Податки та бухгалтерський облік, травень, 2016/№ 35-36

 • Запізнюється первинка від постачальників: як відображати витрати? Лист Мінфіну від 22.04.2016 р. № 31-11410-06-5/11705
 • Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: від А до Я Бути мамою — величезне щастя! Чи не так? Але одночасно і така сама відповідальність, що починається не з моменту появи малюка на світ, а набагато раніше! Сучасні жінки як ті бджілки: з ранку до вечора на роботі. Як уникнути робочої метушні і стресів? А майбутні витрати… Збожеволіти! Ось воно, рішення: відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами! Вона покликана трохи поправити цю ситуацію.
  Але тепер спантеличений роботодавець. У які строки і ким замінити цінного фахівця? Хто і як оплачує період декрету? Як розрахувати та оподаткувати такі виплати? Розберемо всі можливі ситуації та розгадаємо шаради від наших законодавців у сфері останніх змін. Зустрічаємо: «Лікарняний по вагітності та пологах, він же Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, він же Декретна відпустка».
 • Відпустка підприємця: мрія чи реальність? Весна, сонечко, зелена травичка і спів пташок за вікном… І все частіше ми замислюємося про відпочинок. Нехай не на Багамах, нехай на дачі із шашличками, але організм вимагає ВІДПУСТКУ! А чи можуть піти у відпустку трудяжки-підприємці? Так, можуть. А як же з податками за період нероботи у відпустці? Усе залежить від того, на якій системі працює підприємець, а в єдиноподатників ще й від того, до якої групи вони належать. Отже, якщо у відпустку хоче…
 • Працівники-«новачки»: як визначити базовий місяць З 1 грудня 2015 року до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), зокрема для новоприйнятих працівників, ввели норму, згідно з якою обчислення індексу споживчих цін (ІСЦ) для проведення індексації здійснюється з місяця, що настає за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник ( п. 102 цього Порядку). Як застосовувати цю норму для індексації зарплати новоприйнятих працівників залежно від дати прийняття: до і після 01.12.2015 р.?
 • «Звітна нова» форма № 1ДФ: особливості заповнення Підприємство не відобразило у формі № 1ДФ за 1 квартал 2016 року дохід фізособи від надання в оренду автомобіля, нарахований у березні 2016 року. Помилку виявлено підприємством самостійно. Граничний строк надання форми № 1ДФ ще не минув. Як її виправити за допомогою «звітного нового» Податкового розрахунку?
 • ОСББ* — знайомий незнайомець Мешканцям багатоквартирних будинків так чи інакше доводилося чути про ОСББ. Ця абревіатура протягом останніх років постійно звучить як у ЗМІ, так і з вуст різноманітних можновладців. Але та інформація, яку ми чуємо про ОСББ із зазначених джерел, не дає достатнього уявлення про правову природу ОСББ. Саме про це і будемо говорити у вступній статті тематичного блоку сьогоднішнього номера.
 • Створюємо ОСББ step by step* Із попередньої статті ви вже знаєте, що таке ОСББ і для чого воно створюється. У цій статті зосередимо свою увагу на тій процедурі, яку потрібно дотримати, аби створити ОСББ.
 • Доходи та витрати ОСББ: бухгалтерський та податковоприбутковий облік Не секрет, що після «житлово-комунальної революції»* 01.07.2015 р. створення ОСББ стало не стільки добровільним, скільки примусовим заходом. І якщо раніше процес створення таких об’єднань, за словами експертів, ішов досить мляво, то тепер «не чекати милості від ЖЕКів», а об’єднуватися в ОСББ змушені все більше і більше власників багатоквартирних будинків. Це, у свою чергу, означає одне — питання бухгалтерського та податкового обліку діяльності таких об’єднань набувають особливої актуальності. Тому зараз ми з вами зупинимося на нюансах ОСББ-обліку, що, поза сумнівом, буде корисним як бувалим бухгалтерам, так і новачкам, які тільки-тільки розпочинають свій шлях у цій професії.
 • ПДВ та ОСББ: коли їм один без одного не обійтися Будь-якому ОСББ, незалежно від того, які операції та в якому обсязі воно здійснює, необхідно знати, чи обкладаються такі операції ПДВ. Причому ці знання однаково важливі як для зареєстрованих платників ПДВ, так і для неПДВшників. Перші без них не зможуть правильно визначити суму податкових зобов’язань. А другі можуть пропустити момент, коли без ПДВ-статусу їм уже не обійтися. Так які ж із здійснюваних ОСББ операцій обкладаються ПДВ, а які з них не є об’єктом оподаткування? Коли в ОСББ настає обов’язок зареєструватися платником ПДВ? І чи варто добровільно ним ставати? Відповіді — в нашій статті.
 • Приймаємо житловий будинок на баланс: оформлення та облік Ну ось, ОСББ нарешті створено, зареєстровано, і прийшов час приймати житловий будинок на баланс об’єднання. Про те, як відбувається передача житлового комплексу з балансу на баланс та як оприбутковувати отримані основні кошти в обліку ОСББ, розповімо в цій статті.
 • «Стосунки» в ОСББ: трудові і не тільки 1 липня 2016 року не за горами. І у власників багатоквартирних будинків майже не залишилося часу, щоб визначитися з формою управління своїм будинком. Адже ст. 13 Закону № 417 на це було виділено цілий рік. Вам не байдужа доля свого будинку, ви вже організували або перебуваєте у процесі організації свого ОСББ і збираєтеся призначати голову правління? Та й головний бухгалтер (бухгалтер) не зашкодить! Тоді ми квапимося допомогти вам з організаційними моментами та оформленням відносин з цими поважними особами в ОСББ.
 • Земельні проблеми ОСББ: на роздоріжжі часів Зі статті на с. 37 ви вже знаєте, що одним із перших кроків після створення ОСББ має бути передача багатоповерхового будинку на баланс об’єднання. Здавалося б, разом з цим повинні вирішитися й земельні питання. Бо будинок і земля під ним — це як кінь і вуздечка. Як можна правити баским конем, якщо вам забули вручити приналежність для цього? Ось так і з будинком. Як можна забезпечити ефективне управління будинком, якщо незрозуміло, кому належать права на прибудинкову територію. Давайте розберемося, що задумав стосовно цього законодавець і чи існує вже зараз можливість реалізувати його замисел на практиці.
 • ОСББ отримує готівку: коли необхідний РРО? Готівкові розрахунки для ОСББ — швидше правило, аніж виняток. А тому їм необхідно добре орієнтуватися в тому, які з готівкових коштів, що надходять, обов’язково мають бути проведені через РРО. Тільки так можна своєчасно відреагувати і перевести РРОшні операції на безготівку. Адже РРО — клопітна справа. А штрафи за порушення в цій сфері дуже великі. Про те, які готівкові надходження можна приймати без РРО, а коли без нього не обійтися, наша стаття.
 • Перелік документів, що використовуються у тематичному блоці
 • Облікова ставка НБУ — 19 %
 • Підкориговано порядок обліку платників податків Мінфін наказом від 18.03.2016 р. № 375 вніс зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.
 • Як перевірятимуть контрольовані операції Мінфін наказом від 10.03.2016 р. № 344 затвердив Порядок проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій.
 • Нові правила повідомлення про видобуті підземні води Мінприроди наказом від 23.03.2016 р. № 110 затвердило Порядок внесення відомостей про об’єм видобутих підземних вод водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод.
Перейти до номеру
 • № 43
 • № 42
 • № 41
 • № 40
 • № 39
 • № 38
 • № 37
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить