Документи на товари у ФОП у 2021 році Наприкінці 2020 року законодавець скасував книги обліку для ФОП (див. «Податки & бухоблік», 2021, № 17, с. 2). Також отримала нову віху епопея з РРО-революцією для єдиноподатників. І однією зі складових цієї революції стало питання про документи, які повинні мати ФОП у нових реаліях. Наразі це питання є мегапопулярним для усіх категорій ФОП. Розглянемо його.
Облаштовуємо територію Благоустрій території суб’єкта господарювання і довколишньої території — це, передусім, доглянутий зовнішній вигляд, приємні емоції, сприятливі умови роботи. Та і взагалі, краса не може не тішити око будь-якого споглядача. Втім, благоустрій — це не лише добра воля самого підприємства, це ще й його обов’язок. А ось як класифікувати такі витрати в обліку, розберемося разом.
Навчаємо непрацівника Керівник хоче оплатити за рахунок підприємства навчання свого сина у вищому навчальному закладі. Син не є найманим працівником такого підприємства. Доволі поширена ситуація, чи не так? Які податкові наслідки виникають при цьому? Зараз з’ясуємо.
Акти/рахунки без печатки? Геть сумніви! Обговоримо досить популярне запитання: підприємство платить обленерго за електричну енергію. Рахунки на оплату та акти виконаних робіт приходять через Інтернет, але без підписів і печатки. Чи треба їх роздруковувати і звертатися в обленерго, щоб поставити живі підписи і печатку? Чи податкова не чіплятиметься?
Амортизуємо однотипні об’єкти різними методами: так можна? Ситуація: у грудні 2018 року придбали малоцінний необоротний матеріальний актив (МНМА). Згідно з обліковою політикою підприємства МНМА амортизують методом «100 %». Проте при введенні в експлуатацію для цього об’єкта наказом був установлений прямолінійний метод. Чи вважається помилкою, якщо об’єкт за наказом амортизується одним методом, а обліковою політикою для його групи встановлений інший? Чи треба виправляти помилку та уточнювати декларації з податку на прибуток?
Графік перевірок: інструкція із застосування Про те, як користуватися графіками перевірок, ми писали в далекому ☺ 2019 році*. Відтоді відбулися зміни в нормативці, карантин вніс свої корективи, та й податківці цього року вже встигли внести правки у свій план-графік. Пропонуємо згадати (а комусь і вперше з'ясувати), як орієнтуватися в планах перевірок, а також чи можна радіти, якщо ви в ньому себе зараз не знайшли. Зосередимося на найпопулярніших «героях»: Держпраці і фіскалах.
Нові коди КОАТУУ і ф. № 20-ОПП Податківці вимагають подати ф. № 20-ОПП з інформацією про зміну місцезнаходження об’єктів оподаткування внаслідок адмінтерреформи. Чи потрібно це робити, якщо жодних інших змін з ними не відбулося? Якщо так, то яким чином зазначати оновлену інформацію?
(м. Красноград)
ФОП-ліміт для готівкових розрахунків без РРО ФОП на групі 3 єдиного податку у 2020 році отримував дохід у безготівковій формі. Сума доходу в IV кварталі перевищила 1 млн грн за календарний рік. З початку поточного року підприємець продовжує працювати за безготівку, але планує здійснювати приймання готівки від покупців. Чи зобов’язаний ФОП на групі 3 ЄП у 2021 році застосовувати РРО/ПРРО?
(м. Київ)
Бухгалтерський тест за березень Для бухгалтера головне — упевненість. Зрозуміло, коли під рукою підшивка журналу або «ай-фактор» — проблем немає. Але іноді відповідь потрібна миттєво. А давайте суто між нами перевіримо, чи добре «зайшли» теми березневих номерів.