Теми статей
Обрати теми

Нерухому і земельну звітність уточнили? Відкоригуйте податок на прибуток!!

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 38
Друк
Податок на нерухомість і плата за землю безпосередньо впливають на фінансовий результат до оподаткування — об’єкт оподаткування податком на прибуток. Тож після уточнення раніше поданих земельних та нерухомих декларацій за 2022 і 2023 роки внаслідок застосування воєнного звільнення не зволікаючи треба виправити прибуткові декларації, аби зняти відображені витрати з цих податків. Про це й поговоримо.

Загальні застереження

З 06.05.2023 — дня, наступного за днем опублікування Закону № 3050*, запрацювали воєнні пільги щодо плати за землю та податку на нерухомість. Відтак у платників з’явилася можливість відкоригувати нараховані суми цих податків за період 2022 та 2023 років шляхом подання уточнюючих декларацій (УД) на зменшення податкових зобов’язань (ПЗ). Водночас якщо наразі платник не має права на воєнну пільгу з майнового податку, але звітність за ці роки було подано із застосуванням такого звільнення, тоді йому доведеться обов’язково відкоригувати декларації у бік збільшення. Докладно про механізм уточнення раніше поданої земельної та нерухомої звітності за 2022 і 2023 роки читайте у статтях «Уточнюємо плату за землю з урахуванням воєнних пільг» // «Податки & бухоблік», 2023, № 38 і «Нові воєнні пільги з податку на нерухомість: нумо уточнюватись!» // «Податки & бухоблік», 2023, № 38. А ми зосередимося на виправленні прибуткової декларації.

* Закон України від 11.04.2023 № 3050-ІХ.

Нагадаємо: за бухобліковими правилами податки, збори та інші передбачені законодавством обов’язкові платежі відносяться до складу адміністративних витрат (Дт 92). Це не стосується тих податків, зборів та обов’язкових платежів, що включаються до виробничої собівартості продукції, робіт, послуг (п. 18 НП(С)БО 16 «Витрати»). Ніяких податкових різниць щодо таких витрат ПКУ не передбачено. Тож витрати з податку на нерухомість і плати за землю безпосередньо впливають на об’єкт оподаткування податком на прибуток.

При цьому ч. 5 ст. 9 Закону про бухоблік* вимагає відображати господарські операції у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені. Відтак,

як тільки скористаєтеся воєнним звільненням і проведете уточнення плати за землю та податку на нерухомість, відразу уточнюйте прибуткові декларації і знімайте відображені там витрати з цих податків

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі