Виправлення ПДВ-помилок — ключові принципи Від помилок не застрахований ніхто. У тому числі платники ПДВ. Тож сьогоднішній номер — для тих із них, хто так чи інакше накосячив у ПДВ-звітності. А почнемо ми з того, що проголосимо деякі загальні принципи, за якими виправляються помилки у ПДВшній звітності. Правила прості, але від того — не менш важливі!
Не сплатили недоплату із самоштрафом до подання УР: наслідки У декларації з ПДВ виявили помилку — заниження ПЗ. Подали збільшуючий УР, проте недоплату з 3 % самоштрафом за ним не сплатили (помилково вирішили, що маємо переплату). Якими можуть бути наслідки?
Забули операцію з продажу — нюанси самовиправлення Одна з найбільш типових ПДВ-помилок — це коли платник здійснив операцію з продажу (відвантажив товар чи отримав попередню оплату за нього), однак у декларації з ПДВ таку операцію не відобразив. Яким чином виправляти цю помилку? Які вона має наслідки? Про це будемо міркувати у цій статті!
Зменшуючі РК лютого — травня не в тому періоді: як виправити Як бути, якщо зменшуючі РК лютого — травня відображали в деклараціях періодом їх реєстрації (наприклад, червнем), а після того як СЕА переналаштували (для таких РК врахували граничний строк реєстрації 15 липня), ці РК в СЕА підтягнулися до періоду їх складання і за ними виникло ∑Перевищ. Як скасувати ∑Перевищ?
Зменшуючий УР і поява переплати Завищення податку — теж часта помилка. І хоча наслідки її допущення не такі небезпечні, як заниження податку, певні тонкощі все одно є. Найосновніші тут — коли з’являється переплата і куди її можна подіти. Давайте розбиратися.
Помилки в компенсуючих податкових зобов’язаннях Помилки можуть виникати і при нарахуванні компенсуючих/розподільчих податкових зобов’язань (ПЗ) за пп. 198.5, 199.1 ПКУ. Як їх виправити? Розбираємося.
Не показали пільгове постачання: забути чи виправити? А що коли не показали в декларації пільгове постачання? Така операція взагалі не містить у собі суми ПДВ. А отже, і на суму податкових зобов’язань періоду не вплине. Але чи можна цю помилку взагалі не виправляти?
Помилки у від’ємному значенні ПДВ Тепер поговоримо про виправлення помилок у від’ємному значенні (ВЗ). Тут є свої особливості. Адже оскільки від’ємне значення є перетікаючим (переходить до наступної декларації), помилки в ньому можуть зачіпати одразу декілька періодів. Тому розберемо, як їх виправити, на конкретних ситуаціях.
Коли можна виправити додаток Д4? Тепер поговоримо про виправлення помилок у додатку Д4. Чи завжди можна застосувати механізм самовиправлень і уточнити показники цього додатка? З’ясовуємо.
Чи можна виправити бюджетне відшкодування А як бути, якщо йдеться про бюджетне відшкодування (БВ)? У яких випадках його вийде виправити, а коли такої можливості податківці не допускають. З’ясовуємо.