Оренда під час війни: що робити з оплатою? Бойові дії в масштабах усієї країни загострили безліч питань. Зокрема, і питання орендної плати. Дехто не в змозі платити, у декого орендоване майно знищене, певні орендарі роблять велику знижку або ж взагалі звільняють від орендної плати. Тож давайте розберемося: чи це можливо та як необхідно все оформити.
Перейменували вулицю: ваші дії Вулиці міст та селищ зі зрозумілих причин перейменовують. Що саме, як і в які строки у зв’язку з цим треба зробити юридичним особам, ФОПам та навіть звичайним фізособам? Читайте у статті.
Імпорт з відстрочкою митних платежів: що з ПДВ? Навіть під час війни багато суб’єктів господарювання імпортують із-за кордону різні товари. І щоб дуже необхідні товари імпортери могли ввозити навіть коли у них немає коштів для сплати митних платежів, в тому числі імпортного ПДВ, законодавці дали право сплачувати ці платежі з відстрочкою. Враховуючи це, виникає запитання, як відстрочення сплати вплине на виникнення у імпортера права на податковий кредит (ПК) з ПДВ.
Вирішили не сплачувати ЄСВ за мобілізованого: що у бухобліку Приводом для написання цієї статті стала ситуація, описана нашим читачем. Підприємство прийнято рішення не сплачувати ЄСВ з середнього заробітку мобілізованого працівника. Якщо ЄСВ нараховувати, але не сплачувати, як яким чином сальдо по субрахунку 651 має бути списано? Що ж відповідаємо на питання.
Стягнення боргів за виконавчими документами На підприємстві є виконавчі листи, боржниками за якими є його працівники. Чи потрібно вимагати від виконавця постанову про нестягнення боргу за цими документами на період воєнного стану?
Долаємо проблеми з готівкою (обгоріла частково, згоріла вщент, украли тощо) Війна сама по собі — надзвичайна подія. І все, що трапляється під час війни, несе на собі відбиток надзвичайності. Вибухи, обстріли, руйнування і, як наслідок, — пожежі, безлад, дезорганізація... Від багатьох будівель залишилися одні згарища. У багатьох повибивало шибки і двері. А там, між іншим, могла зберігатися певна сума готівки. Щось згоріло, щось розікрали... Одним словом, добре, якщо уціліло хоч трішки. Як тепер усьому цьому дати лад? І, насамперед, у обліку? Відповідь — у нашій статті.
Експорт не відбувся: які податкові наслідки? Підприємство експортує товари. Митна декларація (МД) була оформлена 22.02.2022. Втім фактично товари не були вивезені за межі митної території України. У квітні 2022 року МД визнали недійсною. Чи потрібно складати експортну податкову накладну (ПН) та розрахунок коригування (РК) до неї? Що з бухгалтерським доходом — визнавати його чи ні? З’ясовуємо…
POS-термінал чи «віртуальний термінал»? З 01.01.2022 розширилось коло РРО/ПРРО-зобов’язаних (зокрема, за рахунок ФОП-єдиноподатників). А отже, і тих, хто має застосовувати платіжні термінали. І все частіше звучать питання: чи вирішує проблему наявність замість POS-терміналу так званого «віртуального терміналу». Пропонуємо розібратися з цим.
Розрахунки криптовалютою: чи можливі на «спецЄП» 2%? Питання. Займаємось наданням послуг комп’ютерного програмування. З 01.04.2022 перейшли на «спецЄП» 2 %. Розрахуватися за надані послуги з нами хочуть біткоїнами. Чи можливий такий спосіб розрахунків для платника «спецЄП» 2 %? Розбираємося!
«Паперові» проблеми: якщо не купити розрахункову книжку Ситуація. Закінчилася розрахункова книжка (РК), чи книга обліку розрахункових операцій (КОРО), а придбати нові тимчасово немає можливості. Чи ми вже їх придбали «дистанційно», але вони «застрягли» у дорозі тощо. Як нам діяти. Чи обов’язково призупиняти розрахункові операції? Шукаємо вихід, керуючись при цьому принципом «береженого Бог береже».