Підрозділи: види і специфіка створення Для здійснення господарської діяльності будь-яке підприємство має право створювати різного роду підрозділи. Вони можуть розташовуватися як за місцезнаходженням самого підприємства, так і на іншій території і до того ж мати різний статус. Про те, які підрозділи може створити підприємство і як їх створення сплине на його господарську діяльність, поговоримо далі.
Трудові відносини у підрозділах Як правильно оформити трудові відносини з працівниками у підрозділах головного підприємства? Це питання виникає одразу після прийняття рішення про створення головною компанією філії, відділення тощо. За допомогою нашої статті ви з легкістю розберетесь із усіма тонкощами такого працевлаштування.
Підрозділи: ПДФО/ВЗ/ЄСВ та Об’єднаний звіт У разі потреби головне підприємство може створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, а також виробничі структурні підрозділи (виробництва, цехи, відділення, дільниці тощо) й функціональні структурні підрозділи апарату управління (управління, відділи, служби тощо). Звісно, у таких підрозділах працюватимуть наймані працівники. Тож перед роботодавцем постане питання сплати (перерахування) ПДФО, ВЗ, ЄСВ з доходів таких працівників. Розглянемо, що з цього приводу говорить закон і що роз’яснюють податківці.
Торговельні точки у ФОП: куди платити ПДФО/ВЗ/ЄСВ Часто до нас звертаються ФОП із проханням допомогти розібратися в такій ситуації: підприємець має декілька торговельних точок у різних містах. Звичайно ж, на кожній торговельній точці в нього є наймані працівники. Звідси й запитання: куди потрібно сплачувати ПДФО, ВЗ і ЄСВ із зарплати найманих працівників цих магазинів? Чи потрібно в цьому випадку ФОП щодо кожного магазину подавати додаток 4ДФ Податкового розрахунку як за відокремлений підрозділ (філію)?
Орендуємо майно у фізособи в іншому місті У головного підприємства може виникнути необхідність орендувати майно не за місцем свого знаходження. До якого бюджету слід перераховувати ПДФО та ВЗ з орендної плати, якщо майно орендується у фізичної особи — непідприємця? Чи треба формувати окремий Податковий розрахунок та 4ДФ із сумами орендної плати? Відповідаємо на ці запитання у нашій статті.
Філія — окремий платник?! Як ви вже знаєте з попередніх статей, філія не є окремою юридичною особою. Однак у деяких випадках ПКУ визначає філію як окремого платника. Які податки філія може сплачувати окремо від головного підприємства? Давайте розберемося!
Каса і підрозділи підприємства Багато підрозділів підприємства мають справу з готівкою. Вони можуть отримувати готівку за продану продукцію (роботи, послуги), видавати її працівникам у вигляді заробітної плати тощо. У зв’язку з цим виникає запитання, чи повинен підрозділ при здійсненні таких операцій мати касу? Відповідь на це та інші касові запитання щодо підрозділів шукайте нижче.
РРО/ПРРО в підрозділі Якщо підрозділ підприємства, як структурний, так і відокремлений, здійснює реалізацію товарів, то він зазвичай має такі операції проводити через РРО. Як саме у підрозділі почати використовувати касовий апарат, поговоримо далі.
Бухоблік відокремленого підрозділу Коли підприємство створює відокремлений підрозділ, то у нього відразу виникають питання з приводу того, як відобразити операції, що здійснюються таким підрозділом, в обліку. Про ці правила обліку таких операцій поговоримо далі.
ПДВ-особливості для підрозділів Ви вже знаєте, що філія не є окремою юридичною особою. Однак чинне законодавство передбачає для філій певні ПДВшні особливості. Більшою мірою вони пов’язані зі складанням податкової накладної (ПН). Давайте поговоримо про них!