(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/8
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2019/№ 38

Не скористалися пільгою: виправляємося не гаючи часу

http://tinyurl.com/yxrpp55q
Платник ПДВ здійснив постачання макулатури. Проте, не бажаючи зв’язуватися з наслідками пільгової операції, склав податкову накладну (ПН) як на оподатковувану операцію (за ставкою 20 %), виокремивши у вартості ПДВ. Постачання макулатури пройшло з ПДВ і в бухобліку. Чим загрожує «самовідмова» від ПДВ-пільги? Як відновити пільговість операції в обліку? Давайте розберемося.

Чи обов’язкова ПДВ-пільга?

За роз'ясненнями податківців, ПДВ-пільгами платники користуються (!) в обов’язковому порядку без права відмови1. Бо ПДВ-пільги належать безпосередньо до операцій з постачання товарів/послуг і окремим платникам не надаються (див. БЗ 101.12). З 01.01.2019 р. це чітко прописано в п. 30.4 ПКУ.

1 Виняток: вугільна ПДВ-пільга, визначена п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 4, с. 29).

Операції з постачання паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 УКТ ЗЕД до 01.01.2022 р. звільнені від оподаткування ПДВ (п. 23 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ).

І поки ця ПДВ-пільга є чинною, постачання макулатури, що підпадає під цю норму, не повинне оподатковуватися ПДВ, хоче цього постачальник чи ні. Пільга при постачанні макулатури застосовується в обов’язковому порядку і можливості відмовитися від її застосування у платника немає (див. лист № 46832). Як пояснюють податківці:

2 Лист ДФСУ від 02.11.2018 р. № 4683/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

постачальник на постачання макулатури повинен складати ПН з поміткою «Без ПДВ» і обов’язково реєструвати її в ЄРПН. При цьому податкові зобов’язання з ПДВ він однозначно не визначає і до бюджету не сплачує.

Якщо при постачанні макулатури продавець нарахував ПЗ з ПДВ за ставкою 20 %, то ПН вважається складеною з помилкою. І таку помилку в ПН слід виправити;

покупець макулатури, незалежно від змісту постачальної ПН, однозначно придбаває пільговий товар без ПДВ. Тому (!) включати до податкового кредиту суму ПДВ з помилкової ПН йому не можна.

А тепер давайте розберемося, що саме постачальник мусить виконати, щоб відновити пільговість постачання в обліку.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
макулатура, пільгове постачання, платник ПДВ, ПДВ-пільга, виправлення помилки, податкова накладна, декларація з ПДВ, звіт про пільги додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті