Припинення діяльності підприємця за один день: вивчаємо законодавчі новини 13 травня 2014 року ВРУ прийнято Закон № 1258, яким передбачається істотно скоротити процедуру припинення підприємницької діяльності. Нагадаємо, раніше ця процедура займала у підприємця мінімум 2,5 місяця (це за умови, що з документами було все гаразд). Нині ж для припинення діяльності достатньо всього одного дня. Як це все відбуватиметься, розберемося в запропонованій статті.
«Да здравствует наш суд, самый гуманный суд в мире!» (недоліки в податкових накладних: судова практика) Кожен бухгалтер знає: для того щоб не втратити право на податковий кредит, отримана від постачальника податкова накладна має бути правильно оформлена. Проте на практиці досягти повної «ідеальності» в податкових накладних не завжди можливо. Ті чи інші «огріхи» в податкових накладних все одно зустрічаються.
Податківці та суди єдині щодо того, що незначні недоліки в податкових накладних не призводять до їх недійсності. Але як визначити, значним чи незначним є той чи інший недолік? Розібратися в цьому питанні нам допоможе судова практика.
«Ученье — свет…»: як отримати податкову знижку на навчання Безумовно, більшість із вас погодиться, що освіта — це одна з найнеобхідніших потреб сучасної людини. Проте, на жаль, потреба в отриманні вищої освіти дедалі більше перетворюється на розкіш. Вартість контрактного навчання навіть у вітчизняних ВНЗ викликає у багатьох батьків занепокоєння, а подекуди — відверто жахає. Невеликою втіхою від законодавців, яка може хоча б трохи полегшити витратний тягар на навчання, є податкова знижка. Але прикро, що деякі з осіб, які оплачують навчання у ВНЗ та ПТНЗ, навіть не знають про її існування, і тому не користуються своїм законним правом на її отримання. А ті, хто навіть знають, часто губляться перед питанням, як її можна отримати. Так бути не повинно. Тому про податкову знижку на навчання та порядок її отримання пропонуємо дізнатися з цієї статті.
Купи мене: особливості обліку реклами у ЗМІ та Інтернеті «Кому апельсины? Кому витамины?» — пам’ятаєте, як зазивав до себе покупців герой відомого радянського фільму «Спортлото-82»? Можливо, у «радянському світі» такий спосіб приваблення покупців і мав успіх, але у сучасному світі діють інші, більш прогресивні механізми, найдієвішим з яких, певно, є реклама у ЗМІ та Інтернеті. Тож для тих «продвинутих» суб’єктів господарювання, які рекламують свої товари/роботи/послуги через ЗМІ чи Інтернет, ця стаття напевне стане у пригоді. Адже з неї ви дізнаєтеся про те, як такі рекламні заходи організувати та відобразити в обліку.
Внески до статутного капіталу: все, крім грошей Часто, створюючи підприємство, його засновники вносять до статутного капіталу не лише гроші, а й інші активи. Це, як правило, основні засоби, нематеріальні активи (у вигляді прав користування тими чи іншими ресурсами), цінні папери тощо. Що дозволено вносити і як це правильно обліковувати? Саме на ці запитання і покликана відповісти наша стаття.
Свій серед чужих: працевлаштовуємо іноземця Кожне підприємство, що поважає себе, бажає мати у своєму арсеналі кваліфікованих, старанних працівників, бо, як відомо, кадри вирішують усе. І хай це постулат ще радянських часів, актуальним він є й у наші дні. Та знайти працівника відповідної кваліфікації — справа не така вже й проста. Іноді пошуки не обмежуються лише територією України, а поширюються й на терени інших держав. Саме так у штаті підприємств з’являються працівники-іноземці. Що цікаво, для таких працівників існують особливі нюанси працевлаштування, в яких ми будемо розбиратися в цій статті. Якщо ця тема вам цікава, тоді вам із нами по дорозі!
Оперативна оренда: пам’ятка З орендними операціями у своїй діяльності так чи інакше стикається практично кожен суб’єкт господарювання. У сьогоднішній пам’ятці-шпаргалці нагадаємо правила відображення в обліку оперативної оренди.
Як правильно обрати групу основних засобів у податковому обліку? Правильна класифікація основних засобів у податковому обліку важлива, перш за все, для нарахування амортизації. Адже від того, до якої групи зараховується об’єкт основних засобів, залежить:
— мінімальний строк корисного використання об’єкта;
— метод нарахування амортизації.
Але деколи чітко визначити, до якої групи належить той чи інший об’єкт основних засобів,— досить проблематично. Про те, як правильно обрати групу для об’єкта основних засобів, і йтиметься далі.