№15

Оплата праці, серпень, 2024/№ 15 Інші номери журналу ›
  • Щорічна додаткова відпустка: компенсуємо без звільнення Компенсація за невикористану відпустку без звільнення. Зі щорічними основними відпустками все більш-менш зрозуміло. А от як бути з додатковими? Давайте розберемо теорію і підкріпимо її прикладом з практики.
  • Компенсація невикористаної відпустки: коли можна відмовити працівнику Відомо, що отримати компенсацію за невикористану відпустку — це законне право працівника. Але давайте розберемося, коли роботодавець може її не виплачувати, причому цілком законно.
  • Норма робочого часу для серпня 2024 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у серпні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.
  • Стипендія аспіранта: індексуємо у 2024 році Аспіранта зараховано на навчання до вишу з 1 жовтня 2023 року. Із цієї ж дати йому було призначено академічну стипендію в розмірі 7264 грн. У січні 2024 року її розмір було підвищено. Коли у цій ситуації слід проводити індексацію стипендії?
  • Періодичний психіатричний огляд: чи обов’язковий для вчителів? Чи зобов’язані вчителі закладів загальної середньої освіти проходити періодичні психіатричні огляди? Який термін проведення оглядів та яким документом підтверджується факт їх проходження?
  • Звільнення і прийняття на роботу в одному місяці: показуємо в Об’єднаному звіті Ситуація. Працівник, який працював за основним місцем роботи, звільнився 11 червня, а вже наступного дня, з 12.06.2024, його знову прийняли на роботу до того ж роботодавця. Як звільнення / прийняття на роботу відобразити в Д5? Скільки рядків формувати на цього працівника в Д1? Як показати кількість днів перебування у трудових відносинах у Д1? Чи потрібно в 4ДФ відображати дати звільнення / прийняття на роботу?
  • Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: показуємо в Об’єднаному звіті Працівниця у квітні 2024 року пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (далі — декретна відпустка). Роботодавець їй нарахував допомогу по вагітності та пологах, за заявкою-розрахунком отримав фінансування від ПФУ і виплатив допомогу працівниці. Як ці події відобразити в Об’єднаному звіті?
  • Індексація в місяці простою: як проводити розрахунок? Працівники установи (оплата праці за ЄТС) з 10.06.2024 по 04.08.2024 перебували у простої з оплатою 2/3 посадового окладу. З 05.08.2024 вони стали до роботи. Як проводити індексацію їх зарплати в серпні 2024 року?
  • Переведення + неповний робочий час: як проводити індексацію зарплати? Працівника підприємства за його заявою з 01.08.2024 буде переведено з посади маркетолога (оклад — 10000 грн, повна ставка) на посаду консультанта з маркетингу (оклад — 14000 грн, 0,5 ставки). За посадою маркетолога «базовим» місяцем для індексації зарплати є грудень 2023 року, а за посадою консультанта з маркетингу останнє підвищення окладу відбулося в січні 2024 року. Як проводити індексацію в зазначеному випадку?
  • Зміни до штатного розпису: як проводити індексацію? Для бухгалтерів бюджетних установ проведення індексації зарплати — звична справа. Але іноді виникають нестандартні ситуації, пов’язані з внесенням змін до штатного розпису. Особливості індексації в такій ситуації розглянемо в цій статті.
  • Відпускна компенсація перед мобілізацією: правила виплати Є особлива категорія працівників, яким можна виплатити компенсацію за невикористану відпустку без звільнення. Це наші захисники. Як правильно це зробити? Ловіть інструкцію.
  • Пільгова ставка ЄСВ 8,41 %: нюанси застосування Майже в кожного роботодавця працевлаштовані працівники з інвалідністю. У цій статті нагадаємо, як застосовують до їх доходів пільгову ставку ЄСВ звичайні роботодавці. Найпоширеніші ситуації розглянемо на прикладах.
  • Працівник з інвалідністю: заповнюємо Об’єднаний звіт Якщо на підприємстві є працівники з інвалідністю, то під час виконання деяких вимог до доходів таких працівників роботодавець може застосувати ставку ЄСВ 8,41 %. Нарахувати та сплатити суму ЄСВ за пільговою ставкою — це пів справи. Потім потрібно правильно відобразити такі доходи в Об’єднаному звіті. Як це зробити — читайте у статті.
  • Сторнуємо відпускні за минулий період: як показати в Об’єднаному звіті додаткову базу ЄСВ Працівник звільняється за власним бажанням. Під час проведення остаточного розрахунку виявилося, що на день звільнення він має перегуляні дні щорічної основної відпустки. Бухгалтерська служба зробила перерахунок та утримала з працівника незароблену суму відпускних. Чи вплине відрахування відпускних за минулий період на базу нарахування внеску в місяцях, за які воно проведено? Та як у разі, якщо після такого відрахування база нарахування ЄСВ виявилася меншою за МЗП, визначити та відобразити у Д1 додаткову базу внеску? Відповіді ви знайдете у статті.
  • Відпустка з подальшим звільненням: працівник захворів і помер Працівник написав заяву про надання щорічної основної відпустки з подальшим звільненням (за власним бажанням). Дата початку відпустки — 15.07.2024. Дата звільнення — 07.08.2024. Однак згодом з’ясувалося, що працівник у період відпустки захворів і невдовзі помер. е-Лікарняний оформлено з 24.07.2024 по 02.08.2024. Чи має оплачувати роботодавець такий лікарняний?
  • Робота під час канікул: як оплатити вчителю ЗСО? Вчителька закладу загальної середньої освіти (далі — ЗСО) з 01.07.2024 пішла в щорічну основну відпустку на 56 календарних днів. 26.08.2024 вона виходить із відпустки. Як у цьому разі оплачувати робочі дні серпня до початку нового навчального року?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі