ПФУ: Повідомлення про виплату коштів та корегування заяви-розрахунку Не пройшло й року, як ПФУ виклав на своєму порталі повідомлення про виплату коштів застрахованим особам. До того ж Фонд реалізував можливість дозамовити або зменшити суму допомоги за заявами-розрахунками, які були вже профінансовані. Тож пропонуємо вам розглянути нові опції кабінету страхувальника.
Як ФОП відзвітувати за три квартали 2023 року? Збігає ІІІ квартал 2023 року, а значить, уже час готувати звіти. А особливістю цього разу є те, що в ІІІ кварталі відбувся масовій схід ФОП зі спецЄП. Тож як їм правильно відзвітувати — розбираємося!
Нова форма Об’єднаної звітності за ІІІ квартал За ІІІ квартал 2023 року податкові агенти та платники ЄСВ за доходами, що були нараховані/надані/виплачені фізособам, звітують за новою формою. Що змінилося в Об’єднаному звіті? Зараз про все розповімо.
Місцева пільга з податку на нерухомість для киян Воєнне звільнення від оподаткування нерухомості на поточний рік прописано в ПКУ так, що для багатьох воно виявилося недосяжним*. Разом з тим податок на нерухомість — місцевий податок. Тож подекуди платники можуть розраховувати на податкові пільги, встановлені органами місцевого самоврядування. Розповімо про такі пільги для об’єктів нерухомості, розташованих у м. Києві.
Бенефіціари та штрафи: поточний стан справ Що відбувається наразі з бенефіціарними документами? Чи можуть загрожувати юрособам та їх директорам штрафи? Ці запитання знову набирають обертів у зв’язку з певними змінами у законодавстві. Спойлер: усе не так страшно ☺. Зараз усе вам розкажемо.
Якщо працівник щодо придбання «за свої» відзвітував через рік Працівник, який здійснив придбання «за свої» (купив для потреб підприємства канцтовари й оплатив послуги з ремонту принтера), відзвітував про це зі зволіканням — приніс підтвердні документи (касові чеки) річної давності (тобто через рік). Чи можна їх зараз врахувати? Як операції провести в обліку? Розбираємося.
Пальне в залученому авто для військових потреб Автомобіль підприємства був залучений місцевим РТЦК та СП* для виконання військових потреб. Військовими було надано Акт приймання-передачі за формою додатка 4 до Положення про військово-транспортний обов’язок. Автомобіль передали з повним баком пального. Підприємство цікавить, чи може воно списати це пальне і на якій підставі? Чи його потрібно тримати на балансі до повернення автомобіля? Викладемо свою думку.
Комунальному підприємству надійшли кошти за КЕКВ 2610: чи нараховувати ПДВ? Комунальне підприємство отримало бюджетні кошти за кодом 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)». Ці кошти призначаються на виплату зарплати, придбання матеріалів, обладнання, спеціального одягу, оплату послуг тощо. Чи потрібно комунальному підприємству при їх отриманні нараховувати ПДВ як за компенсацією наданих/виконаних комунальним підприємством товарів/послуг?