Запитували — відповідаємо: трудові відносини, оплата праці та оподаткування

Будз Володимир, економіст-аналітик, Жиленко Катерина, економіст-аналітик, e.zhylenko @id.factor.ua
Бюджетна бухгалтерія Березень, 2020/№ 11
В обраному У обране
Друк
Ми продовжуємо нашу традиційну рубрику «Запитували — відповідаємо». В ній наведені відповіді на популярні запитання з чату, що розміщений на порталі «Бухгалтер.ком.юа», а також ті, що надійшли на адресу електронної пошти редакції журналу «Бюджетна бухгалтерія»: bb@id.factor.ua. Цього разу ми відповімо на запитання, які стосуються оформлення трудових відносин, оплати праці та оподаткування, а також висвітлимо багато інших тем.

№ з/п

Запитання

Відповідь

ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

1

Чи може заступник головного бухгалтера бюджетної установи працювати за сумісництвом бухгалтером в іншій установі?

Заборони на роботу за сумісництвом установлені ст. 25 Закону № 1700, п. 4 постанови № 245 та п. 4 Положення № 43. Вони стосуються:

• осіб, уповноважених виконувати функції держави або місцевого самоврядування (зокрема, народних депутатів, держслужбовців, посадових осіб ОМС, суддів, працівників органів внутрішніх справ, прокуратури, поліцейських, посадових та службових осіб інших держорганів). Заборона не поширюється на викладацьку, наукову і творчу діяльність, медичну практику, інструкторську та суддівську практику зі спорту;

керівників державних підприємств, установ і організацій, їхніх заступників, керівників структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхніх заступників (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

Тепер коротко зазначимо про посаду «заступник головного бухгалтера».

Найменування професій працівників визначаються відповідно до Класифікатора професій. У цьому документі міститься назва посади «Головний бухгалтер» з кодом 1231, яка належить до професійного угруповання «Керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники». Згідно з приміткою 1 до Додатка В Класифікатора професій похідні слова до посад (професій) можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання із збереженням коду новоутвореної професії.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд