«Трудова» доплата до мінзарплати: крок за кроком Перше ваше знайомство з «трудовою» доплатою до мінзарплати вже відбулося*. Та наближається час, коли потрібно нараховувати зарплату за січень 2017 року за новими правилами. А отже, пора все «трудомінзарплатне» розкласти по поличках. Не заплутатися у нововведеннях вам допоможе ця стаття.
Коли сплачувати ЄСВ з МЗП: вивчаємо, згадуємо Поспішаємо заспокоїти: зміни, що набрали чинності з 1 січня 2017 року, оминули вимогу щодо сплати ЄСВ з мінзарплати. Нових норм вивчати не потрібно. Але все-таки пропонуємо вам відсвіжити в пам’яті (а хто з цією вимогою раніше не стикався — розглянути), в яких випадках роботодавці зобов’язані сплачувати ЄСВ з фактичної бази справляння внеску, але не нижче мінімальної заробітної плати.
«Трудова» доплата до МЗП і сплата ЄСВ з МЗП: відчуйте різницю! «Трудова» доплата до рівня мінзарплати, порядок проведення якої встановлено трудовим законодавством, та сплата ЄСВ з мінзарплати згідно із Законом про ЄСВ, це, як-то кажуть в Одесі, дві великі різниці. Як вони працюють разом? Розбираємося!
«Єдиноподаткова» звітність. Юрособи У попередній статті ми розглянули загальні правила складання і подання «єдиноподаткових» декларацій. Ну а тепер перейдемо безпосередньо до заповнення цієї декларації підприємствами — платниками єдиного податку у добре знайомому нашим читачам форматі «від рядка до рядка».
Коригуємо фінзвітність на інфляцію: загальні питання Ні для кого не секрет, що останніми роками рівень інфляції в Україні різко зріс. Здавалося б, яке це має відношення до бухобліку? На жаль, якнайпряміше. Річ у тім, що в деяких випадках вам доведеться коригувати показники річної фінансової звітності на інфляційну складову. І, можливо, уперше — вже цього року. Тому давайте розберемося, коли таке коригування обов’язкове і хто з вас ті «щасливці», яким навряд чи вдасться ухилитися від такого коригування.
Податкова накладна: код УКТ ЗЕД і код послуг 2017-й додав ПДВ-платникам свого клопоту — поголовне кодування товарів і послуг у податкових накладних (ПН). Запитань тут — хоч греблю гати, в редакцію вони надходять щодня. Велике спасибі усім форумчанам, які взяли участь в обговоренні. Ну що ж, давайте розбиратися.
Індексація зарплати: дюжина правил Ось уже понад рік при індексації зарплати використовуємо новий механізм її проведення. Коли виникає право на індексацію? У яких межах індексувати зарплату? Які доходи працівників підлягають індексації? Про ці та інших правила зарплатної індексації — в сьогоднішній статті.
Компенсація за несвоєчасну виплату зарплати Затримка виплати зарплати — це істотний удар по гаманцю будь-якого працівника. Але жодна з причин, що викликали цю затримку, не скасовує обов’язок роботодавця нарахувати та виплатити «постраждалим» працівникам компенсацію втрати частини зарплати, пов’язану з інфляцією. Яким є порядок її нарахування? Читайте у цій статті.
Уникаємо індексації: шляхи вирішення Уникнути нарахування індексації, при цьому не порушуючи основних правил, встановлених законодавством, можна лише збільшенням посадового окладу. На яку суму й коли?
Оплата за семінар з інвалютної КПК: що порушили? Директор, перебуваючи у відрядженні за кордоном, розрахувався корпоративною платіжною карткою (КПК) за участь у семінарі та проїзд платними дорогами. Чи порушено вимоги валютного законодавства? Чи варто визнавати такі витрати?
Індексація нормативної грошової оцінки земель Державна служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в листі від 12.01.2017 р. № 22-28-0.22-443/2-17 повідомила: не дивлячись на те, що індекс споживчих цін за 2016 рік склав 112,4 %, для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки (НГО) земель такий індекс застосовується із значенням: — для земель несільськогосподарського призначення — 1,06, — для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) — 1,0.
Розрахунки через РРО/РК: 50-тисячне обмеження діє? Податківці у Базі знань (категорія 109.13) роз’яснюють: обмеження щодо граничної суми готівкових розрахунків, встановлене у розмірі 50 тис. грн., поширюється на розрахунки між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), проведені через РРО/РК.
Удосконалення містобудівної діяльності 17 січня ВРУ прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності» (базовий законопроект від 03.06.2016 р. № 4733-1).