(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Податки та бухгалтерський облік, квітень, 2016/№ 27

 • «Стан 9» помер, хай живе «стан N»! Нещодавно* ми обговорювали питання розірвання фіскалами договорів про визнання електронних документів (ЕД) і коментували пов’язаний із цією проблемою одіозний «порядок відпрацювання» платників. Позитивні зміни, унесені до ПКУ з 1 січня**, теж торкнулися цієї болючої теми. Але оскільки проблеми так і не вирішилися (фіскали продовжують активно та незаконно розривати такі договори), ми змушені знову повернутися до цієї теми.
 •   «Штраф — діло святе», особливо — за неподання декларації Винесена в заголовок вельми розхожа приказка «маститих» фіскалів не настільки далека від істини, бо поблажки за порушення платникам зазвичай не надаються. Наприклад, практично будь-яке неподання (несвоєчасне подання) декларації загрожує штрафами за такі «злочини». Сьогодні присвятимо нашу розмову наслідкам такої вини. Обмежимося при цьому деклараціями/розрахунками за податками та зборами, справляння яких регулюється ПКУ, ну і ще — «валютною».
 •   Припинення трудових відносин у зв’язку зі смертю працівника Тільки би жити, жити і жити!
  Як би не жити — тільки жити!..
  Яка правда!
  Підлець чоловік!
  І підлець той, хто його за се підлим називає.
  Ф. М. Достоєвський
  Життя, коротке чи довге, безглузде чи яскраве, загалом, будь-яке — це дар, даний нам небом. Але! — Тільки на якийсь час. І, так чи інакше, ми стикаємося з неминучою втратою близьких і дорогих нам людей, родичів і колег. У цій ситуації всім, хто переживає втрату, важливо залишатися сильними… А бухгалтеру будь-якого підприємства — компетентним і уважним при проведенні розрахунків з родичами померлого. Розкриємо цю тему в запитаннях та відповідях.
 •   Поліпшуємо орендоване: що в обліку? У підприємства (з доходом понад 20 млн грн.) виникла така ситуація: потрібно було поліпшити орендований об’єкт основних засобів (ОЗ) — комп’ютер. Проте на 01.01.2015 р. у податковому обліку вже був старий (створений з минулих поліпшень цього комп’ютера) об’єкт ОЗ групи 4. Чи потрібно було у 2015 році в податковому обліку переводити такий старий «поліпшувальний» об’єкт до «інших» ОЗ групи 9? Як обліковувати нові поліпшення цього комп’ютера тепер?
 •   Мінбаза ПДВ при продажу товарів Про мінімальну базу ПДВ ми писали неодноразово*. Така увага до цього питання цілком виправдана. Адже ПКУ встановлено низку операцій, за якими без знання мінбази правильно нарахувати ПДВ-зобов’язання ніяк не вийде. Cвої особливості визначення мінбази для цілей ПДВ є і в торгівлі. Тож у чому власне заковика і які нюанси визначення мінбази в торгівлі — про це ми з вами поговоримо в сьогоднішній статті.
 •   Орендно-земельно-єдиноподаткові метаморфози: продовжуємо розмову* Узагалі-то, спорів між податківцями та фізособами — підприємцями на єдиному податку, схожих на той, про який сьогодні йтиметься, уже давно не мало бути. Поява УПК № 1051** давала надію на те, що багаторічні земельноподаткові поневіряння зазначеної категорії єдиноподатників, які здають в оренду власну нерухомість, припинилися остаточно та безповоротно.
 •   Як ФОП-загальносистемнику вести облік доходів і витрат Підприємці на загальній системі зобов’язані робити записи у Книзі обліку доходів і витрат. Проте при її заповненні у багатьох виникають різні запитання, що стосуються як загальних правил заповнення, так і деяких специфічних моментів. Отримати відповіді на них, а також ознайомитися з наочним прикладом ви можете в цій статті.
 •   Лікарняні підприємцям Новорічні зміни, унесені до Закону про ЄСВ*, несподівано зробили всіх підприємців застрахованими за всіма чотирма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування. А це дає їм право, зокрема, на отримання допомоги із ФСС**. Як підприємцю отримати лікарняні та декретні? У якому розмірі вони будуть виплачені? Відповіді на ці запитання — в нашій статті.
 •   Наші люди на таксі у відрядженні… їздять Працівник підприємства у відрядженні в межах України скористався послугами таксі. Після повернення до місця постійної роботи він надав квитанцію про оплату цих послуг на суму 230 грн. Якщо підприємство відшкодує працівнику його витрати на проїзд у таксі, чи не буде це для нього додатковим благом з відповідним обкладенням ПДФО і ВЗ?
 •   Чим запам’ятався березень
 •   Оновлено Довідник типів об’єктів оподаткування Податківці оновили Довідник типів об’єктів оподаткування, щодо яких платник податків зобов’язаний повідомляти контролюючі органи. Нова редакція діє з 21.03.2016 р.
 •   Норматив держдивідендів за 2015 рік — 75 % Кабмін постановою від 23.03.2016 р. № 228 затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2015 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави. Цей показник затверджено у розмірі 75 %.
 •   Затверджено Правила реєстрації місця проживання З 4 квітня 2016 року набувають чинності норми Закону України від 10.12.2015 р. № 888-VIII (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 102, с. 4), відповідно до яких повноваження у сфері реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб делегуються органам місцевого самоврядування (виконавчому органу сільської, селищної або міської ради або сільському голові у випадку, коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено).
 •   Нацбанк пом’якшив валютне регулювання Правління НБУ постановою від 24.03.2016 р. № 192 внесло зміни до своєї постанови від 03.03.2016 р. № 140, що пом’якшують окремі норми із комплексу тимчасових антикризових заходів, зокрема, щодо проведення операцій за зовнішніми кредитами/позиками.
 •   Як повернути безготівковий аванс? ГУ ДФС у Рівненській обл. у листі від 22.03.2016 р. № 681/10/17-00-22-05-09 розглянуло звернення платника податку щодо повернення замовнику авансу, який надійшов у безготівковій формі.
Перейти до номеру
 • № 34
 • № 33
 • № 32
 • № 31
 • № 30
 • № 29
 • № 28
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.