№13

Оплата праці, липень, 2024/№ 13 Інші номери журналу ›
  • Норма робочого часу для липня 2024 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у липні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.
  • Матдопомога працівникам соцзахисту: підстави, умови та розмір виплати Соціальному працівнику терцентру у квітні 2024 року при виході у щорічну відпустку була виплачена матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Чи має він право отримати матдопомогу на вирішення соціально-побутових питань у 2024 році?
  • Шкільний бібліотекар: яка тривалість щорічної відпустки? Яка тривалість щорічної відпустки бібліотекаря закладу загальної середньої освіти?
  • Внутрішній сумісник у неоплачуваній відпустці: що з ЄСВ? Працівник є внутрішнім сумісником. З 1 по 31 липня 2024 року він іде у щорічну основну відпустку за основним місцем і в неоплачувану — за сумісництвом. Відпускні нараховано і виплачено в червні 2024 року. Як бути з ЄСВ?
  • Максимальна база нарахування ЄСВ і лікарняні в Д1 Як виконати вимогу щодо максимальної бази нарахування ЄСВ, якщо працівнику нараховані зарплата і лікарняні? За якою черговістю проводити обмеження бази нарахування внеску? Ці питання розглянемо у статті.
  • Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у липні 2024 року? Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у липні 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.
  • Повідомлення про зміну облікових даних: коли подавати до ТЦК Один з обов’язків роботодавця, який веде військовий облік, — повідомляти територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК) про зміну облікових даних працівників (призовників, військовозобов’язаних та резервістів). Коли надсилати таке повідомлення та в які строки, розповімо в цій статті.
  • Виплати працівникам: як врахувати для лікарняних, відпускних, матдопомоги… Працівникові бюджетної установи нарахували виплату. Чи включати її до розрахунку середньої для оплати відпустки, матдопомоги та лікарняного? Чи оподатковувати таку виплату ПДФО, ВЗ та ЄСВ? Швидко знайти відповіді вам допоможе наша зручна таблиця.
  • Перехідні відпускні в Д1 не розбили за місяцями — виправляємося Дуже часто бухгалтери мають справу з нарахуванням перехідних відпускних, коли відпустка починається в одному місяці, а закінчується в наступному. При цьому відпускні можна нарахувати або окремо в місяцях відпустки, або всю суму в місяці початку / виплати відпустки. У другому випадку треба не забути відобразити суму відпускних у Д1 Податкового розрахунку з розбиттям за місяцями відпустки. А якщо помилилися і відобразили перехідну відпустку однією сумою в місяці її початку? Чи треба виправлятися та як? Розбираємося.
  • Відпускні в Д1 показали однією сумою із зарплатою: як виправити? Суть питання: бухгалтер відобразив у Д1 відпускні в одному рядку із зарплатою загальною сумою. Помилку виявив після спливу строку подання Об’єднаного звіту. Чи треба виправлятися та як? Відповідь — у статті.
  • Працівник відпрацював два дні і захворів: як розрахувати лікарняні Працівника прийнято на роботу 3 червня 2024 року, а вже 5 червня 2024 року він захворів (е-лікарняний оформлено з 05.06.2024 по 14.06.2024). Як розрахувати лікарняні, якщо відомо, що оклад працівника становить 18000 грн, страховий стаж за останні 12 місяців — 5 місяців, а загальний страховий стаж — більше 8 років?
  • Відпускні, «оздоровчі» та доплата за заступництво в розрахунковому періоді Працівник бюджетної установи йде в щорічну основну відпустку з виплатою допомоги на оздоровлення. Серед виплат у розрахунковому періоді є відпускні та «оздоровчі» до попередньої відпустки, а також різниця в окладах за тимчасове заступництво керівника. Чи враховувати їх при розрахунку поточних відпускних та «оздоровчих»?
  • Витрати на відрядження: автобусний квиток заповнено від руки Працівник після відрядження надав до бухгалтерії квиток на автобус, у якому вартість вписана від руки. Чи можна в такому випадку відшкодувати вартість проїзду?
  • Перерви в роботі: які оплачувати? Трудовим законодавством України передбачено надання працівникам перерв у роботі. Такі перерви не тільки підтримують здоров’я працівників та підвищують їх продуктивність, а й гарантують їм певний рівень безпеки. Сьогодні ще раз нагадаємо, які перерви мають надаватися працівникам протягом робочого часу та на які їх особливості слід звернути увагу роботодавцю.
  • Тривалість додаткової відпустки: визначаємо залежно від відпрацьованого часу Працівник зайнятий на роботі із шкідливими умовами праці (нормальна тривалість робочого дня — 6 годин на день, обідня перерва — 30 хвилин). Скільки годин на день має працювати такий працівник у шкідливих умовах, аби мати право на щорічну додаткову відпустку, і якої тривалості вона буде?
  • Працівник працював у вихідний день: як це впливає на розподіл річної премії? Працівнику згідно з умовами колдоговору виплачується винагорода за підсумками роботи за рік. У зв’язку з виробничою необхідністю такий працівник іноді залучався до роботи у вихідні дні. Він іде у відпустку. Чи враховувати відпрацьовані вихідні дні при включенні річної винагороди в розрахунок відпускних?
  • Відпустку продовжено через лікарняний: як показати в Об’єднаному звіті? Ситуація: працівник пішов у щорічну основну відпустку. Відпускні нараховано та виплачено працівнику. Але він захворів, перебуваючи у цій відпустці. Частину відпустки, на яку припала хвороба, за згодою з роботодавцем перенесено на інший період. Коли робити перерахунок відпускних? Як такий перерахунок відобразити в Об’єднаному звіті?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі