Переведення на іншу посаду і назад на колишню протягом місяця: як нарахувати індексацію Працівник, який займав повну ставку за посадою сестри медичної (9-й тарифний розряд за ЄТС, посадовий оклад 1474 грн., надбавка за вислугу років — 30 %), з 22 грудня 2014 року переведений на 0,5 ставки за посадою молодшої сестри медичної (3-й тарифний розряд за ЄТС, посадовий оклад 1233 грн., доплата за використання деззасобів — 10 %), у цьому самому закладі.
З 26 грудня 2014 року його переведено назад на колишню посаду сестри медичної з пов ною ставкою. До переведень базовим місяцем працівника був січень 2013 року. Як нарахувати індексацію в місяці «подвійного» переведення? Чи потрібно врахувати, що фактично на новій посаді працівник відпрацював усього 4 дні і не брати до уваги таке переведення?
Індексуємо зарплату за серпень 2015 року Освіжити в пам’яті основні правила проведення індексації зарплати, установлені Законом про індексацію і Порядком № 1078, вам допоможе стаття «Зарплатна індексація: просто про складне» // «ОП», 2015, № 11, с. 7. На сьогодні ці «постулати» єдині для всіх суб’єктів господарювання.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу: усуваємо «білі» плями Повідомлення-новинку нам «підкинули» у розпал літа*. Така форма — прогнозована та очікувана. Проте навіть цей факт не захистив від низки нюансів, недосказаних у нормативці, якою введено в дію зазначене Повідом лення. Де шукати істину? По суті — між рядків, а за фактом — у нашій статті! У ній ми зібрали запитання, що найбільше цікавлять наших читачів у частині подання фіскалам Повідомлення про прийнятих працівників, і відповіли на кожне з них.
Працівник звільняється посеред відпустки: подальша доля відпускних Держслужбовцю надано щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів з 11.06.2015 р. по 11.07.2015 р. за робочий рік з 08.10.2014 р. по 07.10.2015 р. Відпускні було виплачено перед відпусткою. Проте 24.06.2015 р. цей працівник вийшов на роботу і написав заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію. У заяві він наполягає на звільненні 24.06.2015 р. З таких причин було видано наказ, у якому йшлося про відкликання працівника з відпустки 24.06.2015 р. і одночасно (наступним пунктом) про звільнення працівника в зазначену дату. Чи потрібно при проведенні остаточного розрахунку утримати із зарплати суму відпускних, надану йому в рахунок невідпрацьованої частини робочого року?
Якщо був підсумований облік робочого часу: як оплатити період мобілізації Працівникові установи встановлено підсумований облік робочого часу. З 6 липня 2015 року його призвали на військову службу у зв’язку з мобілізацією. Як оплатити період мобілізації: середній заробіток зберігати за робочі дні згідно з графіком роботи установи (за нормою робочого часу для 5-денного робочого тижня з двома вихідними) чи згідно з його індивідуальним графіком роботи?
Заповнюємо Звіт з ЄСВ: мікс практичних порад Нова форма ЄСВ-звітності — і одразу безліч свіжих запитань щодо її заповнення. Що це? Дійсно нові фігури чи ті самі запитання, але під новою маскою? Однозначно можна сказати, що понижуючий коефіцієнт і додаткова база — новачки, і питань щодо їх відображення в ЄСВ-звіті хоч відбавляй! Заповнити Звіт за формою № Д4 в різних ситуаціях допоможе ця консультація.
Тарифний розряд директора музичної школи: якою «нормативкою» керуватися Згідно з додатком 8 до наказу МОН від 26.09.2005 р. № 557 директору школи естетичного виховання з кількістю учнів від 300 до 600 осіб установлюється 11 — 13 тарифний розряд. При цьому згідно з п. 10 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102, директору школи естетичного виховання з кількістю учнів від 301 до 600 осіб установлюється 16-й тарифний розряд.
Яким документом керуватися при встановленні тарифного розряду директору музичної школи з кількістю учнів 500 осіб? Який тарифний розряд має бути встановлено директору у штатному розписі закладу?
Обов’язкова допомога на оздоровлення для медиків: уточнюємо деталі У закладі охорони здоров’я працюють медики на 0,75 (0,5 і 0,25) ставки. У якому розмірі необхідно виплатити їм обов’язкову допомогу на оздоровлення: у розмірі повного окладу чи в розмірі окладу з урахуванням зайнятості? Чи потрібно рішення про виплату обов’язкової матдопомоги головлікарю лікарні погоджувати з органом вищого рівня?