Перехідні відпускні: теоретична шпаргалка Відпустка не завжди вписується в рамки одного календарного місяця. Якщо вона починається в одному місяці, а закінчується в іншому, такі відпустки називають перехідними. При виплаті та оподаткуванні відпускних є певні особливості. Сьогодні нагадаємо їх.
Бібліотекар з чималим досвідом: чи можна підвищити категорію? Бібліотекар фахового коледжу не має повної вищої освіти відповідного напряму. Але зазначений працівник має стаж роботи на посаді бібліотекаря більше 25 років. Чи може він претендувати на зайняття посади провідного бібліотекаря?
Виправляємо помилки в додатку Д5 Податкового розрахунку Найлояльнішим і найпростішим додатком до Податкового розрахунку щодо виправлення у ньому помилок є Д5. У цій статті освіжимо основні правила коригування Д5 та попрактикуємося.
Виправляємо помилки в додатку 4ДФ Як виправити помилку, допущену у поданому і прийнятому контролерами додатку 4ДФ? Треба подати коригуючий Податковий розрахунок з додатком 4ДФ, в якому зробити виправлення. У цій статті нагадаємо правила його подання, розберемося із нюансами і, звісно ж, попрактикуємося.
Які помилки не треба виправляти коригуючим 4ДФ? Помилкова інформація, подана в 4ДФ, яка не відповідала бухобліку, виправляється шляхом подання коригуючого 4ДФ*. А от при виправленні помилки в нарахуванні зарплатних виплат за минулий період, що виправляються в бухобліку (донарахуванням/сторнуванням), коригуючий 4ДФ не подають. Розглянемо, як такі донарахування/сторнування відображати в 4ДФ.
Перехідні відпускні: теорія оподаткування Продовжуємо серію статей про відпустки, які почались в одному місяці, а закінчились — в іншому. Сьогодні поговоримо про теоретичну частину оподаткування перехідних відпускних.
Неоплачувана відпустка + хвороба: що з відпусткою за «ненормованість»? Працівника прийняли на роботу 03.04.2023. Для його посади встановлено ненормований робочий день і передбачена щорічна додаткова відпустка тривалістю 7 к. дн. З 01.09.2023 по 31.10.2023 працівник перебував у відпустці за власний рахунок. А з 19.02.2024 по 01.03.2024 — хворів. У травні він бажає використати додаткову відпустку за перший робочий рік. Керівник погодився надати йому таку відпустку. Як визначити її тривалість?
Переведення на іншу роботу (посаду): знайомимося Укладаючи трудовий договір, працівник погоджується виконувати ту роботу, яка визначена таким договором. Проте згодом ситуація може змінитися і працівника потрібно буде перевести на іншу роботу. Коли та за яких умов це можливо, розкажемо в цій статті.
Переведення на іншу постійну роботу в межах підприємства: оформлюємо Трудовим законодавством передбачено низку підстав для переведення працівника на іншу роботу (посаду) (див. статтю «Переведення на іншу роботу (посаду): знайомимося» // «Оплата праці», 2024, № 10). Сьогодні розглянемо найпоширенішу з них — переведення на іншу постійну роботу (посаду) в межах одного підприємства, установи, організації.
Переводимо працівника на легшу роботу за станом здоров’я Одна з причин, через яку працівника може бути переведено на іншу (легшу) роботу (посаду), — це стан його здоров’я. Про особливості такого переведення та нюанси його документального оформлення розкажемо в цій статті.
Переведення на нижчеоплачувану роботу (посаду): дотримуємось гарантій У разі переведення працівника на нижчеоплачувану роботу за ним зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів із дня переведення. Як застосувати цю гарантію на практиці, розкажемо в цій статті.
Працюємо над помилками в Д1 Податкового розрахунку Ситуація. Подали Податковий розрахунок з типом «Звітний» за звітний квартал і він прийнятий контролерами. Але згодом… виявили в даних додатка Д1 помилку. Як виправитися?
Порушення правил військового обліку: штрафи зростають! 19 травня 2024 року набрав чинності Закон № 3696*, який значно посилює відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Що тепер загрожує роботодавцям, розкажемо далі.
Середня для «оздоровчих» з окладу: роз’яснення від Мінекономіки Лист Мінекономіки від 16.05.2024 № 4707-05/36086-09, що коментується, — це відповідь на запит нашої редакції щодо порядку визначення середньомісячної зарплати для допомоги на оздоровлення, коли розрахунок проводиться виходячи з посадового окладу або МЗП.