Як озарплатити персонал на карантині Карантинні заходи засадили на віддаленку не лише штатних працівників, а й бухгалтерію. Проте зарплата — справа свята, і видати її вчасно — прямий обов’язок роботодавця. Але як це зробити, якщо за традицією виплата зарплати — готівкою з каси, а, зважаючи на карантин, працівники не мають змоги приїхати за нею? Давайте розберемося, як можна обійти касу та не залишити працівників без зарплати.
Антивірусна медпільга з ПДВ Здешевити медпрепарати на час карантину, прибравши з них ПДВ, у депутатів вийшло з другої спроби. Тепер заспокійливе час пити бухгалтерам, оскільки знову усе вийшло цікаво…
Торгуємо масками і рукавичками Карантин продовжується, а разом з ним змінюються і напрямки, в яких працює бізнес. В умовах загальнонаціонального масочного режиму з 6 квітня (див. постанову КМУ від 02.04.2020 р. № 255) чимала кількість суб’єктів господарювання вирішила зайнятися торгівлею масками і рукавичками. Що потрібно для такої діяльності і яким чином вона оподатковується? Поговоримо про це!
Валютні зміни: 400 тис. замість 150 28 квітня цього року набере чинності Закон № 361, який, зокрема, вплине й на деякі питання валютного регулювання. Оскільки з цієї дати буде підвищено мінімальну порогову суму фінансової операції зі 150 тис. грн до 400. А це має значення не тільки для цілей фінансового моніторингу, але й для валютної сфери (у тому числі валютного нагляду). Про ці зміни сьогодні і поговоримо.
Розділяємо/об’єднуємо необоротні активи: що в обліку? Буває, що потреба підприємства в тих чи інших активах із часом змінюється. Одні активи поділяють на частини і продовжують використовувати окремо. Інші, навпаки, об’єднують. Трапляється й так, що один актив піддається спочатку роздільним, потім об’єднувальним операціям. Про бухгалтерський облік таких перевтілень та їх податкові наслідки ми зараз і розповімо.
Нью-фінмоніторинг та інші радощі Зовсім скоро, 28 квітня, набуде чинності новий закон, спрямований на боротьбу з відмиванням доходів, — Закон № 361*. Він уже встиг гучно про себе заявити. І хоча негативних нововведень вистачає, та є й позитивні. Узяти хоча б збільшення граничної суми, внаслідок чого більше операцій випадуть з-під фінмоніторингу. Але не квапитимемо події, а розглянемо деякі з нормативних новинок по черзі.
Перевірка — в грудні, ППР — у січні: як заповнити декларацію з прибутку? Підприємству — квартальному платникові податку на прибуток за актом перевірки від 27.12.2019 р. донарахували податок на прибуток за 9 місяців 2019 року (не була списана прострочена кредиторська заборгованість). Як відобразити результати перевірки в декларації з прибутку, якщо податкове повідомлення-рішення (ППР) отримане і погоджене в січні 2020 року?
Оплата через ПТКС* і розрахунковий документ Працівник сплатив через платіжний термінал за послуги зв’язки, надані підприємству, і подав у бухгалтерію авансовий звіт, до якого додав квитанцію небанківського термінала. Чи може підприємство прийняти такий підтверджуючий документ і безподатково компенсувати працівникові ці витрати?