку (ЄП) облік доходів / доходів і витрат полегшений. Це не бухоблік юросіб і не облік ФОП на загальній системі. Тут все значно легше. Але все одно свої нюанси є. Тож у цій статті розглянемо ключові вимоги до ведення обліку доходів / доходів і витрат ФОП на єдиному податку груп 1 — 3, а також надамо практичні поради для полегшення цього процесу.
  • Пільги для спрощенців під час воєнного стану: ситуація на сьогодні Податкове законодавство для платників єдиного податку за останні три роки зазнало певних змін. При цьому сама назва — «спрощена» — зовсім не гарантує простих відповідей, особливо в умовах воєнного стану. Цей огляд допоможе платникам єдиного податку зорієнтуватися в актуальних пільгових правилах сплати податків у період воєнного стану й уникнути типових ризиків у взаємодії з податковими органами.
  • Обмеження форм розрахунків для платників єдиного податку Зараз у нашому фокусі — обмеження форм розрахунків для платників єдиного податку за реалізовані ними товари, роботи, послуги. Розглянемо різні випадки грошових і негрошових розрахунків, які зустрічаються на практиці, а також з’ясуємо, на які підводні камені тут можуть наткнутися єдинники.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі