Норма робочого часу для травня 2024 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у травні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.
Заповнюємо паперову трудову книжку, якщо відбулись зміни З часом все змінюється. У працівника може помінятися прізвище, а у підприємства чи структурного підрозділу, в якому він працює, — найменування. Як ці зміни відобразити у трудовій книжці працівника? Про це розкажемо у цій статті.
Помилки у паперовій трудовій книжці: виправляємо Перед тим як відправляти дані про трудову діяльність працівників до ПФУ, на підприємстві був проведений аудит паперових трудових книжок. У деяких із них виявили помилки. Як їх виправити?
Неточності в записі про звільнення: хто і як виправляє У попередній статті «Помилки у паперовій трудовій книжці: виправляємо» // «Оплата праці», 2024, № 9* ми розглянули загальний порядок виправлення помилок у паперових трудових книжках. Сьогодні поговоримо про те, як усунути неточності, допущені у записах про звільнення працівника.
Паперова трудова книжка: коли видавати працівнику Якщо трудова книжка (далі — ТК) досі знаходиться у роботодавця, то саме він є відповідальним за її збереження і правильне ведення записів у такому документі. Проте настає час, коли роботодавець має віддати трудову книжку працівнику. В яких випадках це потрібно робити та в якому порядку, розкажемо в цій статті.
Якщо паперова трудова книжка втрачена/знищена Трудову книжку (далі — ТК), як і будь-який документ, може бути втрачено, пошкоджено або загублено, особливо у період воєнного стану. Що в таких випадках робити, розкажемо в цій статті.
Чи потрібна заява на відпустку, якщо є графік? Якщо є графік відпусток, чи потрібна заява від працівника про надання відпустки? Чи достатньо наказу про надання відпустки? Чи потрібна окрема заява для надання матеріальної допомоги до відпустки?
«Оздоровчі» у розмірі середньої: як правильно провести розрахунок У цій статті поговоримо про розрахунок середньої зарплати для обчислення суми допомоги на оздоровлення. Розглянемо, як правильно визначити розрахунковий період, а також з’ясуємо, як обчислити середньоденний заробіток.
Допомога на оздоровлення: 5 топових ситуацій Допомога на оздоровлення — виплата не нова, але й досі при її наданні виникає чимало запитань. Чи можна надати «оздоровчу» допомогу працівнику-новачку? Як її виплачувати при поділі відпустки? Чи повертати «оздоровчі» при звільненні? Про це і не тільки — далі.
«Перехідні» відпускні у розрахунку «лікарняної» середньої Часом бухгалтерам доводиться нараховувати відпускні за час щорічної відпустки, початок якої припадає на один місяць, а кінець — на інший (це такі звані «перехідні» відпускні). Як врахувати такі виплати при розрахунку лікарняних? Особливо якщо період «перехідної» відпустки припадає на початок або кінець розрахункового періоду? Про це розкажемо в сьогоднішній статті.
Компенсація за працевлаштування ВПО: правила гри у 2024 році Держава продовжує підтримувати роботодавців, які працевлаштовують у себе внутрішньо переміщених осіб (далі — ВПО). Як саме? Дає можливість отримати компенсацію витрат на оплату праці таких осіб. Водночас порядок отримання таких виплат періодично змінюється. Як отримати компенсацію у 2024 році, розкажемо далі.
Матдопомога на оздоровлення: оподаткування, звітність та інше У цій статті поговоримо про оподаткування та відображення у звітності матеріальної допомоги на оздоровлення, яка надається бюджетникам. Також з’ясуємо, як впливає виплата «оздоровчих» на індексацію зарплати, нарахування відпускних та лікарняних.
Підвищення окладів в ОМС: нова постанова від Кабміну Кабмін підвищив розміри окладів посадових осіб та службовців органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). У цій статті поговоримо про те, як застосувати зазначене підвищення на практиці при нарахуванні зарплати за травень 2024 року.
Розрахунок відпускних: як включати місячну премію? Як розрахувати відпускні, якщо в розрахунковому періоді нараховані виробничі премії? Як включати премії, якщо вони нараховані у поточному місяці за попередній? Як діяти у випадку, якщо місячна премія нарахована із запізненням? Це не нова тема, проте з огляду на старт відпускної кампанії — ці питання актуалізуються. Отже, розглянемо їх у статті.
Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у травні 2024 року? Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у травні 2024 року? Відповідь знайдемо разом у цій статті.