Три умови розподілу ПДВ Щороку, 31 грудня… платники ПДВ, які здійснюють не лише оподатковувані, але й пільгові постачання, готуються до процедури перерахунку ПДВ. А ми традиційно готуємо номер на цю тему. За яких умов виникає необхідність розподілу ПДВ? На яку дату нараховують розподільчі податкові зобов’язання (ПЗ)? Які правила ПДВ-перерахунку? І як усе це відобразити в декларації з ПДВ? Про це й не лише наш сьогоднішній тематичний номер.
Дата розподільчих ПЗ Розподільчі ПЗ нараховують у зв’язку з використанням товарів/послуг, необоротних активів у подвійних (оподатковуваних і неоподатковуваних) операціях. Тому логічно припустити, що нараховувати такі ПЗ слід на дату початку подвійного використання. І це дійсно так. Але не завжди. Іноді розподільчі ПЗ виникнуть раніше, а в деяких випадках — пізніше за період фактичного подвійного використання. Так на яку дату все-таки орієнтуватися? Зараз розповімо.
Відображаємо в обліку ПДВ-розподіл В яких випадках потрібно нараховувати розподільчі ПЗ і складати розподільчу податкову накладну (ПН)? Як це зробити? Коли необхідно заповнювати додаток Д7 і як відображати розподільчі ПДВ-зобов’язання в декларації з ПДВ? У цій статті ми дамо відповіді на всі ці запитання.
Перерахунок ПДВ — 2020: від А до Я Суму розподільчих ПЗ, нарахованих протягом 2020 року, у кінці року традиційно доведеться перерахувати. Навіщо це потрібно? Як це зробити? Як скласти РК для перерахунку і відобразити коригування ПЗ у ПДВ-декларації та в бухобліку? Відповіді на ці запитання ви дізнаєтеся із нашої статті!
Припинили подвійне використання посеред року Часом трапляється так, що платник припиняє здійснювати неоподатковувані операції посеред року. Більшість «подвійних» активів, придбаних з ПДВ, використовуються в оподатковуваних операціях доволі швидко. Тож можна чітко встановити ПДВ-період, в якому було використано товар чи послугу, і, відповідно, встановити, чи за факту мало місце його подвійне використання. Однак є «довгограючі» активи, які використовуються протягом кількох ПДВ-періодів. Ця стаття — саме про них!
Макулатурна пільга: наслідки застосування Відходи у вигляді макулатури утворюються практично на кожному підприємстві. Що з ними робити? Здати на утилізацію! І все б добре, але така, здавалося б, проста операція може істотно додати клопоту бухгалтерам. Про обліково-податкові наслідки утилізації макулатури ми розповімо в цій статті.
Процентні операції та ПДВ-розподіл Чимало підприємств отримують проценти за кредитом від позичальників чи від банків за депозитами. Як це впливає на необхідність розподілу ПДВ? Про це — наша наступна стаття.
Знижка та коригування розподільчих ПЗ У жовтні придбали послуги оренди (витрати «подвійного» призначення) і нарахували розподільчі компенсуючі податкові зобов’язання (ПЗ) з ПДВ. У листопаді того ж року вартість оренди за жовтень зменшили. Орендар зареєстрував зменшуючий РК. Чи можна перерахувати розподільчі ПЗ за жовтень і як?
Комісія на продаж пільгового товару Наше підприємство за договором комісії (ми — комісіонер) продає пільговий товар. Чи потрібно нам розподіляти вхідний ПК згідно з п. 199.1 ПКУ?
Незначна пільгова операція У нас у листопаді 2020 року проскочила одна пільгова операція з постачання макулатури. Частка пільгового постачання в загальному обсязі операцій становить невеликий відсоток. Що буде, якщо взагалі не відображати цю операцію як пільгову, а просто нарахувати на неї податкові зобов’язання з ПДВ за «свій рахунок» і не здійснювати нарахування розподільчих ПЗ.
Минулорічних повернень більше постачань Наше підприємство не перший рік здійснює одночасно оподатковувані та неоподатковувані ПДВ операції. У 2020 році ми зіткнулися з тим, що пільгових постачань поточного року виявилося менше, ніж повернень за пільговими постачаннями 2019 року. Тобто при перерахунку ЧВ за підсумками 2020 року отримуємо коефіцієнт ЧВ більше 100 %. Чи можливо таке? Як у такому разі заповнити таблицю 1 додатка Д7 і провести річний перерахунок за 2020 рік?
Запізнілі ПН і припинення «подвійних» операцій У платника ПДВ є придбання за ПН, датованими 2020 роком. ПК у 2020 році не відображено через відсутність реєстрації в ЄРПН. У 2021 році підприємство не планує здійснювати неоподатковувані операції. Чи можна не розподіляти «вхідний» ПДВ за умови, що ПК за такими придбаннями буде відображено у 2021 році?