Норма робочого часу для жовтня 2024 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у жовтні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.
Виплачуємо зарплату за вересень-2024: яку ставку військового збору брати? Ставку військового збору планують підвищити до 5 %. Причому заднім числом з 01.10.2024 (законопроєкт № 11416*). Це викликає багато запитань. Зокрема: як бути із зарплатою за вересень 2024 року, яка буде виплачена у жовтні? Без паніки, все як завжди. Далі — пояснимо.
Премія за результатами щорічного оцінювання: оподаткування, середня та індексація Щороку в жовтні починають визначати результати оцінювання службової діяльності державних службовців. Держслужбовцям, які отримали відмінні оцінки за результатами оцінювання, виплачують премію. У цій статті з’ясуємо, як оподатковувати таку премію, чи включати її до середньої зарплати та як індексувати зарплату у місяці виплати премії.
Донарахували зарплату за попередні місяці: як відобразити у ЄСВ-звітності? У вересні виявили помилку. За червень, липень та серпень працівнику нарахували зарплату 7500 замість 9000 грн. У цих місяцях нарахували ЄСВ до мінімального страхового внеску. У вересні донарахували працівнику 4500 грн (по 1500 грн за червень, липень та серпень). Як ці суми відобразити у ЄСВ-звітності?
Перехідні відпускні «вересень-жовтень»: як оподатковувати військовим збором? Що робити з перехідними відпускними «вересень-жовтень» на фоні очікуваного підвищення ставки військового збору? Може, заздалегідь розраховувати збір: окремо для вересня за ставкою 1,5 % та окремо для жовтня за ставкою 5 %? Таких запитань доволі багато. Ми маємо на них відповіді.
Внутрішнє звіряння з військового обліку: порядок, строки, оформлення Якщо ви ведете військовий облік, то маєте періодично проводити звіряння списків персонального військового обліку з військово-обліковими документами призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Як це зробити та як оформити, розповімо далі.
Перевикористані дні щорічної відпустки: чи можна утримати без звільнення? Ситуація. Працівник у травні 2024 року повністю використав 24 календарних дні щорічної основної відпустки за робочий рік 11.10.2023 — 10.10.2024. А з 1 по 30 серпня 2024 року перебував у відпустці без збереження зарплати за угодою сторін, яка зменшила кількість днів (вже використаної працівником) щорічної відпустки на 2 дні. Що робити роботодавцю в такому випадку? Відповідь читайте у статті.
Психолог ЦПРПП після декрету: чи може працювати дистанційно? Психолог центру професійного розвитку педагогічних працівників (далі — ЦПРПП) наприкінці жовтня 2024 року виходить на роботу після закінченням відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Чи може після такої відпустки жінка працювати дистанційно або поєднувати дистанційку з виконанням роботи на робочому місці у приміщенні центру?
Профілактичні медогляди: нові вимоги з 1 жовтня 1 жовтня набув чинності наказ МОЗ від 08.11.2023 № 1925, яким затверджено нові вимоги до організації та проведення обов’язкових профілактичних медоглядів. На що слід звернути увагу роботодавцям та їх працівникам у зв’язку з такими оновленнями, розповімо далі.
Довготривала хвороба: як показати лікарняні в Д1 Працівник довго хворіє. На нього вже виписано декілька е-лікарняних. У вересні нараховані лікарняні за періоди хвороби з 16.08 по 27.08, з 28.08 по 10.09 та з 11.09 по 20.09. Працівник продовжує хворіти. На нього ще сформовано е-лікарняний з 21.09 по 30.09. Цей лікарняний поки що не отримав статус «готовий до сплати», тому лікарняні по ньому будуть нараховані вже у жовтні. Як відобразити лікарняні, нараховані у вересні, в Д1 Об’єднаної звітності?
Матдопомога на соцпобут: особливості для закладів культури Керівник гуртка міського центру культури та дозвілля (10-й тарифний розряд за ЄТС) працює на 0,5 ставки (основне місце роботи). Він звернувся із проханням надати йому допомогу для вирішення соціально-побутових питань. У якому розмірі можна надати працівнику таку виплату: виходячи з повного посадового окладу чи пропорційно зайнятості (від 0,5 ставки)?
Лікарняний у відпустці: чи переносити відпустку? Роботодавці часом стикаються із ситуацією, коли під час відпустки у працівника з’являється лікарняний. Чи завжди при цьому відпустка переривається і продовжується / переноситься на інший період? Та чи завжди в такому разі лікарняний оплачується? На ці та інші питання відповімо у статті.
Відпускна компенсація при звільненні після двох декретів поспіль Працівниця, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до 3 років за первістком, народила другу дитину і пішла у відпустку для догляду за другою дитиною, під час якої, не приступаючи до роботи, звільняється. Як обчислити кількість днів невикористаної щорічної основної відпустки при звільненні? Чи компенсувати їй соцвідпустку на дітей? Цікаво? Тож давайте розберемо цю ситуацію детально.
Звільнення у відпустці для догляду за дитиною: середня зарплата для відпускної компенсації У попередній статті* ми розглядали, як обчислити кількість днів невикористаної щорічної основної відпустки при звільненні у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. На продовження цієї теми поговоримо про середню зарплату для обчислення відпускної компенсації при звільненні. А саме розберемо, як обчислити суму відпускної компенсацію при звільненні працівниці у доглядовій відпустці.
Домашні працівники: як прийняти на роботу та звільнити З 24.08.2024 домашні працівники стали повноправними учасниками трудових відносин*. Садівник, няня, хатня робітниця, водій. Ось неповний перелік тих, чиє прийняття на роботу та звільнення слід документально зафіксувати. Як саме? Про це сьогодні розкажемо та покажемо.