«Взаймы до следующей зимы»: ключові аспекти позики Не так давно на сторінках нашого видання ви, шановні читачі, могли ознайомитися із наболілою темою останніх місяців — дисконтуванням позик і їх впливом на податковоприбутковий облік*. Сьогодні пропонуємо вам таку собі шпаргалку з позикових питань. Ясна річ, з урахуванням відповідей податківців щодо дисконтування позик. Тож починаємо!
Продаємо товар з післяплатою: коли пробивати чек РРО Щойно відлине чергова хвиля нових законів — і починається! Той не так почув, цей не так зрозумів, комусь не так пояснили. А хтось і зовсім розказує відверті байки. Одну таку байку — про застосування РРО при безготівкових розрахунках спільними зусиллями таки вдалося спростувати. На черзі інша — про те, що інтернет-торговцям скоро доведеться пробивати чек у буквальному сенсі на повітря. Йдеться про торгівлю з післяплатою. Начебто одразу при відправці товару, не маючи не те що грошей, а навіть жодних гарантій щодо його отримання й оплати покупцем, продавець вже має провести через РРО повну вартість товару і вкласти чек у посилку. Та чи так це насправді?
Долар-євро: конвертація та погашення боргу Здійснено конвертацію валюти з доларів у євро і погашено заборгованість перед контрагентом у євро (за договором із контрагентом постачання здійснюється в доларах, платіж — в євро). Як відобразити ці операції в бухгалтерському обліку?
Іноземцеві оплатили квитки і проживання: чи буде дохід Підприємство запросило іноземних партнерів (фізичних осіб) для вирішення виробничих завдань. За рахунок коштів підприємства їм оплатили квитки, проживання, харчування. Чи виникає в цьому випадку оподатковуваний дохід у іноземних громадян? Чи потрібно з суми цього доходу утримувати ПДФО, ВЗ і стягувати ЄСВ? Які нюанси потрібно при цьому врахувати?
Гранти та інші подарунки для ФОП на ЄП До нашої редакції надійшло таке запитання. ФОП — платник ЄП (група 2) отримує грант від ЄБРР як компенсацію частини витрат, здійснених для розвитку бізнесу. Цей грант є підприємницьким чи цивільним доходом фізичної особи? Це запитання є складовою більш широкої теми, а саме — як ФОП має оподатковувати отримані ним подарунки? Розберемося!
ФОП змінив прописку: що робити? Переїзд — справа морочлива. А переїзд бізнесу й поготів. Що як ФОП змінив місце реєстрації (інакше кажучи, прописку)? Чи потрібно вносити нові дані до реєстрів або повідомляти до контролюючих органів? Як це зробити? Відповіді знайдете в нашій статті.
Невикористані відпустки: що «згорить», а що ні Погодьтеся, ситуація, коли працівник не використовує в поточному календарному році відпустки, трапляється досить часто. І тут головне — чітко розуміти, які з відпусток у працівника «згорають» (не переходять на наступний рік), а які накопичуються.
Як вести КОРО: щодня чи в екстрених випадках? Підприємство здійснює роздрібну торгівлю у кількох магазинах із застосуванням РРО. При цьому у магазинах касових книг не ведемо. А от від ведення КОРО вирішили не відмовлятися. Однак заповнюємо їх, лише коли штатний РРО вийде з ладу або при перебоях з електроенергією. Чи правильно ми робимо і чи не порушуємо у такому разі вимоги щодо оприбуткування готівки?