№30

Податки & бухоблік, травень, 2022/№ 30 Інші номери журналу ›
  • Благодійна допомога: основи Надання допомоги тим, хто цього потребує, — дуже благородна та корисна місія. На жаль, через ситуацію в країні вона набула колосальних масштабів! Радує те, що ми змогли об’єднатися. Але благородні наміри потрібно ще й правильно оформити. Тож у цьому тематичному номері розберемося з нюансами благодійної допомоги під час воєнного стану. Почнемо з основ. Поговоримо про те, що таке взагалі благодійна допомога. Чим вона відрізняється від звичайної безоплатної передачі? Хто її може надавати? Чи є якісь обмеження. Давайте розбиратися.
  • Безкоштовно роздаємо ліки! Чи потрібна ліцензія? Зараз, як і вісім років тому, люди потребують допомоги. При цьому як цивільні, так і військові. Серед потреб, зокрема, ліки. Тож волонтери, благодійні фонди, громадські організації, звичайні юрособи та ФОП щодня об’єднуються та допомогають нужденним. Однак якщо такі специфічні товари як ліки роздають ФОП, звичайні юрособи або благодійні та громадські організації, то одразу виникає запитання: а чи необхідна для цього ліцензія? Що ж, давайте розбиратися.
  • Неприбуткова організація перераховує благодійному фонду: важливість Статуту Чи може неприбуткова організація під час військового стану перераховувати кошти недержавним благодійним фондам, які не мають поточного рахунка у Нацбанку, якщо це не передбачено її Статутом? Чи це погрожує втратою статусу неприбутковості?
  • Документ про добро або Як оформити безоплатні передачі? Безоплатні передачі під час війни стали явищем масовим. Але, як відомо, в бухобліку ніякі операції не проводяться за відсутності первинних документів. Відтак, постає питання про те, якими документами оформити безоплатну передачу в тому чи іншому випадку. Наша стаття — саме про це!
  • Безоплатні передачі і благодійність Війна — це з одного боку час руйнації і страждання, а з іншого боку — час проявити добро, підтримку та взаємодопомогу. Саме тому наразі стали такими популярними випадки, коли підприємства просто так передають свої кошти і майно. Крім того, є благодійні організації, які спеціалізуються на роздачі благодійної допомоги. Яким чином це відображати в обліку? У нашій статті будемо це з’ясовувати!
  • ПДВ при благодійництві У цій статті розглянемо питання ПДВ-обліку як у благодійника — надавача допомоги, так і у благодійної організації — як транзитного отримувача благодійної допомоги.
  • Допомога фізособам у зв’язку з війною Війна згуртувала українців. Ми стали одним цілим. Ми допомагаєм один одному. Ділимося останнім. Перераховуємо кошти друзям та знайомим, знайомим знайомих на допомогу армії та цивільним. Не виключення тут й суб’єкти господарювання. А що з оподаткуванням ПДФО та ВЗ, якщо одержувач фізособа? Дивимося НКУ.
  • Допомога на лікування та реабілітацію Через бойові дії та обстріли міст України країною-агресором до шпиталів і лікарень потрапляє велика кількість поранених. Ці люди часто потребують тривалого та дороговартісного лікування, а також подальшої реабілітації. Про те, як можна надати їм матеріальну допомогу і до яких податкових наслідків це призведе, поговоримо далі.
  • Благодійний фонд компенсує ФОП групи 2 витрати на харчування переселенців ФОП платники ЄП групи 2 замається діяльністю ресторанів, наданням послуг мобільного харчування, тобто продає готові страви у кафе. Після початку війни він почав безоплатно годувати у своєму кафе переселенців. На сьогодні до ФОП звернулася благодійна організація, яка має намір компенсувати ФОП витрати на харчування переселенців. Чи має право ФОП безоплатно харчувати переселенців, та чи має право отримати оплату від благодійного фонду?
  • Чи є сумові обмеження щодо перерахування благодійності Якщо фізична або юридична особа бажає зробити в Україні благодійні перерахування (зокрема, на картку фізособи-отримувача), чи є якісь банківські обмеження щодо сум таких перерахувань на благодійність?
  • Безоплатні послуги для ЗСУ і не тільки: чи можна без первинки уникнути ПДВ? Транспортне підприємство перевозить волонтерські вантажі своїми автомобілями для ЗСУ та інших воєнізованих формувань, а також для суб’єктів господарювання і цивільних, використовуючи при цьому своє пальне. Актів на надані транспортні послуги немає зовсім. Як списати пальне, зарплату водіям тощо?
  • Чим запам’ятався квітень
  • Перелік основних документів, що використовуються в тематичному номері
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі