Теми статей
Обрати теми

Заповнюємо авансовий звіт щодо закордонного відрядження: практичні ситуації і приклад

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Податки & бухоблік Серпень, 2023/№ 65
Друк
Складання звіту про використання коштів / електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт (авансового звіту) для закордонних відряджень має свої відмінності. Які саме? Розповімо зараз. Також дамо відповіді на нагальні питання закордонних відряджень.

Особливості авансового звіту для закордонних відряджень

Насамперед зазначимо: авансовий звіт і, зокрема, щодо закордонних відряджень, складається не завжди. Коли саме його потрібно подавати, читайте у статті «Авансовий звіт: коли він потрібен?» // «Податки & бухоблік», 2023, № 65.

У закордонних відрядженнях підзвітні особи зазвичай розраховуються іноземною валютою (про що свідчать підтвердні документи, які надають підзвітники). Та й аванс на закордонні відрядження переважно видається працівникові поряд з гривнею ще й у тій валюті, яка знадобиться йому для розрахунків.

Тож саме інвалютність породжує відмінність заповнення авансового звіту для закордонних відряджень від внутрішньоукраїнських. Полягає вона лише в тому, що, позаяк розрахунки у такому випадку проводяться в іноземній валюті, то й суми в авансовому звіті слід вказувати у іноземній валюті. Одночасно треба наводити їх еквівалент у гривнях (через дріб).

Якщо у закордонному відрядженні використовувалися грошові кошти у декількох інвалютах (наприклад, у євро та польських злотих), то такі операції відображають окремо за кожною інвалютою

(ч. 3 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 № 996-XIV). Само собою гривневі отримання і трати теж фіксують окремо.

Однак незалежно від кількості валют одного авансового звіту, вважаємо, цілком достатньо. Хоча, в принципі, допустимо (а в деяких випадках, можливо, й доцільніше) складати декілька авансових звітів — окремий для кожної з валют. У такому разі радимо нумерувати ці звіти через дріб, щоб потім легше було визначити, що вони належать до одного і того ж самого відрядження.

Якщо вирішили складати один мультивалютний авансовий звіт, його лицьовий бік заповнюють так:

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі