№2

Оплата праці, січень, 2025/№ 2 Інші номери журналу ›
  • Виправляємо помилки в Д1 Об’єднаного звіту: коли «1/0», а коли «2/3» Знайшли помилку в додатку Д1 Об’єднаного звіту? Механізм її виправлення залежить від того, чи сплив строк подання звітності за цей період, а також від виду помилки (сумова чи несумова). Доволі часто правила виправлення різних помилок плутають між собою. Тому щоб не допустити ще більше помилок, виправляючи попередні, читайте нашу статтю.
  • Виплачуємо аванс працівникам: якщо дата припала на вихідний У колективному договорі підприємства встановлено строк виплати авансу — 18-те число. Зарплата за другу половину місяця виплачується 3-го числа. 18 січня 2025 року припадає на вихідний день (субота). Якого числа потрібно виплатити аванс працівникам за січень: 17 чи 20 січня? Чи переноситься у зв’язку з цим дата виплати зарплати за другу половину місяця?
  • Зарплатний аванс: відповідаємо на найцікавіші запитання Виплата авансу завжди викликає багато запитань у бухгалтера. Чи платити аванс працівнику-новачку? Як обчислити суму авансу, якщо оклад менше МЗП? Чи заповнювати окремий табель для виплати авансу? Відповіді на ці та інші запитання — у нашій статті.
  • Робота за сумісництвом під час «нероботи» в основного роботодавця Оформити трудові відносини за сумісництвом можна тільки за наявності у такої фізособи основного місця роботи. А чи можливо виконувати трудові обов’язки за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи лікарняний, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 (6) років, щорічна відпустка? З’ясуємо це у статті.
  • Інший день відпочинку за роботу у вихідний день: чи змінювати графік роботи? Працівник-окладник, що працює за звичайною п’ятиденкою, був залучений до роботи у вихідний день. За згодою сторін роботу у вихідний день роботодавець компенсує працівнику наданням іншого дня відпочинку. Чи можна при цьому змінювати графік роботи працівника? З цим питанням ми звернулися до Держпраці і Мінекономіки. Аналіз їх позицій у статті.
  • Компенсація: виплата зарплатних боргів у січні 2025 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.
  • Виправляємо помилку в 4ДФ: показали неправильну суму військового збору За 4 квартал 2024 року підприємство подало Об’єднаний звіт. До спливу строку подання виявили помилку. А саме у 4ДФ за грудень 2024 року за працівниками суми військового збору (далі — ВЗ) відображено за ставкою 1,5 %, хоча в бухобліку нараховано, утримано і сплачено правильно (за ставкою 5 %). Як виправитися?
  • ЦПД у кожному місяці кварталу: як відобразити в Д5 Податкового розрахунку? У 4 кварталі 2024 року з фізособою (не працівник) кожен місяць укладався договір цивільно-правового характеру (далі — ЦПД) на виконання робіт. Як це відобразити в Д5 Податкового розрахунку за 4 квартал 2024 року?
  • Проєкт Трудового кодексу: цікаві моменти У грудні 2024 року СПО об’єднань профспілок України оприлюднило проєкт Трудового кодексу України, доопрацьований Мінекономіки*. Про цікавинки, які містить цей документ, розповімо далі.
  • Класифікатор професій: як визначити назву професії Без Класифікатора професій* сьогодні нікуди — ані скласти штатний розпис, ані наказ про прийняття на роботу, ані посадову інструкцію. Ба більше, без нього не заповнити Об’єднану звітність чи трудову книжку (в разі необхідності). Адже Класифікатор професій є основним документом, що визначає професійні назви робіт (посад) для застосування в кадровій діяльності. Як із ним працювати, розкажемо далі.
  • Класифікатор професій: дужки, лапки, дефіс у назві професій У попередній статті «Класифікатор професій: як визначити назву професії» // «Оплата праці», 2025, № 2, ми розповіли, де знайти і як обрати базову професійну назви роботи за допомогою Класифікатора професій*. Сьогодні ж з’ясуємо, як використовувати в ній дужки, лапки чи дефіс.
  • Класифікатор професій: формуємо нові професії Що робити, якщо базова професійна назва роботи, наведена у додатках А та Б Класифікатора професій*, не відповідає вашим запитам? Відповідь проста — її можна змінити під свої потреби (уточнити та/або розширити). Як це зробити правильно, розповімо далі.
  • Компенсація невикористаної відпустки демобілізованому працівнику З підприємства звільняється працівник. Він був мобілізований у березні 2022 року, а демобілізований 15.01.2025. Не приступаючи до роботи, він написав заяву на звільнення за власним бажанням. Цей працівник є батьком трьох дітей до 15 років. Чи виплачувати йому компенсацію додаткової відпустки на дітей та яким чином?
  • Робота у вечірній та нічний час: оплатні нюанси для роботодавців Працівники на підприємстві працюють у вечірній та нічний час. У якому розмірі потрібно оплачувати години такої роботи? Чи передбачені якісь обмеження для вечірньо-нічної роботи у воєнний час? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у сьогоднішній статті.
  • Донарахували суму відпускних за минулий рік: що з ЄСВ, ПДФО, ВЗ? У січні 2025 року з’ясувалося, що за наказом працівник перебував у щорічній відпустці 10 днів з 19 по 28 серпня 2024 року, а відпускні йому нараховано за 9 днів. Помилково не оплачений 1 день відпустки. Як провести донарахування працівнику за цей день? Якою буде середньоденна зарплата? Як оподаткувати суму донарахованих відпускних?
  • ВЛК для обмежено придатних до 04.02.2025: що робити роботодавцю Законом № 3621* передбачено, що усі громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби, мають повторно пройти ВЛК. А що в цьому разі робити роботодавцю, в якого є такі «обмежено придатні» працівники? Про це розповімо далі.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі