Теми статей
Обрати теми

Чим запам’ятався листопад

«Читаємо» електронний лікарняний

Лікарняний з’явився в особистому кабінеті страхувальника-роботодавця. Що цікавого можна побачити, якщо його відкрити? Як правильно його читати? Як розібратися з нумерацією електронного лікарняного? А якщо роботодавець бачить два лікарняних з різними номерами у випадку тимчасової непрацездатності, які частково перекривають один одного? А що, як статус е-лікарняного змінився на «Готово до сплати» раніше закінчення семиденного періоду очікування або, навпаки, не змінився в призначений строк? Відповіді на ці запитання ви знайдете в статті.

Л. Ушакова, «Податки & бухоблік», 2021, № 87, с. 2

Торгівля алкоголем

Цей тематичний номер присвячений торгівлі алкоголем. У ньому ви знайдете і нюанси роздрібної торгівлі алкоголем на розлив та коктейлями, дізнаєтеся, як торговцеві організувати виїзд на ярмарок/виставку. Для реалізації треба мати ліцензію і використовувати РРО/ПРРО. Скільки знадобиться ліцензій? Як бути із залишками, якщо ліцензія закінчилася? Чи можна без ліцензії купувати алкоголь в оптовика? Яким алкоголем може торгувати єдиноподатник? Цікаво буде дізнатися й про майбутнє алкоторгівлі (законопроєкт № 5600). Крім того, окрема увага приділена розрахунку та обліку роздрібного акцизу, а також правилам розрахунку мінціни на алкоголь.

«Податки & бухоблік», 2021, № 88

Блокування ПН: гарячі запитання

Блокують ПН/РК досить давно. Але запитань менше не стає. Ось свіжа їх порція. В якому періоді розблоковані ПН враховувати в декларації? Коли при блокуванні зменшуючого РК продавцеві зменшувати ПЗ, а покупцеві ПК? Чи можна не розблоковувати ПН, якщо зареєстрували нову? Чому блокують ПН навіть після поданої Таблиці? Чому можуть заблокувати зменшуючий РК при хороших показниках податкового навантаження і РК на неплатника? Як скасувати ризиковий статус? Відповіді на ці та інші запитання — у статті.

Л. Солошенко, «Податки & бухоблік», 2021, № 89

Реєстраційний ліміт з ПДВ

Реєстраційний ліміт — це сума податку, на яку платник ПДВ має право зареєструвати ПН/РК. І хоча регліміт у СЕА обчислюється за формулою автоматично, проте платникові все ж слід контролювати складові формули та їх вплив. У номері ви знайдете детальну інформацію про всі складові формули. Окремо розглянуто найкаверзніший показник — ∑Перевищ, а також ви дізнаєтеся, коли такий показник може виникати і чи можна його якось усунути; як впливає помилкова ПН на регліміт і як можна виправити ситуацію; чим небезпечні для регліміту сплати ПДВ «не туди» і як із цим боротися. Про все це читайте в тематичному номері.

«Податки & бухоблік», 2021, № 90

ФОП: товарний облік

У статті проаналізовано порядок обліку товарних запасів, який затвердив Мінфін. Стаття дає відповіді на запитання, які саме ФОП мають вести товарний облік, яким чином його вести і якими будуть наслідки невиконання цієї вимоги. Також у статті наголошуються деякі проблеми, які виникають при практичному застосуванні нового порядку, наводяться можливі шляхи їх вирішення.

М. Нестеренко, «Податки & бухобік», 2021, № 91, с. 2

Трудові відносини

Щоб вам було простіше впоратися, основні питання, що стосуються трудових відносин між працівниками і роботодавцями, ми структуровано таі зрозуміло виклали для вас у цьому спецвипуску. Про що ж конкретно в ньому йде мова?

Передусім про колективний договір — основний документ, що регулює трудові відносини на підприємстві. Також у спецвипуску розказано, як правильно прийняти фізичну особу на роботу, які документи вона повинна надати і як оформити з нею трудовий договір. Крім того, у ньому розглянуто різні режими роботи та форми організації праці, трудові гарантії, порядок застосування заохочень і дисциплінарних стягнень. Безумовно, звернуто увагу й на актуальні правила ведення трудових книжок працівників.

«Податки & бухоблік», 2021, № 92

Витрати не в тому періоді: наслідки

Серед запитань, що надходять до нас на гарячу лінію, є й такі, які стосуються моменту відображення витрат. Наприклад: не показали витрати в II кварталі 2021 року, чи можна їх врахувати зараз при складанні декларації з прибутку за рік? На жаль, так зробити не можна. Витрати треба визнавати в періоді, до якого вони належать. Інакше це може призвести до викривлення фінансової звітності і викривлення податку на прибуток у квартальних деклараціях. Причому навіть якщо помилка внутрішньорічна (витрати відобразили не в тому кварталі року), квартальників не врятує й наростаючий підсумок. Подробиці — у статті.

Л. Солошенко, «Податки & бухоблік», 2021, № 93

Обираємо спрощенку

Зекономити на сплаті податків бажає кожен суб’єкт господарювання. Тому багато ФОП і юросіб бажають працювати саме на спрощеній системі оподаткування. Але щоб обрати її, а після цього успішно на ній працювати, вони мають дотримуватися низки вимог. Про їх дотримання й розповідає цей спецвипуск. Також у цьому номері висвітлено всі переваги спрощеної системи перед загальною, а також детально розібрано, як претенденту заповнити і подати реєстраційну заяву, перевірити, що податківці зареєстрували його спрощенцем, а не відмовили в реєстрації. Крім того, цікаве в цьому номері знайдуть й уже діючі спрощенці. Наприклад, тут є інформація про те, як перейти із однієї групи в іншу, тощо.

«Податки & бухоблік», 2021, № 94

Запізніла підзвітна сума: як облікувати?

Як бути, якщо працівник витратив власні кошти для потреб підприємства, проте відзвітував про це із запізненням — приніс авансовий звіт через три місяці. Як провести таку запізнілу підзвітну суму в обліку? В якому періоді показувати витрати і відображати податковий кредит? За бухобліковими правилами показувати витрати поточним періодом неправильно, оскільки минулі послуги до нього не мають жодного стосунку. Витрати слід було показати ще в періоді фактичного споживання послуг. Тобто доведеться виправляти помилки в бухобліку і в деклараціях з прибутку. Тож із поданням авансового звіту краще не зволікати.

Л. Солошенко, «Податки & бухоблік», 2021, № 95, с. 17.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі