Посередництво і ПДВ Вигідно реалізувати / придбати товар, звести продавців і покупців, оптимізувати торговельні процеси, заощадити час і ресурси — ось ті з основних завдань, які можуть допомогти вирішити посередники. Тому цей тематичний номер присвячений посередництву. Ми поговоримо про посередництво в Україні та посередництво у ЗЕД, облік таких операцій у платників податку на прибуток і єдиноподатників, продаж посередниками пільгових товарів та інші моменти, пов’язані з посередництвом. А розпочнемо з особливостей оподаткування цих операцій ПДВ.
ПДВ і посередництво у ЗЕД: стисло про головне Економіка немислима без співпраці з іноземними контрагентами. Нерідко українські суб’єкти господарювання співпрацюють з ними через посередників. Давайте розбиратися в тонкощах ПДВ-обліку при імпорті й експорті товарів.
Місце постачання посередницьких послуг: як визначити? Від місця постачання посередницьких послуг (того, де воно перебуває: в Україні чи за межами) залежить порядок оподаткування винагороди посередника ПДВ. При цьому в посередників є свої особливості. Про те, як визначити місце постачання посередницьких послуг, поговоримо в статті.
Продаж пільгового (чи нульового) товару через комісіонера Через комісіонера можуть продаватися як товари, що оподатковуються ПДВ за загальною ставкою, так і пільгові товари чи ті, при продажу яких слід застосовувати зменшену ставку ПДВ (наприклад, нульову). Як продаж таких товарів впливає на ПДВ-облік комісіонера, читайте далі.
Товар комітента розбомбили на складі комісіонера: ПДВ-наслідки Приводом для цієї публікації стало таке питання читача. Комітент за договором комісії на продаж передав товар комісіонерові. Проте склад комісіонера, де перебував цей товар, у результаті ракетного удару був розбомблений. Товар комітента знищений. Жодного правочину за цим товаром комісіонер вчинити не встиг. Які ПДВ-наслідки чекають на обидві сторони договору комісії?
Бухоблік та податок на прибуток при комісії на продаж Підприємства можуть як самостійно продавати товари, так і залучати до операції посередників, а саме комісіонерів. Про те, як така операція впливає на ПДВ-облік комісіонера і комітента, ви можете прочитати у «Посередництво та ПДВ» // «Податки & бухоблік», 2024, № 71. Тут же поговоримо про те, як впливає договір комісії на продаж на бухгалтерський та податковоприбутковий облік.
Бухоблік та податок на прибуток при комісії на купівлю Як продавати, так і купувати товари підприємства можуть через посередників, а саме комісіонерів. Правила ПДВ-обліку при здійсненні цих операцій можете прочитати у «Посередництво та ПДВ» // «Податки & бухоблік», 2024, № 71. Тут же поговоримо про те, як відобразити у бухгалтерському та податковоприбутковому обліку придбання товару через комісіонера.
Якщо комісіонер надав звіт у валюті ТОВ на загальній системі оподаткування є комітентом за договором комісії на імпорт товарів. Комітент перераховує комісіонерові авансові платежі за товар у гривнях. Комісіонер здійснює всі розрахунки в валюті, розмитнює товар і доставляє його на склад комітента. За результатами виконаного договору комісіонер надає комітентові звіт комісіонера (у валюті), акт виконаних робіт (комісійна винагорода з ПДВ), акт за транспортування товару за кордоном (без ПДВ), акт за транспортування по території України (з ПДВ). Чи правильно, що звіт комісіонера складений у валюті, а не в гривні?
Що варто знати про комісію єдиноподатникам Давно в бізнесі, тому вирішили спробувати щось нове? Похвально! Відчули потяг до комісійних операцій? Чудово! Універсальне народне прислів’я, що працює і в бізнесі теж, не забули? Так, про те, що не варто лізти у воду, не знаючи броду, а ліпше спочатку прочитати цю нашу статтю. ☺ Тоді вперед!
Бухгалтерський та податковий облік дропшипінгу Чого тільки не вигадають спритні бізнесмени, аби вкласти у справу якнайменше, а заробити на цьому щонайбільше. Ну ось хоча б так званий дропшипінг, що дозволяє здійснювати торгівлю, не обтяжуючи себе ні товарними запасами, ні їх зберіганням і доставкою. Тобто за душею в тебе нічого нема, а грошики все одно є. ☺ І облікові та податкові наслідки такої діяльності теж є, куди ж без них?! Саме про це й розповімо в нашій статті.