Теми статей
Обрати теми

Розрахунки з дебіторами підприємства, що ліквідується

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Податки & бухоблік Червень, 2023/№ 45
Друк
Юрособа, яка перебуває в процесі ліквідації, може мати на балансі непогашені заборгованості. Що треба робити з дебіторською заборгованістю? Як її відображати в податковому та бухгалтерському обліку? Розбираємося.

Бухоблік дебіторки

Грошова і товарна дебіторка. Основні боржники підприємства — це, як правило:

— покупці та замовники, які не сплатили за продукцію, товари, роботи, послуги, — має місце дебіторська заборгованість за відвантаженими товарами (роботами, послугами) Дт 36 «Розрахунки з покупцями та замовниками»;

— постачальники і підрядники, які затягнули з постачанням продукції/товарів, виконанням робіт, наданням послуг, — має місце дебіторська заборгованість за виданими авансами Дт 371 «Розрахунки за виданими авансами».

Після стягнення ліквідаційною комісією дебіторської заборгованості за відвантаженими товарами (виконаними роботами, наданими послугами) з боржників її погашення відображають записом: Дт 31 (30) — Кт 36.

А ось погашення заборгованості за виданими авансами показують так:

— активи, отримані від постачальників, зараховують до складу необоротних активів або запасів (Дт 15, 20, 22, 28), а вартість виконаних робіт (наданих послуг) включають до складу витрат (Дт 23, 91, 92, 93, 94) з одночасним відображенням кредиторської заборгованості за розрахунками з постачальниками і підрядниками (Кт 63);

— потім зараховують передоплату у рахунок поставлених активів (виконаних робіт, наданих послуг) записом: Дт 63 — Кт 371.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі