Антикорупційний калейдоскоп: актуальні теми антикорупційної політики Весна іде, красу несе, а тій красі радіє все… З першим весняним місяцем щиро вітаємо наших читачів, також хочеться привітати чарівних жінок з першим весняним святом — Міжнародним жіночим днем. Для публічних службовців березень асоціюється не лише з весною, а ще й із закінченням деклараційної кампанії (до кінця доби 31 березня). Напевно, шановні читачі, ви здогадалися, що мова у цій статті піде про деякі питання електронного декларування.
Нюанси подання декларацій* Чи подається декларація кандидата на посаду для участі в конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби?
Щодо суб’єктів декларування* Чи стає особа суб’єктом декларування у разі тимчасового виконання обов’язків службової чи посадової особи (організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків)?
Про внесення змін до антикорупційних норм чинного законодавства Напередодні березневих свят парламентарі ухвалили низку законів, серед яких — непримітний Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції» за реєстраційним номером 2500.
«Криптовалюти» у декларації: як їх відображати? Національний банк із Міністерством фінансів та іншими регуляторами поки що визначаються із правовим статусом криптовалюти. Тож що це та як її зазначати в декларації?
Електронна трудова книжка: перше знайомство Сьогодні ми розповімо про те, як виглядає ваша електронна трудова книжка та де її знайти. Також розкажемо, як передати скан-копії паперової трудової книжки до ПФУ для внесення даних до Реєстру застрахованих осіб.
Переведення на нижчеоплачувану посаду Держслужбовець може бути переведений без обов’язкового проведення конкурсу на іншу рівнозначну або нижчу вакантну посаду. Для таких працівників діють свої особливі правила. Які? Зараз розповімо.
Простій: оформляємо та оплачуємо Яка процедура оформлення простою на роботі, чи повинен працівник під час простою перебувати на робочому місці? Як оплачувати працю працівників під час простою?
За сумісництвом — у декреті, за основним — працює Коментар до листа Фонду соціального страхування України «Щодо виплати допомоги по вагітності та пологах у випадку, коли працівниця продовжувала працювати» від 22.11.2019 р. № 2379-11-7
Якщо лікарняний збігся з відпусткою, відрядженням, роботою… Трапитися може всяке, й у тому числі накладки з лікарняним. Працівник може принести листок непрацездатності, відкритий/закритий днем, який він відпрацював. Хвороба може збігтися з днями відпустки або відрядження. Другий лікарняний лист може бути відкритий днем закриття попереднього. Такі «дні-накладки» мають певні особливості в оплаті. Які? Розглянемо у цій статті.
Відпустка для догляду за дитиною до 3 років: що про неї потрібно знати… Оформлення відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Про те, хто має право на цю відпустку, як її оформити, які гарантії підприємство зобов’язане забезпечити працівникові, який перебуває в цій відпустці, розповімо далі.
Відпустка для догляду за дитиною до 6 років… Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, звісно, не така популярна, як відпустка для догляду за дитиною до 3 років. Однак нею працюючі жінки користуються не так уже й рідко. У якому випадку працівниця може взяти відпустку до досягнення дитиною 6-річного віку? Як оформити її документально? Про це поговоримо в нашій статті.
Відпустка на дітей у році прийняття/звільнення… Напевно, найпоширеніші запитання щодо відпустки на дітей — це чи потрібно надавати ці відпустки в році прийняття або звільнення працівника? Чи можна працівникові виплатити компенсацію за невикористані дні цього виду відпустки, якщо він не користувався нею декілька років? Що ж, відповіді на озвучені запитання ви знайдете в цій статті.
Єдина система опрацювання звернень Із уведенням в дію постанови КМУ від 27 листопада 2019 року № 976 «Деякі питання Єдиної системи опрацювання звернень», яка набула чинності 10.12.2019 р., втратили чинність сім раніше діючих урядових постанов, серед них і та, що стосувалася діяльності державної установи «Урядовий контактний центр» у попередньому форматі. Які тепер запроваджено зміни? Чи торкнулися вони діяльності органів місцевого самоврядування з опрацювання звернень громадян? Розглянемо ці питання докладніше.
Правда та міфи про конфлікти на роботі Якщо колеги завжди готові допомогти, керівник постійно вас хвалить і взагалі, ви ходите на роботу як на свято — сміливо перегортайте сторінку, цей матеріал точно не для вас. Але у випадку, коли ситуація не така вже й ідеальна, варто замислитись над тим, як її змінити на краще.