Бухгалтерський тиждень, січень, 2019/№ 2

 • Декларація з податку на прибуток: за 2018 рік подаємо оновлену Лист ДФСУ від 04.01.19 р. № 357/7/99-99-15-02-01-17
 • Бонуси з картки покупця «зіграли»: ПДВ на лояльність? Лист ДФСУ від 12.12.18 р. № 5198/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
 • РК до ПН, складених до 01.04.16 р., знову без номера коригованого рядка Консультація з категорії 101.15 ЗІР ДФСУ
 • «За свій рахунок» із продовженням: виключаємо з розрахункового періоду? Лист Мінсоцполітики від 15.11.18 р. № 323/0/247-18
 • Новий Держреєстр РРО ДФСУ затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (скасувавши старий, затверджений наказом ДФСУ від 22.10.18 р. № 688).
 • ДФСУ обіцяє ПДФО-декларантам новий онлайн-сервіс Податківці рапортують про новий онлайн-сервіс, який покликаний полегшити процес заповнення річної податкової декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік в електронній формі.
 • Деякі бюджетні рахунки змінилися Звертаємо увагу, що з 03.01.19 р. для зарахування доходів до бюджетів об’єднаних територіальних громад, які отримали повноваження за результатами місцевих виборів протягом 2018 року, відкриті нові рахунки.
 • Інформація про працівників-передпенсіонерів Підприємства, установи та організації (але не фізичні особи — підприємці!) зобов’язані дотримуватися квот з працевлаштування осіб, яким до настання пенсійного віку залишається не більше 10 років.
 • Календар тижня
 • Виправлення помилок у податковій накладній Умовно помилки в податковій накладній (ПН) можна поділити на дві категорії. Одні виправляти потрібно обов’язково, на інші можна заплющити очі. Розбираємось.
 • Ключові дані розрахунку коригування Ви вже знаєте, що з 1 грудня минулого року разом з податковою накладною (ПН) оновили і розрахунок коригування (РК)*. Тому зараз детальніше розглянемо зміни, поговоримо про заповнення РК і розберемо, як заповнювати ключові реквізити.
 • Компенсація митних платежів: «без ПДВ» Зовнішньоекономічна діяльність — справа непроста. Тому спокійніше, якщо пройти митні процедури і «очищення» (тобто сплатити митні платежі) допоможе професіонал — митний брокер чи посередник (повірений, комісіонер). Зрештою усі витрати на розмитнення «помічнику» компенсує замовник. Проте з’являється запитання: чи буде така компенсація митних платежів оподатковуватися ПДВ?
 • Z-звіт у запитаннях і відповідях Z-звіт — це невід’ємна складова роботи з РРО. Практика застосування зазначеного звіту час від часу ставить перед нами нові запитання. У цій статті відповідаємо на ті з них, які нам ставить власне РРО-сьогодення суб’єктів господарювання.
 • Засновник замість директора: кому повідомляти? Ситуація. У ТОВ директор, він же засновник, працював одноосібно. За протоколом зборів учасників на нього покладено обов’язки підписувати бухгалтерську та податкову звітність без укладення з ним трудового договору. Чи потрібно в цьому випадку повідомляти Держреєстратора, подавати форму № 1-ОПП, змінювати електронні ключі?
 • Звіт з ЄСВ «за себе»: уперше за новою формою З 01.08.18 р. набрав чинності наказ Мінфіну від 15.05.18 р. № 511, який виклав у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі — Порядок № 435). Дісталося й підприємницькому Звіту за формою № Д5. У результаті «покращень» він схуднув на дві таблиці. Як тепер виглядає форма № Д5? На що слід звернути увагу при її заповненні? Відповіді на ці та інші «звітно-підприємницькі» запитання ви знайдете у цій статті.
 • Дохід опустився нижче 1 млн грн.: чи треба застосовувати РРО? За результатами 2017 року дохід фізособи-підприємця (ФОП) на єдиному податку (група 3) перевищив 1 млн грн. Проте при цьому усі надходження були у безготівковій формі (РРО не застосовували). У 2018 році дохід ФОП не дотяг до критичної межі в 1 млн грн., але водночас у цей період «проскочила» одна готівкова операція. Чи треба було ФОП застосовувати РРО?
 • Якщо податок чи ЄСВ сплатили «не туди» Підприємство припустилося помилки у рахунку отримувача при заповненні платіжного доручення на сплату податку до бюджету та єдиного соціального внеску (ЄСВ). Які наслідки?
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить