Податки та бухгалтерський облік, квітень, 2016/№ 34

 • Іду в довгоочікувану відпустку. Заздріть! Для людини, яка з ранку і до вечора зайнята роботою, літня відпустка — найкращий час спокійно поспілкуватися з сім’єю, насолодитися ароматом квітів, буянням зелені, ніжним сонцем, ласкавим морем, рибалкою, пішими прогулянками, катанням на велосипеді. Ой, та хіба ж мало задоволень улітку в наших краях! Але що для працівника — радість, то для бухгалтера — клопіт. Адже всі відпускні нюанси йому потрібно правильно облікувати. Щоб ви, шановні колеги, без проблем пережили відпускний бум, ми підготували для вас своєрідне «відпускне» керівництво до дії. Вивчайте із задоволенням і будьте завжди в курсі справи!
 • Визначаємо відпускний стаж Щоб спокійно відправити працівника відпочивати, потрібно знати, чи дозволяє його стаж роботи на вашому підприємстві скористатися правом на відпустку. Про те, як визначити такий стаж, ми з вами, любі друзі, зараз і поговоримо.
 • Прийшов, побачив і пішов... у відпустку Кажуть, новачкам щастить. І це таки правда. Ось, наприклад, деякі категорії новоприйнятих працівників можуть запросто взяти повну щорічну відпустку хоч на наступний день після укладення трудового договору. Хто ж належить до таких щасливців? І як бути, якщо терміново відпочити захотів новачок-непільговик? Відповіді на ці запитання, друзі, — перед вами.
 • Якщо потрібно перенести відпустку Щоб масовий вихід працівників у відпустку в пік сезону не позначився негативно на виробничому процесі, черговість надання днів законного відпочинку планують на початку року у графіку відпусток. Однак чоловік крутить, а Бог розкручує. Як бути, якщо відпускні плани у працівника змінилися або роботодавець без нього наразі не в змозі обійтися? Чи можна перенести відпустку на інший час? У яких випадках вона подовжується? Давайте розберемося.
 • Відпочиваємо потроху: ділимо відпустку на частини Ваш працівник вважає за краще використовувати належну йому щорічну відпустку не одним махом, а по шматочках — декілька разів на рік? І ви готові виконати це бажання? Тоді вам корисно буде знати, як правильно поділити відпустку на частини, щоб і виробничий процес не постраждав, і працівник залишився задоволеним. Уся необхідна інформація — у пропонованій статті.
 • Працівник звільняється: що зі щорічною відпусткою? Риба шукає, де глибше, а людина — де краще. Тому немає нічого дивного, якщо ваш працівник вирішив звільнитися. Можливо, захотів відпочити довше чи знайшов містечко тепліше. А може, у вас намітилися зміни в організації виробництва і звільнення персоналу — вимушений захід? У будь-якому разі ваше завдання — владнати з тим, хто звільняється, усі матеріальні питання, у тому числі й компенсаційні відпускні. Про те, як це зробити правильно, ми з вами, дорогі друзі, зараз і поговоримо.
 • Відпускні: нараховуємо, виплачуємо, обліковуємо Хоча працівник у період щорічної відпустки і не працює, йому за цей час підприємство все одно виплачує відпускні. У якому порядку нараховують такі виплати? Якими податками їх обкладають та як відображають в обліку? Відповіді на ці запитання, дорогі колеги, — перед вами.
 • Розраховуємо відпускні легко і просто У вас усе готово, щоб відправити працівника у щорічну відпустку? Залишилося тільки розрахувати суму належних йому відпускних? Впоратися з цим завданням «на раз-два» вам допоможе наша стаття. Вивчайте уважно!
 • Визначаємо розмір відпускних: практичні ситуації Задачку з обчисленням відпускних у ситуації, коли працівник повністю відпрацював рік і за цей час отримував тільки виплати, що входять до розрахунку середнього заробітку, будь-який бухгалтер вирішить легко. Адже ця ситуація, можна сказати, ідеальна. Проте в житті частіше доводиться стикатися зі складнішими ситуаціями. І тут уже бухгалтер змушений проявляти всі свої найкращі професійні якості. Щоб полегшити вам роботу, ми підготували своєрідну збірку «відпускних» завдань з вирішенням. Будь ласка, використовуйте її стосовно своїх ситуацій.
 • Не порушуватимемо! Або загадка п. 10 Порядку № 100 Ваші уважні роботодавці вже подбали про добробут своїх працівників і підвищили оклади? Дочекавшись чергової відпустки, ощасливлені, вони кинулися збирати валізи, бронювати квитки та номери готелів в екзотичних країнах, передчуваючи майбутню подорож. Прийшов час отримувати відпускні? Та от невдача. Замало буде! А все тому, що бухгалтери часто випускають з уваги одну важливу норму — п. 10 Порядку № 100. У чому полягають його завдання та важливість як для працівника, так і для роботодавця — розглянемо в цій статті.
 • Позбавляємося «відпускного запасу» Якщо відпустка щорічна, то й «ходити» в неї слід щороку. Але не все так складається, як задумано. Ось і виходить, що практично на кожному підприємстві є працівники з відпускними «хвостами». Чому «хвости» — це погано? Як від них позбавитися? Вивчаємо секрети разом!
 • Календарні дні у розрахунку відпускних
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 •   «Я без тебе як без рук...»: відкликаємо працівника з відпустки Виявляється, незамінні люди є. Адже буває так, що тільки-но працівник пішов у відпустку, як одразу ж раптом терміново знадобився на роботі. Що робити? Чи можна його відкликати з відпустки? Як правильно оформити цю процедуру? Давайте розбиратися разом.
Перейти до номеру
 • № 33
 • № 32
 • № 31
 • № 30
 • № 29
 • № 28
 • № 27
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить